przełęcz tąpadła

Przełęcz Tąpadła pod Ślężą

Przełęcz Tąpadła to przełęcz na wysokości 384 m. n. p. m., leżąca w Masywie Ślęży wyraźnie oddzielając Ślężę od Raduni. Jest to bardzo ważny punkt startowy dla wielu turystów udających się na wspomnianą Ślężę, ale także Radunię. Przez przełęcz przechodzi wiele szlaków turystycznych, przebiega droga wojewódzka oraz na niej samej znajduje się dobrze zorganizowane zaplecze turystyczne z parkingiem i toaletami ale  również ośrodkiem wczasowym i barem.

Cenną informacją dla amatorów dwóch kółek jest zlokalizowanie na parkingu, znajdującym się na przełęczy, miejsca do naprawy rowerów. Znajdują się tam najpotrzebniejsze przybory i narzędzia rowerowe (klucze, imbusy itp.) oraz pompka rowerowa.

 

Przełęcz Tąpadła pod Ślężą

przełęcz pomiędzy Ślężą i Radunią

Dokładną lokalizację miejsca: Przełęcz Tąpadła pod Ślężą, znajdziecie na interaktywnej mapie atrakcji turystycznych w Polsce na kierunkowo.pl!
1 / 5

Przełęcz Tąpadła jest atrakcją turystyczną nie jest, bardziej miejscem do odpoczynku, zaparkowania czy ruszenia na szlak. Dlatego nie szukam na siłę jej atutów tylko wprost stwierdzam, że są nawet blisko niej miejsca dużo ciekawsze i unikatowe.

Przełęcz Tąpadła pod Ślężą

przełęcz tąpadła
przełęcz tąpadła
przełęcz tąpadła
1 / 5

Niestety Przełęcz Tąpadła to przede wszystkim miejsce wypadowe a nie docelowe. Dlatego nie trać czasu, atrakcje które masz na wyciągnięcie ręki, czekają!

Przełęcz Tąpadła pod Ślężą
4 / 5

5 / 5

Bez opłat.

2 / 5

Weekendami oraz w dni wolne może być tu tłok. W pozostałe dni raczej spokojnie, choć niemal nigdy nie będziesz sam.

5 / 5

Dobrze oznaczone szlaki, kilka tablic informacyjnych – dokładnie tak jak trzeba!

5 / 5

Spory i darmowy.

Nie zakładaj czasu dla tego miejsca, no chyba że chcesz przeczytać tablicę informacyjną lub odszukać szlak. Oczywiście możesz również iść coś zjeść lub odpocząć, ale to już sprawa każdego z Was.

Dla każdego.

Dla każdego.

  • doskonałe miejsce wypadkowe, położone przy drodze wojewódzkiej i na przecięciu licznych szlaków turystycznych,
  • duży i darmowy parking z niewielkim zapleczem sanitarnym (kabiny WC),
  • stacja naprawy rowerów dla fanów dwóch kółek,
  • dobry dojazd drogą o nowej nawierzchni,
  • może być tłumnie w niektóre dni,

Przełęcz Tąpadła to tylko jedno z miejsc wypadowych na szczyt Ślęży i jej okolice. Drugim dogodnym miejscem na początek wędrówki może być również parking przy ul. Armii Krajowej w Sobótce.

Przełęcz Tąpadła pod Ślężą

Poznaj lepiej Ślężę i jej najciekawsze zakątki, które opisałem we wpisie:

Dowiedź się więcej o najbliższej okolicy! Przeczytaj również:

Wpis opublikowano: 5 grudnia 2020, ostatnia modyfikacja treści: 14 września 2021

Z Waszym wsparciem mogę więcej!

Jeżeli spodobał Wam się mój blog, znaleźliście na nim inspirację lub odpowiedź na swoje pytania, dodajcie mi wiatru w żagle abym mógł tworzyć jeszcze więcej i lepiej! Z góry dziękuje!

JESZCZE WIĘCEJ MIEJSC W KATEGORII

ZWIEDZAM POLSKĘ

ZNASZ FAJNE MIEJSCE?!

Znasz miejsce warte polecenia innym? Podpowiedź je nam a My skontaktujemy się z Gospodarzami i spróbujemy zaprosić ich do umieszczenia swojego miejsca na kierunkowo.pl. Pamiętajcie, trzeba promować to, co piękne i dobre!

ciekawe miejsca w Polsce kierunkowo.pl