Prom w Ciążeniu ciążeń prom na warcie

Prom w Ciążeniu na Warcie

Promy kojarzą się nam głównie z morzem lub terenami nadmorskimi, jednak można znaleźć je również w środkowej Polsce! Na terenie Nadwarciańskiego Parku Krajobrazowego znajdziemy kilka przepraw promowych, z czego jedno w Ciążeniu, słynącego głównie z dawnego pałacu biskupów. Prom w Ciążeniu to przeprawa z której korzystają głównie lokalni rolnicy, którzy chcą przeprawić się na drugi brzeg rzeki. Można nim również przepłynąć na drugi brzeg w innych celach, np. turystycznych, podczas wycieczki rowerowej lub wędrówki po parku krajobrazowym.

Prom w Ciążeniu to niedawno wyremontowana przeprawa promowa, która dodatkowo położona jest w bardzo malowniczym miejscu.

Prom w Ciążeniu na Warcie

Ciążeń, ok. 10 km na wschód od Pyzdr i 30 km na zachód od Konina

Dokładną lokalizację miejsca: Prom w Ciążeniu na Warcie, znajdziecie na interaktywnej mapie atrakcji turystycznych w Polsce na kierunkowo.pl!
2 / 5

Prom w Ciążeniu, jest jednym z kilku promów w okolicy i nie wyróżnia się na tle innych przepraw promowych.

Prom w Ciążeniu na Warcie

Prom w Ciążeniu ciążeń prom na warcie
Prom w Ciążeniu ciążeń prom na warcie
Prom w Ciążeniu ciążeń prom na warcie
Prom w Ciążeniu ciążeń prom na warcie
2 / 5

Przepłynięcie Warty będzie ciekawą atrakcją, głównie dla dzieci, jednak nie oczekujmy od niej zbyt wiele:)

Prom w Ciążeniu na Warcie
4.2 / 5

5 / 5

Przeprawa na drugi brzeg jest bezpłatna.

4.5 / 5

Tylko momentami (zazwyczaj w weekendy) nie będziemy tutaj sami.

3 / 5

Prom w Ciążeniu w pierwszej kolejności jest przeprawą na drugi brzeg rzeki dla tutejszych mieszkańców i rolników a dopiero w dalszej kolejności pewną atrakcją dla turystów. Z tego powodu nie ma co oczekiwać wielkiego zaplecza czy rozbudowanych informacji turystycznych, ale warto odnotować, że przed promem znajdziemy tablicę z tym wszystkim co najważniejsze.

4 / 5

Nie ma zorganizowanego parkingu, jednak przed samą przystanią można bezpiecznie zostawić samochód.

Przepłynięcie na drugi brzeg to kwestia kilku minut, należy jednak pamiętać że drugi brzeg rzeki, to dzika natura odległa od wszelkich ludzkich osad, dlatego warto od razu uwzględnić czas na powrót do Ciążenia.

Dla każdego.

Dostępne dla każdego.

  • bez opłat,
  • niewielu korzystających,
  • atrakcja dla dzieci,
  • ograniczone godziny, w których czynna jest przeprawa,

Drugi brzeg Warty, na który możemy się dostać promem nie jest terenem sprzyjającym samochodowym przejażdżkom. Drogi są głównie polnymi, nierównymi duktami po których przejedzie ciągnik rolniczy, choć i on w szczególnie podmokłych miejscach musi uważać. Dlatego jeżeli chcesz nieco poznać dzikość i naturę po drugiej stronie rzeki, rusz tam o własnych nogach.

Prom w Ciążeniu na Warcie

Wpis opublikowano: 5 sierpnia 2021, ostatnia modyfikacja treści: 5 sierpnia 2021

Z Waszym wsparciem mogę więcej!

Jeżeli spodobał Wam się mój blog, znaleźliście na nim inspirację lub odpowiedź na swoje pytania, dodajcie mi wiatru w żagle abym mógł tworzyć jeszcze więcej i lepiej! Z góry dziękuje!

JESZCZE WIĘCEJ MIEJSC W KATEGORII

ZWIEDZAM POLSKĘ

ZNASZ FAJNE MIEJSCE?!

Znasz miejsce warte polecenia innym? Podpowiedź je nam a My skontaktujemy się z Gospodarzami i spróbujemy zaprosić ich do umieszczenia swojego miejsca na kierunkowo.pl. Pamiętajcie, trzeba promować to, co piękne i dobre!

ciekawe miejsca w Polsce kierunkowo.pl