Kładka po wydmach w Międzyzdrojach atrakcje w międzyzdrojach atrakcje międzyzdroje

Kładka po wydmach w Międzyzdrojach

Kładka po wydmach w Międzyzdrojach to oddana w 2018 roku ścieżka spacerowa, którą wybudowano na koronach wydm wzdłuż zachodniej plaży w Międzyzdrojach i głównej ulicy miejscowości, czyli ul. Bohaterów Warszawy. Jej długość to niecały kilometr, dzięki czemu łączy ze sobą aż 4 zejścia na plażę. Dodatkowo poza samą kładką wybudowano również pomosty, będące doskonałymi punktami widokowymi na wody Morza Bałtyckiego, gdzie zamontowano ławki na których można chwilę odpocząć. Kładka po wydmach w Międzyzdrojach jest również doskonałym sposobem przemieszcza się wzdłuż plaży dla wszystkich poszukujących na niej miejsca do odpoczynku i kąpieli, nie tylko słonecznych!

W przyszłości planowana jest dalsza rozbudowa kładki w obu kierunkach, co byłoby kontynuacją tego bardzo fajnego pomysłu!

Kładka po wydmach w Międzyzdrojach

w koronach nadmorskich wydm, wzdłuż zachodniej plaży w Międzyzdrojach

Dokładną lokalizację miejsca: Kładka po wydmach w Międzyzdrojach, znajdziecie na interaktywnej mapie atrakcji turystycznych w Polsce na kierunkowo.pl!
2 / 5

Kładka po wydmach w Międzyzdrojach to jedna z wielu urokliwych ścieżek, biegnących po pasie nadmorskich wydm. Oczywiście jest na swój sposób wyjątkowa, jednak w ogóle podobna do innych podobnych konstrukcji tego typu.

Kładka po wydmach w Międzyzdrojach

Kładka po wydmach w Międzyzdrojach atrakcje w międzyzdrojach atrakcje międzyzdroje
Kładka po wydmach w Międzyzdrojach
Kładka po wydmach w Międzyzdrojach
Kładka po wydmach w Międzyzdrojach
3 / 5

Kładka po wydmach w Międzyzdrojach to doskonałe miejsce na spacer z widokiem na morze! Znajdziemy tu trochę ciszy, spokoju i widoków! Warto:)

Kładka po wydmach w Międzyzdrojach
3 / 5

5 / 5

Bez opłat.

3 / 5

Jest to dużo spokojniej niż w centrum Międzyzdrojów jednak trudno o momenty gdy możecie pospacerować tutaj w samotności.

1 / 5

Trafiłem na nią trochę przypadkowo… To tylko świadczy o tym jak jest oznakowana. Brakuje kierunkowskazów, może jakiś tematycznych tablic, które przybliżą nieco Międzyzdroje lub po prostu umilą i urozmaicą spacer. Dla mnie to fajne miejsce by przybliżyć nieco, wydmy po których de facto spacerujemy.

2 / 5

Choć miejsc parkingowych w okolicy jest sporo, nie są one wystarczające by pomieścić wszystkich gości. Dodatkowo na terenie miasta obowiązuje Strefa Płatnego Parkowania, która do najtańszych nie należy. Dookoła znajdziemy również kilka prywatnych parkingów, które mogą okazać się jeszcze droższe.

Pokonanie w całości promenady na wydmach to kwestia 15-20 minut w jedną stronę.

Dla każdego.

Dostępne dla każdego! Kładka po wydmach w Międzyzdrojach została zaprojektowana w taki sposób, by była maksymalnie przyjazna dla osób niepełnosprawnych dlatego właśnie przy każdym wejściu na plażę zostały wykonane zjazdy i podjazdy dla osób na wózkach inwalidzkich, które pomogą również rodzicom z wózkami dziecięcymi.

  • dostępność,
  • większy spokój i mniej spacerowiczów niż w ścisłym centrum,
  • lokalizacja,
  • punkty widokowe,
  • widoki,
  • doskonały łącznik między zejściami na plażę,
  • brak informacji i kierunkowskazów, prowadzących na kładkę,
  • niewykorzystany potencjał informacyjno/edukacyjny miejsca (np. brak tablic przybliżających wydmy czy otoczenie)

Kładka po wydmach w Międzyzdrojach to świetnie miejsce do szukania miejsca na zachodniej plaży Międzyzdrojów. Widzimy z niej plażę oraz wygodnie przemieszczamy się między zejściami, czego potrzeba więcej spragnionemu plażowania!

Kładka po wydmach w Międzyzdrojach

Poznaj pozostałe atrakcje i ciekawe miejsca w Międzyzdrojach, przejdź do wpisu:

Wpis opublikowano: 16 czerwca 2021, ostatnia modyfikacja treści: 24 lipca 2021

Z Waszym wsparciem mogę więcej!

Jeżeli spodobał Wam się mój blog, znaleźliście na nim inspirację lub odpowiedź na swoje pytania, dodajcie mi wiatru w żagle abym mógł tworzyć jeszcze więcej i lepiej! Z góry dziękuje!

JESZCZE WIĘCEJ MIEJSC W KATEGORII

ZWIEDZAM POLSKĘ

ZNASZ FAJNE MIEJSCE?!

Znasz miejsce warte polecenia innym? Podpowiedź je nam a My skontaktujemy się z Gospodarzami i spróbujemy zaprosić ich do umieszczenia swojego miejsca na kierunkowo.pl. Pamiętajcie, trzeba promować to, co piękne i dobre!

ciekawe miejsca w Polsce kierunkowo.pl