Park na Wyspie w Pile atrakcje piły i okolic

Park na Wyspie w Pile

Park na Wyspie w Pile to największy park w mieście i jednocześnie najbardziej malowniczo położony. Umiejscowiono go już w latach 70. ubiegłego stulecia na wyspie rzecznej pomiędzy dwoma ramionami Gwdy, przepływającej przez Piłę. Wyspa ta nazywana przez miejscowych Gardoliną, przed powstaniem parku była bagnista co wymusiło nawiezienie ziemi, jej niwelację i ukształtowanie pod nową funkcję. Po zakończeniu tych prac na przygotowanym terenie nasadzono wiele drzew i krzewów ozdobnych, tworząc park dla mieszkańców miasta.

Obecnie to największy park w mieście, będący jednocześnie miejscem ważnych wydarzeń rozrywkowych i kulturalnych. Na dużym placu, położonym w południowej części parku znajduje się fontanna i scena. Nieco na północ od placu znajduje się plac zabaw dla dzieci, nad którym na niewielkim stawie okazale prezentują się nasadzenia z okazji 500-lecia miasta z “zieloną” koroną znajdującą się na niewielkiej wysepce stawu. Park na Wyspie w Pile łączą z miastem trzy kładki.

Na północ od parku w dolinie Gwdy rozbudowują się obiekty sportowe i rekreacyjne, tworząc przestrzeń do licznych aktywności fizycznych.

 

Dokładną lokalizację miejsca: Park na Wyspie w Pile, znajdziecie na interaktywnej mapie atrakcji turystycznych w Polsce na kierunkowo.pl!
2 / 5

Choć umiejscowienie parku na wyspie rzecznej jest rzadko spotykane, to sam park nie odbiega niczym od innych podobnych miejsc w całej Polsce.

Park na Wyspie w Pile

Park na Wyspie w Pile
Park na Wyspie w Pile
Park na Wyspie w Pile atrakcje piły i okolic
Park na Wyspie w Pile
2 / 5

O sile tego miejsca świadczą wydarzenia odbywające się na jego terenie oraz atrakcje, jak np. tramwaj wodny czy prac zabaw. Mimo to, sam park jest bardziej miejscem na złapanie chwili oddechu i spokojny spacer niż atrakcją samą w sobie.

Park na Wyspie w Pile
4.1 / 5

5 / 5

Bez opłat.

4 / 5

Park jest na tyle duży, że każdy powinien znaleźć tutaj spokojne miejsce dla siebie.

3.5 / 5

Na terenie parku znajdziecie tablice informacyjne, mapy parku oraz miejsca do odpoczynku. W pobliżu stawów znajduje się również stacja naprawy rowerów a na terenie parku znajdziecie również wiele dróg rowerowych.

4 / 5

W pobliżu jednej z kładek prowadzących do parku, znajduje się duży i bezpłatny parking przy ul. Dąbrowskiego. Mimo wszystko może się on okazać niewystarczający w szczególnie ciepłe i pogodne dni.

Minimum 30 minut, choć oczywiście możecie spędzić tutaj znacznie więcej czasu.

Dla każdego.

Dostępny dla każdego w określonych godzinach otwarcia (tablice informacyjne przy wejściu).

  • lokalizacja blisko centrum miasta,
  • duża powierzchnia,
  • infrastruktura dla rowerzystów,
  • plac zabaw dla dzieci,
  • dedykowany parking przy jednym z wejść,
  • nie zauważyłem…

W okolicach placu zabaw jest również zdrój z wodą pitną. Szczególnie cenna sprawa przy upałach:)

Park na Wyspie w Pile

Poznajcie atrakcje północnej Wielkopolski w tym również historycznej Krajny! Oto wpisy, w których opisałem dla Was najciekawsze miejsca tych stron.

Będąc w tych stronach, zajrzyjcie do kameralnej i wypełnionej spokojem oraz dobrym smakiem agroturystyki, do której będziecie mogli wpaść na obiad, popołudniową kawką czy nawet cały weekend  – Agro Skórka. Przyjedź raz, a na pewno tu wrócisz!. Szczerze Wam polecam!

Wpis opublikowano: 22 czerwca 2022, ostatnia modyfikacja treści: 18 lipca 2022

Z Waszym wsparciem mogę więcej!

Jeżeli spodobał Wam się mój blog, znaleźliście na nim inspirację lub odpowiedź na swoje pytania, dodajcie mi wiatru w żagle abym mógł tworzyć jeszcze więcej i lepiej! Z góry dziękuje!

JESZCZE WIĘCEJ MIEJSC W KATEGORII

ZWIEDZAM POLSKĘ

ZNASZ FAJNE MIEJSCE?!

Znasz miejsce warte polecenia innym? Podpowiedź je nam a My skontaktujemy się z Gospodarzami i spróbujemy zaprosić ich do umieszczenia swojego miejsca na kierunkowo.pl. Pamiętajcie, trzeba promować to, co piękne i dobre!

ciekawe miejsca w Polsce kierunkowo.pl