Prom w Ciążeniu na Warcie
Promy kojarzą się nam głównie z morzem lub terenami nadmorskimi, jednak można znaleźć je również w środkowej Polsce! Na terenie Nadwarciańskiego Parku Krajobrazowego znajdziemy kilka przepraw promowych, z czego jedno w Ciążeniu, słynącego głównie z dawnego pałacu biskupów. Prom w Ciążeniu to przeprawa z której korzystają głównie lokalni rolnicy, którzy chcą przeprawić się na drugi brzeg rzeki. Można nim również przepłynąć na drugi brzeg w innych celach, np. turystycznych, podczas wycieczki rowerowej lub wędrówki po parku krajobrazowym.
Prom w Ciążeniu to niedawno wyremontowana przeprawa promowa, która dodatkowo położona jest w bardzo malowniczym miejscu.
Cześć, jestem Marcin!
Od ponad 30 lat podróżuję po Polsce, odkrywając jej najciekawsze zakątki i smaki. Swoimi mikropodróżniczymi odkryciami dzielę się z Wami od 2019 roku na moim blogu – kierunkowo.pl. Więcej o mnie przeczytacie tutaj
Podstawowe informacje – Prom w Ciążeniu na Warcie
Prom w Ciążeniu na Warcie w wielkim skrócie! Poznajcie unikalność tego miejsca i moją opinię o nim!
Unikalność miejsca – 2/5
Prom w Ciążeniu, jest jednym z kilku promów w okolicy i nie wyróżnia się na tle innych przepraw promowych.
Moim zdaniem – 2/5
Przepłynięcie Warty będzie ciekawą atrakcją, głównie dla dzieci, jednak nie oczekujmy od niej zbyt wiele:)
Lokalizacja – Prom w Ciążeniu na Warcie
Lokalizacja miejsca „Prom w Ciążeniu na Warcie”: Ciążeń, ok. 10 km na wschód od Pyzdr i 30 km na zachód od Konina. Dokładną lokalizację znajdziecie na interaktywnej mapie atrakcji turystycznych w Polsce na kierunkowo.pl!
Sprawdź moją mapę atrakcji i ponad 500 miejsc, które na niej oznaczyłem!
Prom w Ciążeniu na Warcie bez tajemnic!
Dowiedz się wszystkiego co ważne o miejscu: Prom w Ciążeniu na Warcie, z mojego wpisu! Oprócz praktycznych informacji, przydatnych dla każdego, kto chciałby odwiedzić to miejsce, znajdziecie w nim również zdjęcia, garść ciekawostek i możliwie obiektywnych ocen.
autopromocja
Ocena miejsca
Praktyczne informacje muszą być również przekazane w praktyczny i przejrzysty sposób! Właśnie dlatego dla ułatwienia wprowadziłem punktową ocenę najważniejszych, moim zdaniem kwestii: kosztów wstępu i cen na miejscu, ilości odwiedzających i ogólnego przygotowania do bycia pełnoprawna atrakcja turystyczną. To miejsce uzyskało u mnie ocenę – 4.2 / 5, z czego:
Ceny – 5/5
Przeprawa na drugi brzeg jest bezpłatna.
Ilość odwiedzających – 4.5/5
Tylko momentami (zazwyczaj w weekendy) nie będziemy tutaj sami.
Przygotowanie – 3/5
Prom w Ciążeniu w pierwszej kolejności jest przeprawą na drugi brzeg rzeki dla tutejszych mieszkańców i rolników a dopiero w dalszej kolejności pewną atrakcją dla turystów. Z tego powodu nie ma co oczekiwać wielkiego zaplecza czy rozbudowanych informacji turystycznych, ale warto odnotować, że przed promem znajdziemy tablicę z tym wszystkim co najważniejsze.
Ja tworzę rzetelne treści, którym możesz zaufać a Ty stawiasz kawkę:)
Dzięki drobnym wpłatom od Czytelników (10, 15, 25 zł), mogę utrzymywać i rozwijać bloga
Praktyczne informacje
Co jeszcze warto wiedzieć o tym miejscu? Gdzie zaparkować, ile potrzebujecie czasu, dla kogo to miejsce będzie odpowiednie i dostępne. Wszystko to wraz z dodatkową, extra podpowiedzią zebrałem dla Was poniżej!
Parking – 4/5
Nie ma zorganizowanego parkingu, jednak przed samą przystanią można bezpiecznie zostawić samochód.
Potrzebny czas
Przepłynięcie na drugi brzeg to kwestia kilku minut, należy jednak pamiętać że drugi brzeg rzeki, to dzika natura odległa od wszelkich ludzkich osad, dlatego warto od razu uwzględnić czas na powrót do Ciążenia.
Sugerowany wiek
Dla każdego.
Dostępność
Dostępne dla każdego.
Extra podpowiedź!
Drugi brzeg Warty, na który możemy się dostać promem nie jest terenem sprzyjającym samochodowym przejażdżkom. Drogi są głównie polnymi, nierównymi duktami po których przejedzie ciągnik rolniczy, choć i on w szczególnie podmokłych miejscach musi uważać. Dlatego jeżeli chcesz nieco poznać dzikość i naturę po drugiej stronie rzeki, rusz tam o własnych nogach.
Co na plus, co na minus?
Prom w Ciążeniu na Warcie – podsumujmy, to co wiemy! Sprawdź jakie są mocne i słabe strony tego miejsca.
Główne atuty
- bez opłat,
- niewielu korzystających,
- atrakcja dla dzieci,
Słabsze strony
- ograniczone godziny, w których czynna jest przeprawa,
Ciekawe miejsca w okolicy
Wpis opublikowano: 5 sierpnia 2021Marcin Krawczyk
mikropodróżnik | bloger | polonofil
Od ponad 30 lat podróżuję po Polsce, odkrywając jej najciekawsze zakątki i smaki. Specjalizuje się w krótkich wyjazdach (mikropodróżach), dzięki którym udaje mi się łączyć pracę zawodową z życiem pełnym podróżniczych przygód! Swoimi mikropodróżniczymi odkryciami dzielę się z Wami od 2019 roku na moim blogu – kierunkowo.pl, starając się tworzyć najbardziej rzetelny blog podróżniczy o Polsce. Więcej o mnie przeczytacie na stronie o mnie
Dodaj komentarz