Przystań rybacka w Międzyzdrojach

Przystań rybacka w Międzyzdrojach

Przystań rybacka w Międzyzdrojach to jedyne miejsce w okolicy gdzie możemy zobaczyć “statek” z bliska! Owszem statki pojawiają się również przy międzyzdrojskim molo, jednak to właśnie w przystani rybackiej prawdopodobieństwo spotkania ich z bliska, jest największe. Niestety przystań rybacka w Międzyzdrojach jest również codziennym miejscem pracy rybaków, co wiąże się z pewnymi nieprzyjemnościami dla nas, np. leżącymi na piasku odpadkami od obierania ryb, nieprzyjemnym dla wielu zapachem czy rzucanymi “k&%*#mi” przy robocie… Dodatkowo bałagan i odczucie hałasu robią latające mewy, które liczą na rzuconą rybkę od rybaka.

Wiedząc to wszystko sami ocenicie czy warto tam zabrać swoją pociechę i pokazać mu statek rybacki z bliska, czy może jednak wyczekać białej żeglugi przy molo. Atutem tego miejsca ją na pewno sąsiedzkie smażalnie, wędzarnie i sklepy rybne, gdzie można spróbować m. in. świeżej ryby przygotowanej na wiele sposobów.

Przystań rybacka w Międzyzdrojach

na wschodnik krańcu wschodniej plaży w Międzyzdrojach

Dokładną lokalizację miejsca: Przystań rybacka w Międzyzdrojach, znajdziecie na interaktywnej mapie atrakcji turystycznych w Polsce na kierunkowo.pl!
1 / 5

Przystań rybacka w Międzyzdrojach to jedna z wielu tego typu przystani na polskich plażach. Na pierwszy rzut oka nie różni się niczym od innych, podobnych miejsc.

Przystań rybacka w Międzyzdrojach

Przystań rybacka w Międzyzdrojach
Przystań rybacka w Międzyzdrojach
1 / 5

Przystań rybacka w Międzyzdrojach to atrakcja głównie dla dzieci, które mogą zobaczyć z bliska statki rybackie oraz miłośników ryby prosto z kutra. Dla całej reszty nie będzie to żadna atrakcja…

Przystań rybacka w Międzyzdrojach
3.3 / 5

5 / 5

Bez opłat.

4 / 5

Turyści krążą dookoła, głównie idąc w kierunku Wolińskiego Parku Narodowego lecz mało kto zatrzymuje się w przystani.

1 / 5

Brak jakiejkolwiek informacji czy infrastruktury dla turystów.

2 / 5

Choć miejsc parkingowych w okolicy jest sporo, nie są one wystarczające by pomieścić wszystkich gości. Przystań rybacka ma nawet kawałek własnego parkingu, jednak nie jest on zbyt duży. Dodatkowo na terenie miasta obowiązuje Strefa Płatnego Parkowania, która do najtańszych nie należy. Dookoła znajdziemy również kilka prywatnych parkingów, które mogą okazać się jeszcze droższe.

Kilka minut powinno wystarczyć dla każdego zainteresowanego zobaczeniem przystani z bliska.

Dla każdego, choć z racji wielu resztek z obrabiania ryb dookoła, warto mieć wytężony wzrok i szeroko otwarte oczy gdy idzie się z małymi dziećmi. Widok rozczłonkowanej rybki nie jest przyjemny, podobnie jak nadepnięcie na fragment szkieletu…

Dojście od strony plaży będzie trudne dla osób mających problemy z poruszaniem się oraz wózków dziecięcych czy inwalidzkich. Utwardzone dojście do przystani prowadzi od ul. Campingowej i dojdziemy nim do barów i smażalni.

  • kutry rybackie na wyciągnięcie ręki, szczególnie fajna atrakcja dla dzieci,
  • zaplecze gastronomiczne dookoła, gdzie można dostać świeżą rybkę
  • bałagan na plaży, wokół kutrów

Niestety na piaskach w okolicach przystani panuje nieprzyjemny bałagan… Myślę o resztkach ryb, fragmentach sieci rybackich itp. Choć to oczywiście, że przystań rybacka w Międzyzdrojach to przede wszystkim miejsce pracy a nie atrakcja turystyczna, ze względu na lokalizację na głównej plaży, tuż przy ścieżce do parku narodowego, która jest jednocześnie szlakiem turystycznych warto byłby zwrócić uwagę na ten mało przyjemny aspekt.

Przystań rybacka w Międzyzdrojach

Poznaj pozostałe atrakcje i ciekawe miejsca w Międzyzdrojach, przejdź do wpisu:

Wpis opublikowano: 17 czerwca 2021, ostatnia modyfikacja treści: 24 lipca 2021

Z Waszym wsparciem mogę więcej!

Jeżeli spodobał Wam się mój blog, znaleźliście na nim inspirację lub odpowiedź na swoje pytania, dodajcie mi wiatru w żagle abym mógł tworzyć jeszcze więcej i lepiej! Z góry dziękuje!

JESZCZE WIĘCEJ MIEJSC W KATEGORII

ZWIEDZAM POLSKĘ

ZNASZ FAJNE MIEJSCE?!

Znasz miejsce warte polecenia innym? Podpowiedź je nam a My skontaktujemy się z Gospodarzami i spróbujemy zaprosić ich do umieszczenia swojego miejsca na kierunkowo.pl. Pamiętajcie, trzeba promować to, co piękne i dobre!

ciekawe miejsca w Polsce kierunkowo.pl