kąpielisko płotki piła otw

Kąpielisko Płotki Piła

Nad jeziorem Płocie, znajduje się najprawdopodobniej ulubione miejsce letniego wypoczynku mieszkańców Piły – kąpielisko Płotki Piła. Znajdziecie tutaj szeroką i piaszczystą plażę wraz z wypożyczalnią sprzętu wodnego, pomostami i ośrodkiem wczasowym z domkami do wynajęcia. Znalazło się również miejsce na ogródek piwny, dla amatorów bardziej “wyskokowych” atrakcji.

Kąpielisko Płotki Piła wydaje się być atrakcyjnym miejscem dla całej rodziny, ponieważ również dla dzieci przygotowano tutaj atrakcje, m. in. plac zabaw, park linowy czy dmuchane zamki. Wielkim atutem jest również położenie z dala od miejskiego zgiełku. Mimo położenia nieco na uboczu, do ośrodka dojedziemy wygodną ścieżką rowerową, która dosłownie łączy centrum miasta z kąpieliskiem.

Jezioro Płotki nad którym znajduje się kąpielisko Płotki Piła jest obszarem Natura 2000 – Ostoja Pilska.

Kąpielisko Płotki Piła

około 5-6 km na północny-wschód od centrum Piły

Dokładną lokalizację miejsca: Kąpielisko Płotki Piła, znajdziecie na interaktywnej mapie atrakcji turystycznych w Polsce na kierunkowo.pl!
2 / 5

Kąpielisko Płotki Piła to miejsce jakich w Wielkopolsce i nie tylko wiele. Warto jednak podkreślić rozbudowanie ośrodka, ilość atrakcji oraz bliskość dużego miasta.

Kąpielisko Płotki Piła

kąpielisko płotki piła otw
kąpielisko płotki piła otw
kąpielisko płotki piła otw
kąpielisko płotki piła otw
2 / 5

Miejsce to na pewno spodoba się fanom wypoczynku i relaksu nad wodą, dla innych osób będzie to kolejne kąpielisko…

Kąpielisko Płotki Piła
2.7 / 5

3.5 / 5

Teren kąpieliska jest dostępny bez opłat dla każdego chętnego odpoczynku nad wodą. Płatne są oczywiście dodatkowe atrakcje, domki do wynajęcia czy gastronomia. Poziom cen jest porównywalny do innych, podobnych miejsc.

2.5 / 5

W ciepłe i słoneczne dni na pewno są tutaj tłumy ale w pozostałe dni, na pewno nie będzie tutaj wielu spacerowiczów i odpoczywających, choć na pewno nie będzie też pusto:)

2 / 5

Niestety oznakowanie zarówno dojazdu jak i samego miejsca wymaga dopracowania. Gdybyśmy mieli dojechać na miejsce tylko posługując się znakami, mogłoby być ciężko. Na miejscu brakuje również ogólnego planu ośrodka czy informacji o bezpłatnym parkingu…

4.5 / 5

Spory i darmowy parking przy ośrodku, choć pewnie jak to bywa w takich miejscach niewystarczający w dni oblężenia…

Zależy tylko i wyłącznie od Waszych planów:)

Dla każdego

Dla każdego.

  • czysta, piaszczysta i całkiem rozległa plaża,
  • wiele atrakcji na terenie ośrodka,
  • spory i bezpłatny parking,
  • ścieżka rowerowa prowadząca od miasta do ośrodka,
  • ośrodek przyjazny dla rodzin z dziećmi,
  • słabo oznakowanie dojazdu i samego miejsca,
  • bywa tłumnie, szczególnie w ciepłe, letnie dni,

Plaża skierowana jest ku zachodowi, dlatego ośrodek szczególnie pięknie prezentuje się wieczorem a dodatkowo można podziwiać tutaj zachody Słońca, chowającego się za lasem porastającym brzegi jeziora.

Kąpielisko Płotki Piła

Poznajcie atrakcje północnej Wielkopolski w tym również historycznej Krajny! Oto wpisy, w których opisałem dla Was najciekawsze miejsca tych stron.

Będąc w tych stronach, zajrzyjcie do kameralnej i wypełnionej spokojem oraz dobrym smakiem agroturystyki, do której będziecie mogli wpaść na obiad, popołudniową kawką czy nawet cały weekend  – Agro Skórka. Przyjedź raz, a na pewno tu wrócisz!. Szczerze Wam polecam!

Wpis opublikowano: 21 czerwca 2022, ostatnia modyfikacja treści: 18 lipca 2022

Z Waszym wsparciem mogę więcej!

Jeżeli spodobał Wam się mój blog, znaleźliście na nim inspirację lub odpowiedź na swoje pytania, dodajcie mi wiatru w żagle abym mógł tworzyć jeszcze więcej i lepiej! Z góry dziękuje!

JESZCZE WIĘCEJ MIEJSC W KATEGORII

ZWIEDZAM POLSKĘ

ZNASZ FAJNE MIEJSCE?!

Znasz miejsce warte polecenia innym? Podpowiedź je nam a My skontaktujemy się z Gospodarzami i spróbujemy zaprosić ich do umieszczenia swojego miejsca na kierunkowo.pl. Pamiętajcie, trzeba promować to, co piękne i dobre!

ciekawe miejsca w Polsce kierunkowo.pl