Park na Wyspie w Pile

Park na Wyspie w Pile atrakcje piły i okolic
 • Marcin
 • 22 czerwca 2022
Park na Wyspie w Pile

Park na Wyspie w Pile to największy park w mieście i jednocześnie najbardziej malowniczo położony. Umiejscowiono go już w latach 70. ubiegłego stulecia na wyspie rzecznej pomiędzy dwoma ramionami Gwdy, przepływającej przez Piłę. Wyspa ta nazywana przez miejscowych Gardoliną, przed powstaniem parku była bagnista co wymusiło nawiezienie ziemi, jej niwelację i ukształtowanie pod nową funkcję. Po zakończeniu tych prac na przygotowanym terenie nasadzono wiele drzew i krzewów ozdobnych, tworząc park dla mieszkańców miasta.

Obecnie to największy park w mieście, będący jednocześnie miejscem ważnych wydarzeń rozrywkowych i kulturalnych. Na dużym placu, położonym w południowej części parku znajduje się fontanna i scena. Nieco na północ od placu znajduje się plac zabaw dla dzieci, nad którym na niewielkim stawie okazale prezentują się nasadzenia z okazji 500-lecia miasta z „zieloną” koroną znajdującą się na niewielkiej wysepce stawu. Park na Wyspie w Pile łączą z miastem trzy kładki.

Na północ od parku w dolinie Gwdy rozbudowują się obiekty sportowe i rekreacyjne, tworząc przestrzeń do licznych aktywności fizycznych.

 

region
lokalizacja

wyspa rzeczna na Gwdzie w Pile

GALERIA

Park na Wyspie w Pile

Park na Wyspie w Pile
Park na Wyspie w Pile
Park na Wyspie w Pile atrakcje piły i okolic
Park na Wyspie w Pile

W SKRÓCIE


 • UNIKALNOŚĆ

Choć umiejscowienie parku na wyspie rzecznej jest rzadko spotykane, to sam park nie odbiega niczym od innych podobnych miejsc w całej Polsce.

 • MOIM ZDANIEM

O sile tego miejsca świadczą wydarzenia odbywające się na jego terenie oraz atrakcje, jak np. tramwaj wodny czy prac zabaw. Mimo to, sam park jest bardziej miejscem na złapanie chwili oddechu i spokojny spacer niż atrakcją samą w sobie.

MAPA

Dokładną lokalizację miejsca: Park na Wyspie w Pile, znajdziecie na interaktywnej mapie atrakcji turystycznych w Polsce na kierunkowo.pl!

OCENY

ŚREDNIA OCEN

4.1 / 5

Park na Wyspie w Pile


CENY

5 / 5

Bez opłat.

ILOŚĆ TURYSTÓW

4 / 5

Park jest na tyle duży, że każdy powinien znaleźć tutaj spokojne miejsce dla siebie.

UŁATWIENIA DLA ODWIEDZAJĄCYCH

3.5 / 5

Na terenie parku znajdziecie tablice informacyjne, mapy parku oraz miejsca do odpoczynku. W pobliżu stawów znajduje się również stacja naprawy rowerów a na terenie parku znajdziecie również wiele dróg rowerowych.

PRAKTYCZNE INFORMACJE

PARKING

4 / 5

W pobliżu jednej z kładek prowadzących do parku, znajduje się duży i bezpłatny parking przy ul. Dąbrowskiego. Mimo wszystko może się on okazać niewystarczający w szczególnie ciepłe i pogodne dni.

POTRZEBNY CZAS

Minimum 30 minut, choć oczywiście możecie spędzić tutaj znacznie więcej czasu.

SUGEROWANY WIEK

Dla każdego.

DOSTĘPNOŚĆ

Dostępny dla każdego w określonych godzinach otwarcia (tablice informacyjne przy wejściu).

 • PODPOWIEDŹ KIERUNKOWO.PL

W okolicach placu zabaw jest również zdrój z wodą pitną. Szczególnie cenna sprawa przy upałach:)

Park na Wyspie w Pile

MOCNE STRONY

 • lokalizacja blisko centrum miasta,
 • duża powierzchnia,
 • infrastruktura dla rowerzystów,
 • plac zabaw dla dzieci,
 • dedykowany parking przy jednym z wejść,

SŁABE STRONY

 • nie zauważyłem…

Drogi Czytelniku, miło mi, że dotarłeś do końca mojego wpisu! Jeśli pomógł on znaleźć niezbędne informacje, inspirację do dalszych podróży lub po prostu spodobało się Tobie, to co robię, będę wdzięczny, gdy wesprzesz mnie niewielkim napiwkiem stawiając wirtualną kawkę lub zostając Patronem bloga:)

Dowiedź się więcej o okolicy!

Poznajcie atrakcje północnej Wielkopolski w tym również historycznej Krajny! Oto wpisy, w których opisałem dla Was najciekawsze miejsca tych stron.

Będąc w tych stronach, zajrzyjcie do kameralnej i wypełnionej spokojem oraz dobrym smakiem agroturystyki, do której będziecie mogli wpaść na obiad, popołudniową kawką czy nawet cały weekend  – Agro Skórka. Przyjedź raz, a na pewno tu wrócisz!. Szczerze Wam polecam!

Więcej blogowych wpisów znajdziecie w kategorii zwiedzam Polskę! Serdecznie zapraszam:)

kierunkowo.pl w socialmediach

mapa atrakcji turystycznych w Polsce

Poznajcie interaktywną mapę ciekawych miejsc w Polsce na kierunkowo.pl!