Ośrodek Edukacji Leśnej "Łysy Młyn" biedrusko poznań

Ośrodek Edukacji Leśnej “Łysy Młyn”

Ośrodek Edukacji Leśnej “Łysy Młyn” no niesamowicie wyjątkowa atrakcja turystyczna. W odtworzonym tradycyjną metodą (bez użycia gwoździ) XV-wieczym młynie zlokalizowano, stworzono nie tylko atrakcję turystyczną ale również miejsce edukacji przyrodniczej. W murach budynku zlokalizowano m. in. leśne laboratorium, ekspozycje przyrodnicze, wystawę zdjęć a w jego otoczeniu dodatkowe smaczki przyrodnicze! Wokół budynku znajdziemy również drewnianą wiatę z poglądowymi zdjęciami ptaków w rzeczywistej skali, wystawę budek do ptaków, dawną studnię a także kilka miejsc do odpoczynku. Na zewnątrz budynku możemy również zobaczyć koło wodne, które napędzało kiedyś mechanizm schowany wewnątrz.

Niestety podczas mojej wizyty, z racji obostrzeń pandemicznych, nie mogłem wejść do środka.

Zainteresowanych wnętrzem obiektu, zachęcam do wirtualnego spaceru po Ośrodku.

Ośrodek Edukacji Leśnej “Łysy Młyn”

w południowej części Biedruska pod Poznaniem

Dokładną lokalizację miejsca: Ośrodek Edukacji Leśnej “Łysy Młyn”, znajdziecie na interaktywnej mapie atrakcji turystycznych w Polsce na kierunkowo.pl!
4 / 5

Miejsce stworzone z pasją! Odtworzony XV-wieczny, drewniany młyn a w nim nowocześnie urządzona leśna “szkoła” to bardzo nietypowe połączenie. Między innymi dlatego zasługuje szczególne na docenienie. Dodatkowo najbliższe otoczenie ale i to odrobinę dalsze, które powiązane jest ze zbiornikiem Łysy Młyn, dopełnia całości i tworzy tutaj bardzo ciekawe miejsce, które z jednej strony edukuje przyrodniczo a z drugiej daje chwilę wytchnienia i odpoczynku.

Ośrodek Edukacji Leśnej “Łysy Młyn”

Ośrodek Edukacji Leśnej "Łysy Młyn" biedrusko poznań
Ośrodek Edukacji Leśnej "Łysy Młyn"
Ośrodek Edukacji Leśnej "Łysy Młyn"
Ośrodek Edukacji Leśnej "Łysy Młyn"
3 / 5

Ośrodek Edukacji Leśnej “Łysy Młyn” to miejsce które warto odwiedzić! Na niewielkim terenie znajdziemy wiele różnych atrakcji, które powinny umilić i uatrakcyjnić nam dzień. Dodatkowo poznamy wiele przyrodniczych ciekawostek!

Ośrodek Edukacji Leśnej “Łysy Młyn”
3.3 / 5

5 / 5

Bez opłat.

2 / 5

Podobnie jak w samym “Łysym Młynie” i tutaj odwiedzających jest dużo… W niedzielne popołudnie mieliśmy duży problem znaleźć wolne miejsce na parkingu. W tygodniu trochę lepiej, ale trzeba przyznać, że zawsze kilka samochodów stoi.

3 / 5

Brakowało mi drogowskazów kierujących do budynku a w jego samym otoczeniu warto byłoby opisać widoczne dla wszystkich eksponaty, które są na zewnątrz. Choć zakładam, że gdy ośrodek jest otwarty pewnie ktoś o nich opowiada.

5 / 5

Utwardzony, przestrzenny i całkiem pojemny parking znajduje się około 300 metrów od ośrodka. Dedykowany jest właśnie dla odwiedzających to miejsce. Luksusem jest budynek sanitarny, który został zlokalizowany na jego terenie. A to, że mimo swojego i tak nie małego rozmiaru, nie mieści wszystkich chętnych, nie można traktować jako jego wadę.

Od 10 minut do nawet 2 godzin.

Ze względu na edukacyjny charakter miejsca, dopiero starsze przedszkolaki będą mogły docenić i naprawdę poznać to miejsce. Młodsze dzieci ciężko będzie nim zainteresować.

Z zewnątrz dostępny dla każdego. Wnętrza niedostosowane do osób niepełnosprawnych.

  • unikalna lokalizacja w odtworzonym drewnianym młynie wodnym,
  • ciekawa tematyka, związana z okolicznym terenem,
  • doskonały parking,
  • dodatkowe atrakcje w otoczeniu (m. in. ścieżka dydaktyczna, zbiornik wodny, ścieżki rowerowe i biegowe),
  • godziny otwarcia,
  • uboga stała informacja turystyczna,

Ośrodek Edukacji Leśnej “Łysy Młyn” otwarty jest od wtorku do piątku w godzinach 8-15 (źródło). Nie są to najdogodniejsze godziny dla osób pracujących…

Ośrodek Edukacji Leśnej “Łysy Młyn”

Więcej o tym miejscu, przeczytasz we wpisie:

Wpis opublikowano: 22 kwietnia 2021, ostatnia modyfikacja treści: 9 listopada 2022

Z Waszym wsparciem mogę więcej!

Jeżeli spodobał Wam się mój blog, znaleźliście na nim inspirację lub odpowiedź na swoje pytania, dodajcie mi wiatru w żagle abym mógł tworzyć jeszcze więcej i lepiej! Z góry dziękuje!

JESZCZE WIĘCEJ MIEJSC W KATEGORII

ZWIEDZAM POLSKĘ

ZNASZ FAJNE MIEJSCE?!

Znasz miejsce warte polecenia innym? Podpowiedź je nam a My skontaktujemy się z Gospodarzami i spróbujemy zaprosić ich do umieszczenia swojego miejsca na kierunkowo.pl. Pamiętajcie, trzeba promować to, co piękne i dobre!

ciekawe miejsca w Polsce kierunkowo.pl