Pola Lednickie brama III tysiąclecia brama ryba spotkania młodych lednica 2000

Pola Lednickie

Są takie miejsce, które tworzą przede wszystkim ludzie. Jednym z nich bez wątpienia są Pola Lednickie, które bez młodzieży gromadzącej się tutaj co roku na spotkaniach religijnych są po prostu rozległą łąką z kilkoma charakterystycznymi obiektami, powstałymi przy okazji tychże spotkań. Miejsce to ma niesamowity klimat, co jest nie tylko zasługą duchowej otoczki ale również położenia na obszarze Lednickiego Parku Krajobrazowego, niemal w bezpośrednim sąsiedztwie miejsca, gdzie być może ponad 1000 lat temu Polska przyjęła chrześcijaństwo za sprawą chrztu Mieszka I.

Najbardziej charakterystycznym obiektem, który stoi na Polach Lednickich jest Brama III Tysiąclecia, zwana również Bramą Rybą. To wokół niej gromadzi się młodzież na swoich spotkaniach. Spacerując po rozległym terenie warto podejść również do zejścia do jeziora Lednica (na południowym krańcu pól), repliki krzyża na Giewoncie, popiersia Jana Pawła II czy grobu ojca Jana Góry, twórcy lednickich spotkań.

Na terenie Pól Lednickich mieści się również Ośrodek im. Jana Pawła II, prowadzony przez poznańskich dominikanów. Przy ośrodku działa również Dom Jana Pawła II na Polach Lednickich w którym gromadzone są pamiątki po papieżu Polaku, będącym patronem lednickich spotkań.

Dokładną lokalizację miejsca: Pola Lednickie, znajdziecie na interaktywnej mapie atrakcji turystycznych w Polsce na kierunkowo.pl!
4 / 5

Pola Lednickie to na pewno wyjątkowy kawałek ziemi, który stworzony został na potrzeby wyjątkowych spotkań młodzieży katolickiej. Nieprzypadkowa jest ich lokalizacja, tuż obok Chrzcielnicy Polski na Ostrowie Lednickim oraz znajdujące się na niej miejsca i obiekty. Bez wątpienia miejsce niepowtarzalne.

Pola Lednickie

Pola Lednickie brama III tysiąclecia brama ryba spotkania młodych lednica 2000
głaz lednica stąd nasz ród
pola lednickie zejście do jeziora lednica
pomnik popiersie jana pawła II lednica
kopia krzyża z giewontu lednica
Pola Lednickie ośrodek zakon
2 / 5

Miejsce to ożywa raz do roku. Na co dzień funkcjonuje tutaj katolicki ośrodek zakonu dominikanów oraz dom Jana Pawła II, które będą ciekawym i fajnym miejscem dla wybranych.

Pola Lednickie
4.2 / 5

5 / 5

Wstęp na teren Pól Lednickich jest bezpłatny.

4 / 5

Pola Lednickie są miejscem gdzie przede wszystkim raz do roku organizowane są duże spotkania młodzieży. Poza tym w ciągu roku na Polach Lednickich odbywają się mniejsze wydarzenia i uroczystości (głównie w święta kościelne czy niedziele). W pozostałe dni, teren ten jest rzadko odwiedzany przez wierzących lub turystów.

3.5 / 5

Po drodze w kierunku Pól Lednickich w orientacji pomogą Wam drogowskazy i tablice, na miejscu również przygotowano ułatwiające poruszanie się po terenie drogowskazy. Niestety mimo tego wszystkiego brakowało mi nieco elementów, które przybliżyły by wyjątkową historię tego miejsca.

5 / 5

Przed samymi Polami Lednickimi znajduje się duży i utwardzony parking.

Przejście całego terenu Pól Lednickich zajmie Wam około 30-50 minut. Jeżeli chcecie dodatkowo zwiedzić Dom Jana Pawła II, warto mieć około 30 minut więcej.

Dla każdego.

Pola Lednickie to teren dostępny dla każdego, choć osoby poruszające się na wózku mogą mieć problemy z samodzielnym poruszaniem po wysypanych szutrem ścieżkach. Jedynie miejsce gdzie znajdują się schody, to zejście do jeziora Lednica na południowym skraju Pól Lednickich.

  • unikalna historia miejsca, wpisująca się znacznie bogatszą historię okolicy,
  • wyjątkowa lokalizacja na terenie Lednickiego Parku Krajobrazowej, nad Jeziorem Lednica,
  • duży parking i oznakowany dojazd,
  • Pola Lednickie tętnią życiem głównie podczas organizowanych tutaj spotkań i wydarzeń, w inne dni miejsce to świeci pustkami…

Pola Lednickie mają około 29 hektarów powierzchni (długość przecinającej Pola Lednickie Drogi III Tysiąclecia to 700 metrów). Odpowiada to około 40 boiskom piłkarskim, blisko 8 krakowskim rynkom czy 3 pobliskim Ostrowom Lednickim:) Pola Lednickie są nawet większe od pobliskiego skansenu w Dziekanowicach, czyli Wielkopolskiego Parku Etnograficznego, która ma zaledwie 24 hektary a jest jednym z największych tego typu muzeów na wolnym powietrzu w kraju!

Pola Lednickie

Wpis opublikowano: 18 października 2022, ostatnia modyfikacja treści: 18 października 2022

Z Waszym wsparciem mogę więcej!

Jeżeli spodobał Wam się mój blog, znaleźliście na nim inspirację lub odpowiedź na swoje pytania, dodajcie mi wiatru w żagle abym mógł tworzyć jeszcze więcej i lepiej! Z góry dziękuje!

JESZCZE WIĘCEJ MIEJSC W KATEGORII

ZWIEDZAM POLSKĘ

ZNASZ FAJNE MIEJSCE?!

Znasz miejsce warte polecenia innym? Podpowiedź je nam a My skontaktujemy się z Gospodarzami i spróbujemy zaprosić ich do umieszczenia swojego miejsca na kierunkowo.pl. Pamiętajcie, trzeba promować to, co piękne i dobre!

ciekawe miejsca w Polsce kierunkowo.pl