Wyjątkowy mural na Śródce w Poznaniu

mural na Śródce Mural - Opowieść śródecka z trębaczem na dachu i kotem w tle
  • Marcin
  • 18 maja 2021
Wyjątkowy mural na Śródce w Poznaniu

Mural na Śródce w Poznaniu jest trójwymiarowym malowidłem zlokalizowanym na zbiegu ulicy Śródka i Rynku Śródeckiego w Poznaniu na ścianie jednej z kamienic i nosi długą nazwę: Opowieść śródecka z trębaczem na dachu i kotem w tle. Odsłonięty został w 2015 roku i przedstawia historię tej dzielnicy miasta, która kiedyś tętniła życiem podmiejskiej osady słynącej z wielu rzemieślników i kupców. Kryje on w sobie jednak o wiele więcej ukrytych wątków z historii tego miejsca. Wprawne oko dostrzeże jeźdźca na koniu, którym jest książę Wielkopolski Władysław Odonic, trębacza nawiązującego do dawnego śródeckiego ratusza czy kota, uznawanego za symbol tego miejsca. Wszystko co umiejscowione w trójwymiarowym malowidle, ukazującym dawne zabudowania w sposób tak realistyczny, że można odnieść wrażenie iż stoimy nie przed muralem a pięknym kwartałem dzielnicy! Więcej o muralu przeczytacie na stronach internetowych Miasta Poznania.

kategoria miejsca
region
lokalizacja

Poznań, zbieg ulicy Śródka i Rynek Śródecki

GALERIA

Wyjątkowy mural na Śródce w Poznaniu

mural na Śródce Mural - Opowieść śródecka z trębaczem na dachu i kotem w tle
mural na Śródce
mural na Śródce

W SKRÓCIE


  • UNIKALNOŚĆ

Wiele murali widziałem i wiele z nich można nazwać dziełami sztuki, jednak mural na Śródce w Poznaniu to unikat! Zachwyca swoją trójwymiarową formą a dodatkowo zaciekawia akcentami związanymi z historią tego miejsca! Atrakcja niemal doskonała!

  • MOIM ZDANIEM

Będąc w Poznaniu nie ograniczajmy się jedynie do zobaczenia poznańskiego Rynku, ruszmy na poznański Ostrów Tumski z którego kilka kroków dzieli nas już od muralu na Śródce! Dodatkowo w jego bezpośrednim sąsiedztwie możemy zjeść coś pysznego, chwilę odpocząć lub trafić na ciekawe wydarzenie, które coraz chętniej odbywają się pod muralem.

MAPA

Dokładną lokalizację miejsca: Wyjątkowy mural na Śródce w Poznaniu, znajdziecie na interaktywnej mapie atrakcji turystycznych w Polsce na kierunkowo.pl!

OCENY

ŚREDNIA OCEN

3.7 / 5

Wyjątkowy mural na Śródce w Poznaniu


CENY

5 / 5

Bez opłat

ILOŚĆ TURYSTÓW

4 / 5

Przeważnie bez tłumów, choć można trafić zarówno na wycieczkę jak i większą grupę turystów. Miejsca jednak starczy dla każdego!

UŁATWIENIA DLA ODWIEDZAJĄCYCH

2 / 5

Moim zdaniem taka ciekawostka i atrakcja jak mural na Śródce w Poznaniu zasługuje na znacznie lepszą informację dla turystów, zaczynając od kierunkowskazów przy innych atrakcjach w okolicy aż po tablicę informacyjną, stojącą w miejscu z którego najlepiej widać trójwymiarowe malowidło.

PRAKTYCZNE INFORMACJE

PARKING

4 / 5

Kilka miejsc parkingowych znajduje się na Rynku Śródeckim, kolejne na pobliskiej ulicy Gdańskiej. Parkowanie jest bezpłatne, jednak czasami ciężko o wolne miejsce.

POTRZEBNY CZAS

Kilka minut.

SUGEROWANY WIEK

Dla każdego.

DOSTĘPNOŚĆ

Dla każdego.

  • PODPOWIEDŹ KIERUNKOWO.PL

Poznańska Śródka to dzielnica, która w ostatnich latach odradza się z popiołów. Połączenie jej Mostem Jordana z Ostrowem Tumskim oraz budowa Bramy Poznania, spowodowało, że na dzielnicy otworzyło się wiele ciekawych lokali gastronomicznych, organizowane są wydarzenia uliczne oraz powstają takie perełki jak mural na Śródce, czy mural, który gra podczas deszczu! Dlatego gdy już zawitasz pod najsławniejszy mural na Śródce, poświęć kilka minut i zobacz co jeszcze kryje w sobie ta dzielnica miasta.

Wyjątkowy mural na Śródce w Poznaniu

MOCNE STRONY

  • unikalność formy,
  • lokalizacja,
  • wpleciona w malowidło historia dzielnicy,

SŁABE STRONY

  • słabo rozwinięta informacja turystyczna

Drogi Czytelniku, miło mi, że dotarłeś do końca mojego wpisu! Jeśli pomógł on znaleźć niezbędne informacje, inspirację do dalszych podróży lub po prostu spodobało się Tobie, to co robię, będę wdzięczny, gdy wesprzesz mnie niewielkim napiwkiem stawiając wirtualną kawkę lub zostając Patronem bloga:)

Dowiedź się więcej o okolicy!

Więcej blogowych wpisów znajdziecie w kategorii zwiedzam Polskę! Serdecznie zapraszam:)

kierunkowo.pl w socialmediach

mapa atrakcji turystycznych w Polsce

Poznajcie interaktywną mapę ciekawych miejsc w Polsce na kierunkowo.pl!