Zielona Symfonia w Poznaniu

zielona symfonia w poznaniu śródka
  • Marcin
  • 18 maja 2021
Zielona Symfonia w Poznaniu

Kilka kroków od najsławniejszego śródeckiego muralu znajduje się kolejny “mural”, czy może bardziej nietypowa instalacja na ścianie jednej z kamienic. To Zielona Symfonia, czyli grający mural! Dzięki zastosowaniu plątaniny rur i przeróżnych blaszanych elementów, spływająca woda gra na nich swoją symfonię! Oczywiście nie liczmy na urzekającą symfonię, przypominającą koncert orkiestry symfonicznej a nastawmy się bardziej na blaszane odgłosy i szum spływającej wody. Niemniej atrakcja intryguje a dodatkowo to chyba jedyna tego typu instalacja w Polsce!

Zielona Symfonia na Śródce została odsłonięta w 2018 roku i szybko stała się śródecką atrakcją! Pod muralem znajduje się również kawałek placu, który co jakiś czas gości ciekawe wydarzenia kulturalne i lokalne.

kategoria miejsca
region
lokalizacja

Poznań, ul. Ostrówek 17

GALERIA

Zielona Symfonia w Poznaniu

zielona symfonia w poznaniu śródka
zielona symfonia w poznaniu śródka
wielkopolska ciekawostki

W SKRÓCIE


  • UNIKALNOŚĆ

Jak już wspomniałem Zielona Symfonia jest najprawdopodobniej jedyną tego typu instalacją w Polsce! To tylko potwierdza jej wyjątkowość i niepowtarzalność.

  • MOIM ZDANIEM

By usłyszeć piękno deszczowej symfonii, musimy przyjść tutaj w czasie trwania konkretnej ulewy… Jednak przy okazji słonecznej pogody, możemy podziwiać ten pomysłowy mural, dlatego warto zobaczyć to miejsce będąc na poznańskiej Śródce, idąc np. w kierunku innego, bardziej znanego muralu.

MAPA

Dokładną lokalizację miejsca: Zielona Symfonia w Poznaniu, znajdziecie na interaktywnej mapie atrakcji turystycznych w Polsce na kierunkowo.pl!

OCENY

ŚREDNIA OCEN

4 / 5

Zielona Symfonia w Poznaniu


CENY

5 / 5

Bez opłat.

ILOŚĆ TURYSTÓW

4.5 / 5

W tym miejscu nie spotkacie raczej nikogo kto podziwia tą intrygującą instalację. Delikatny tłum pod muralem, może jednak zostać przyciągnięty przez sąsiednie restauracje i kawiarnie.

UŁATWIENIA DLA ODWIEDZAJĄCYCH

2.5 / 5

Jedna tablica na ścianie, na której znajduje się instalacja to trochę mało…

PRAKTYCZNE INFORMACJE

PARKING

4 / 5

Brak dedykowanego parkingu, jednak w pobliżu jest kilka miejsc gdzie można zostawić samochód. Warto poszukać miejsca na ul. Ostrówek, Cybińska czy Rynek Śródecki.

POTRZEBNY CZAS

Kilka minut wystarczy by poznać to miejsce.

SUGEROWANY WIEK

Dla każdego.

DOSTĘPNOŚĆ

Dla każdego.

  • PODPOWIEDŹ KIERUNKOWO.PL

Poznańska Śródka to dzielnica, która w ostatnich latach odradza się z popiołów. Połączenie jej Mostem Jordana z Ostrowem Tumskim oraz budowa Bramy Poznania, spowodowało, że na dzielnicy otworzyło się wiele ciekawych lokali gastronomicznych, organizowane są wydarzenia uliczne oraz powstają takie perełki jak mural na Śródce, czy mural który gra podczas deszczu! Dlatego gdy już tutaj zawitasz, poświęć kilka minut i zobacz co jeszcze kryje w sobie ta dzielnica miasta.

Zielona Symfonia w Poznaniu

MOCNE STRONY

  • niepowtarzalność,
  • lokalizacja,
  • dostępność,

SŁABE STRONY

  • niestety cały urok Zielonej Symfonii można poznać jedynie przy dużym szczęściu, rzęsistym deszczu i wietrze

Drogi Czytelniku, miło mi, że dotarłeś do końca mojego wpisu! Jeśli pomógł on znaleźć niezbędne informacje, inspirację do dalszych podróży lub po prostu spodobało się Tobie, to co robię, będę wdzięczny, gdy wesprzesz mnie niewielkim napiwkiem stawiając wirtualną kawkę lub zostając Patronem bloga:)

Dowiedź się więcej o okolicy!

Poznaj Poznań jeszcze lepiej! Dzięki poniższym wpisom poznasz najciekawsze miejsca miasta:

Więcej blogowych wpisów znajdziecie w kategorii zwiedzam Polskę! Serdecznie zapraszam:)

kierunkowo.pl w socialmediach

mapa atrakcji turystycznych w Polsce

Poznajcie interaktywną mapę ciekawych miejsc w Polsce na kierunkowo.pl!