mural na Śródce Mural - Opowieść śródecka z trębaczem na dachu i kotem w tle

Wyjątkowy mural na Śródce w Poznaniu

Mural na Śródce w Poznaniu jest trójwymiarowym malowidłem zlokalizowanym na zbiegu ulicy Śródka i Rynku Śródeckiego w Poznaniu na ścianie jednej z kamienic i nosi długą nazwę: Opowieść śródecka z trębaczem na dachu i kotem w tle. Odsłonięty został w 2015 roku i przedstawia historię tej dzielnicy miasta, która kiedyś tętniła życiem podmiejskiej osady słynącej z wielu rzemieślników i kupców. Kryje on w sobie jednak o wiele więcej ukrytych wątków z historii tego miejsca. Wprawne oko dostrzeże jeźdźca na koniu, którym jest książę Wielkopolski Władysław Odonic, trębacza nawiązującego do dawnego śródeckiego ratusza czy kota, uznawanego za symbol tego miejsca. Wszystko co umiejscowione w trójwymiarowym malowidle, ukazującym dawne zabudowania w sposób tak realistyczny, że można odnieść wrażenie iż stoimy nie przed muralem a pięknym kwartałem dzielnicy! Więcej o muralu przeczytacie na stronach internetowych Miasta Poznania.

Wyjątkowy mural na Śródce w Poznaniu

Poznań, zbieg ulicy Śródka i Rynek Śródecki

Dokładną lokalizację miejsca: Wyjątkowy mural na Śródce w Poznaniu, znajdziecie na interaktywnej mapie atrakcji turystycznych w Polsce na kierunkowo.pl!
5 / 5

Wiele murali widziałem i wiele z nich można nazwać dziełami sztuki, jednak mural na Śródce w Poznaniu to unikat! Zachwyca swoją trójwymiarową formą a dodatkowo zaciekawia akcentami związanymi z historią tego miejsca! Atrakcja niemal doskonała!

Wyjątkowy mural na Śródce w Poznaniu

mural na Śródce Mural - Opowieść śródecka z trębaczem na dachu i kotem w tle
mural na Śródce
mural na Śródce
5 / 5

Będąc w Poznaniu nie ograniczajmy się jedynie do zobaczenia poznańskiego Rynku, ruszmy na poznański Ostrów Tumski z którego kilka kroków dzieli nas już od muralu na Śródce! Dodatkowo w jego bezpośrednim sąsiedztwie możemy zjeść coś pysznego, chwilę odpocząć lub trafić na ciekawe wydarzenie, które coraz chętniej odbywają się pod muralem.

Wyjątkowy mural na Śródce w Poznaniu
3.7 / 5

5 / 5

Bez opłat

4 / 5

Przeważnie bez tłumów, choć można trafić zarówno na wycieczkę jak i większą grupę turystów. Miejsca jednak starczy dla każdego!

2 / 5

Moim zdaniem taka ciekawostka i atrakcja jak mural na Śródce w Poznaniu zasługuje na znacznie lepszą informację dla turystów, zaczynając od kierunkowskazów przy innych atrakcjach w okolicy aż po tablicę informacyjną, stojącą w miejscu z którego najlepiej widać trójwymiarowe malowidło.

4 / 5

Kilka miejsc parkingowych znajduje się na Rynku Śródeckim, kolejne na pobliskiej ulicy Gdańskiej. Parkowanie jest bezpłatne, jednak czasami ciężko o wolne miejsce.

Kilka minut.

Dla każdego.

Dla każdego.

  • unikalność formy,
  • lokalizacja,
  • wpleciona w malowidło historia dzielnicy,
  • słabo rozwinięta informacja turystyczna

Poznańska Śródka to dzielnica, która w ostatnich latach odradza się z popiołów. Połączenie jej Mostem Jordana z Ostrowem Tumskim oraz budowa Bramy Poznania, spowodowało, że na dzielnicy otworzyło się wiele ciekawych lokali gastronomicznych, organizowane są wydarzenia uliczne oraz powstają takie perełki jak mural na Śródce, czy mural, który gra podczas deszczu! Dlatego gdy już zawitasz pod najsławniejszy mural na Śródce, poświęć kilka minut i zobacz co jeszcze kryje w sobie ta dzielnica miasta.

Wyjątkowy mural na Śródce w Poznaniu

Wpis opublikowano: 18 maja 2021, ostatnia modyfikacja treści: 28 lipca 2021

Z Waszym wsparciem mogę więcej!

Jeżeli spodobał Wam się mój blog, znaleźliście na nim inspirację lub odpowiedź na swoje pytania, dodajcie mi wiatru w żagle abym mógł tworzyć jeszcze więcej i lepiej! Z góry dziękuje!

JESZCZE WIĘCEJ MIEJSC W KATEGORII

ZWIEDZAM POLSKĘ

ZNASZ FAJNE MIEJSCE?!

Znasz miejsce warte polecenia innym? Podpowiedź je nam a My skontaktujemy się z Gospodarzami i spróbujemy zaprosić ich do umieszczenia swojego miejsca na kierunkowo.pl. Pamiętajcie, trzeba promować to, co piękne i dobre!

ciekawe miejsca w Polsce kierunkowo.pl