Promenada w Złotowie gdzie na majówkę pomysł na majówkę

Promenada w Złotowie

Promenada w Złotowie to rozległe tereny rekreacyjne, znajdujące się nad brzegami Jeziora Miejskiego. Sercem promenady jest Półwysep Rybacki, na którym znajduje się najwięcej atrakcji dla każdego! Znajdziecie tutaj duży plac zabaw dla najmłodszych, drewniane kładki nad brzegiem jeziora, siłownię zewnętrzną oraz zielony labirynt, znajdujący się tuż obok pozostałości dawnego złotowskiego zamku.

Jednak to nie wszystko co przygotowano dla nas – odwiedzających promenadę. Promenada w Złotowie to również licząca sobie ponad 4 km asfaltowa trasa pieszo-rowerowa, biegnąca dookoła jeziora. Dzięki niej dotrzemy bez większych problemów do kolejnych ciekawych miejsc przy złotowskiej promenadzie. Nad strumieniami i rzeczkami dopływającymi do jeziora wzniesiono drewniane kładki, a na przeciwległym brzegu do miasta zlokalizowano również drewnianą platformę widokową, z której możemy podziwiać panoramę Złotowa. Przy promenadzie znajdziecie również zagrody zwierząt, m. in. dzików oraz wiele miejsc do odpoczynku. Dodatkową atrakcją jest zlokalizowana przy promenadzie Zagroda Krajeńska, czyli mały skansen etnograficzny przybliżający historię regionu.

Całość dopełniają fontanny, które możemy podziwiać w pobliżu Półwyspu Rybackiego.

Dokładną lokalizację miejsca: Promenada w Złotowie, znajdziecie na interaktywnej mapie atrakcji turystycznych w Polsce na kierunkowo.pl!
3 / 5

Promenada w Złotowie to miejsce podobne do innych tego typu miejsc w Polsce, mimo wszystko zasługujące na szczególne wyróżnienie. Aktywny wypoczynek i rozrywka zostały tutaj doskonale połączone z historią miasta oraz regionu, co sprawia, że możemy spędzić tutaj czas na wiele sposobów.

Promenada w Złotowie

Promenada w Złotowie gdzie na majówkę pomysł na majówkę
Promenada w Złotowie
promenada wokół jeziora miejskiego złotów
Promenada w Złotowie
promenada wokół jeziora miejskiego złotów
Promenada w Złotowie
4 / 5

Będą w Złotowie nie możecie przegapić tutejszej promenady! Gwarantuje Wam wiele fantastycznych miejsc, piękne widoki, ciekawostki historyczne oraz miejsca do zarówno aktywnego jak i bardziej leniwego wypoczynku dla całej rodziny.

Promenada w Złotowie
4.5 / 5

5 / 5

Bez opłat.

4 / 5

Promenada w Złotowie zajmuje duży teren, przez co możemy łatwo uniknąć tłumów jednocześnie zapewniając sobie ciekawe atrakcje. Na pewno najbardziej obleganym miejscem na promenadzie są okolice Półwyspu Rybackiego.

4.5 / 5

Nie ma się do czego za bardzo przyczepić, bo promenada w Złotowie wyposażona została w wszystko, co potrzebne każdemu turyście. Znajdziecie wiele tablic informacyjnych, drogowskazów, toalety oraz ławki, na których możecie odpocząć. Nie zauważyłem jedynie tablicy z mapą całej promenady, by łatwiej było zorientować się w terenie.

3 / 5

Promenada w Złotowie nie ma swojego dedykowanego parkingu. Należy skorzystać z miejsc parkingowych w centrum miasta, np. na Placu Kościuszki lub przy al. Mickiewicza.

Przejście całego Jeziora Miejskiego dookoła to kwestia ok. 70 minut. Warto jednak zarezerwować sobie nieco więcej czasu, by nacieszyć się ciekawymi miejscami, znajdującymi się przy niej.

Przy promenadzie znajdziecie atrakcje dla całej rodziny, dlatego możecie odwiedzać ją z dziećmi w każdym wieku.

Promenada dostępna jest dla każdego, jednak niektóre miejsca przy niej mogą sprawić niewielkie trudności osobom niepełnosprawnym (np. platforma widokowa, która ma kilka stopni).

  • wiele atrakcji, dla całej rodziny, które znajdują się przy promenadzie,
  • połączenie rekreacji i aktywnego wypoczynku z historycznymi wątkami oraz miejscami,
  • możliwość pokonania promenady na rowerach (wydzielona ścieżka), które możemy również wypożyczyć przy promenadzie,
  • dobrze przygotowana infrastruktura turystyczna dla odwiedzających,
  • brak dedykowanych parkingów przy samej promenadzie,
  • większe tłumy w weekendy,

Bardzo polecam Wam dotrzeć do platformy widokowej, która znajduje się na przeciwległym do centrum miasta, brzegu jeziora. Widok z niej na miasto warty był dłuższego spaceru!

Promenada w Złotowie

Poznajcie atrakcje północnej Wielkopolski w tym również historycznej Krajny! Oto wpisy, w których opisałem dla Was najciekawsze miejsca tych stron.

Będąc w tych stronach, zajrzyjcie do kameralnej i wypełnionej spokojem oraz dobrym smakiem agroturystyki, do której będziecie mogli wpaść na obiad, popołudniową kawką czy nawet cały weekend  – Agro Skórka. Przyjedź raz, a na pewno tu wrócisz!. Szczerze Wam polecam!

Wpis opublikowano: 20 maja 2022, ostatnia modyfikacja treści: 18 lipca 2022

Z Waszym wsparciem mogę więcej!

Jeżeli spodobał Wam się mój blog, znaleźliście na nim inspirację lub odpowiedź na swoje pytania, dodajcie mi wiatru w żagle abym mógł tworzyć jeszcze więcej i lepiej! Z góry dziękuje!

JESZCZE WIĘCEJ MIEJSC W KATEGORII

ZWIEDZAM POLSKĘ

ZNASZ FAJNE MIEJSCE?!

Znasz miejsce warte polecenia innym? Podpowiedź je nam a My skontaktujemy się z Gospodarzami i spróbujemy zaprosić ich do umieszczenia swojego miejsca na kierunkowo.pl. Pamiętajcie, trzeba promować to, co piękne i dobre!

ciekawe miejsca w Polsce kierunkowo.pl