Siedlisko Józefówka lamy alpaki kozy nowy tomyśl

Siedlisko Józefówka

Rodzinna zagroda Siedlisko Józefówka to urokliwe miejsce otoczone naturą i spokojem, idealne dla spędzenia całą rodziną miłych chwil. Położone nieopodal Nowego Tomyśla Siedlisko Józefówka to kameralna zagroda zwierząt w której dodatkowo znajdziecie inne atrakcje dla najmłodszych, m. in. dmuchańce, malutki park dinozaurów, gigantyczne klocki, małą krainę bajek czy ogromną piaskownicę! Sercem tego miejsca jest bez wątpienia zagroda zwierząt, po której możemy swobodnie spacerować pośród alpak, lam, owieczek czy kózek, głaszcząc je i karmiąc. Oprócz zwierząt w zagrodzie, dookoła niej możecie spotkać również innych milusińskich, którzy mieszkają w swoich wybiegach czy woleirach m. in. lemury, kolorowe papugi czy niezwykle strojne kurki. Na terenie Siedliska Józefówka znajduje się również kawiarenka, w której możecie skosztować nie tylko pysznej kawy i lodów ale nawet zjeść obiad!

Siedlisko Józefówka to nie tylko zagroda zwierząt pełna atrakcji dla całej rodziny ale również miejsce, w którym możecie zorganizować przyjęcie lub inną uroczystość, ponieważ w skład całego kompleksu wchodzą także dwie sale bankietowe, wigwam oraz miejsce na ognisko i wspólne biesiadowanie.

 

Dokładną lokalizację miejsca: Siedlisko Józefówka, znajdziecie na interaktywnej mapie atrakcji turystycznych w Polsce na kierunkowo.pl!
3 / 5

Siedlisko Józefówka to zagroda zwierząt pełna dodatkowych atrakcji dla najmłodszych, położona niedaleko Nowego Tomyśla. Pozwala ona nie tylko na spędzenie czasu blisko zwierząt ale również zapewnia fajną zabawę dla najmłodszych i chwilę wytchnienia dla rodziców.

Siedlisko Józefówka

Siedlisko Józefówka koza karmienie zagroda zwierząt
Siedlisko Józefówka zagroda zwierząt
cafe alpaka józefówka kawiarenka
Siedlisko Józefówka lamy alpaki kozy nowy tomyśl
dmuchańce zagroda zwierząt józefówka
Siedlisko Józefówka zagroda zwierząt alpaki lamy kozy
3 / 5

Jeżeli szukacie ciekawego miejsca, w którym będziecie mogli spędzić miło czas całą rodziną, warto zajrzeć do Siedliska Józefówka. W tym miejscu wiele radości odnajdą nie tylko dzieci ale również dorośli, bo kontakt ze zwierzętami to przygoda dla każdego!

Siedlisko Józefówka
3 / 5

3 / 5

Wejście na teren zagrody wymaga wcześniejszego kupna biletów. Cena biletów to kilkanaście złotych za bilet dla jednej osoby. Dodatkowe atrakcje, takie jak dmuchańce, wejście do lemórów czy karma dla zwierząt jest dodatkowo płatna. Warto mieć na uwadze, że nie można tutaj płacić kartą (tylko gotówka lub BLIK).

3 / 5

Ilość gości zagrody różni się w zależności od dnia tygodnia i pogody. Największy ruch panuje tutaj w wakacyjne, słoneczne weekendy. W pozostałe dni ilość odwiedzających jest mniejsza.

3 / 5

Dojazd do zagrody nie jest trudny a dodatkowo został w najważniejszych punktach oznakowany (najlepiej jechać koło dworca kolejowego Sątopy, bo inne drogi, którymi może prowadzić nawigacja mogą być drogami nieutwardzonymi). Na miejscu znajdziecie dalsze oznaczenia, ułatwiające poruszanie się po całym obiekcie. Niestety moim zdaniem nieco brakuje szerszej informacji o samych zwierzętach, np. tabliczek z imionami, ciekawostkami czy informacjami, które pozwoliłyby na nawiązanie z nimi bliższego kontaktu, szczególnie przez najmłodszych.

Oprócz tego znajdziecie tutaj sporo miejsc by usiąść, wypić w spokoju kawę czy poobserwować swoje dzieci bawiące się samodzielnie poza strefą zagrody zwierząt, np. w piaskownicy, w strefie gigaklocków czy na dmuchańcach. Co ważne na miejscu znajdują się również bezpłatne toalety.

4.5 / 5

Pod Siedliskiem Józefówka znajduje się duży parking, który powinien być wystarczający aby pomieścić wszystkich odwiedzających. Parking jest bezpłatny.

Siedlisko Józefówka to miejsce w którym spędzicie prawdopodobnie od 40 do 90 minut w zależności od ilości atrakcji z których będziecie chcieli skorzystać i czasu jaki macie ochotę spędzić ze zwierzętami.

Tak naprawdę dla każdego, ale najwięcej frajdy będą miały dzieci od 3 roku życia wzwyż.

Miejsce jest dostępne dla każdego i nie powinno nikomu sprawić problemów.

 • fajne miejsce na spędzenie rodzinnego czasu z dziećmi,
 • otwarta forma zagrody,
 • kilkanaście milusińskich zwierzaków m. in. alpak, kózek, owieczek, lam, osiołków, papug – każde dziecko powinno znaleźć swojego ulubieńca,
 • dodatkowe atrakcje: dmuchańce, mały park dinozaurów i niewielka kraina bajek,
 • kawiarenka na terenie oraz wiaty ze stołami i leżaki z myślą o rodzicach i opiekunach najmłodszych,
 • położone na spokojnym uboczu, z dala od głównych dróg i miast,
 • duży parking przy zagrodzie,
 • prowadzone na bieżąco konto w serwisie Facebook, gdzie znajdziecie aktualne godziny otwarcia i najważniejsze informacje,
 • niewiele osób z obsługi, szczególnie na wybiegu zwierząt, przez co osoby nieobyte ze zwierzętami lub będące po raz pierwszy w takim miejscu, mogą czuć się niepewnie (szczególnie karmiąc zwierzęta czy podchodząc do nich po raz pierwszy),
 • przy dużym ruchu, miejscami czystość pozostawia nieco co życzenia, co jest z jednej strony zasługą zwierząt (naturalne), odwiedzających (niestety…) ale i zbyt mała ilością osób dbających o porządek,
 • niejednolite oznakowanie oraz brak informacji o mieszkańcach zagrody (imiona, ciekawostki itp.),

Wchodząc do zwierząt pamiętajcie aby nie mieć ze sobą napojów ani jedzenia, ponieważ zwierzęta mogą Wam je po prostu zabrać:) Chcąc karmić mieszkańców zagrody korzystajcie tylko z przygotowanego przez Właścicieli jedzenia (dostępne za drobną opłatą) i przestrzegajcie zasad karmienia (otwarta dłoń, małe porcje), które wypisano na tablicy przy wejściu.

Siedlisko Józefówka

Odwiedzając Siedlisko Józefówka warto wybrać się również na poznanie okolic Nowego Tomyśla, które słyną z wikliny, chmielu i szparagów:) To wyjątkowa okolica, gdzie warto odwiedzić również:

Wpis opublikowano: 18 sierpnia 2023, ostatnia modyfikacja treści: 18 sierpnia 2023

Z Waszym wsparciem mogę więcej!

Jeżeli spodobał Wam się mój blog, znaleźliście na nim inspirację lub odpowiedź na swoje pytania, dodajcie mi wiatru w żagle abym mógł tworzyć jeszcze więcej i lepiej! Z góry dziękuje!

JESZCZE WIĘCEJ MIEJSC W KATEGORII

ZWIEDZAM POLSKĘ

ZNASZ FAJNE MIEJSCE?!

Znasz miejsce warte polecenia innym? Podpowiedź je nam a My skontaktujemy się z Gospodarzami i spróbujemy zaprosić ich do umieszczenia swojego miejsca na kierunkowo.pl. Pamiętajcie, trzeba promować to, co piękne i dobre!

ciekawe miejsca w Polsce kierunkowo.pl