Promenada w Złotowie

Promenada w Złotowie
 • Marcin
 • 20 maja 2022
Promenada w Złotowie

Promenada w Złotowie to rozległe tereny rekreacyjne, znajdujące się nad brzegami Jeziora Miejskiego. Sercem promenady jest Półwysep Rybacki, na którym znajduje się najwięcej atrakcji dla każdego! Znajdziecie tutaj duży plac zabaw dla najmłodszych, drewniane kładki nad brzegiem jeziora, siłownię zewnętrzną oraz zielony labirynt, znajdujący się tuż obok pozostałości dawnego złotowskiego zamku.

Jednak to nie wszystko co przygotowano dla nas – odwiedzających promenadę. Promenada w Złotowie to również licząca sobie ponad 4 km asfaltowa trasa pieszo-rowerowa, biegnąca dookoła jeziora. Dzięki niej dotrzemy bez większych problemów do kolejnych ciekawych miejsc przy złotowskiej promenadzie. Nad strumieniami i rzeczkami dopływającymi do jeziora wzniesiono drewniane kładki, a na przeciwległym brzegu do miasta zlokalizowano również drewnianą platformę widokową, z której możemy podziwiać panoramę Złotowa. Przy promenadzie znajdziecie również zagrody zwierząt, m. in. dzików oraz wiele miejsc do odpoczynku. Dodatkową atrakcją jest zlokalizowana przy promenadzie Zagroda Krajeńska, czyli mały skansen etnograficzny przybliżający historię regionu.

Całość dopełniają fontanny, które możemy podziwiać w pobliżu Półwyspu Rybackiego.

region
lokalizacja

Złotów, dookoła Jeziora Miejskiego

GALERIA

Promenada w Złotowie

Promenada w Złotowie
Promenada w Złotowie
promenada wokół jeziora miejskiego złotów
Promenada w Złotowie
promenada wokół jeziora miejskiego złotów
Promenada w Złotowie

W SKRÓCIE


 • UNIKALNOŚĆ

Promenada w Złotowie to miejsce podobne do innych tego typu miejsc w Polsce, mimo wszystko zasługujące na szczególne wyróżnienie. Aktywny wypoczynek i rozrywka zostały tutaj doskonale połączone z historią miasta oraz regionu, co sprawia, że możemy spędzić tutaj czas na wiele sposobów.

 • MOIM ZDANIEM

Będą w Złotowie nie możecie przegapić tutejszej promenady! Gwarantuje Wam wiele fantastycznych miejsc, piękne widoki, ciekawostki historyczne oraz miejsca do zarówno aktywnego jak i bardziej leniwego wypoczynku dla całej rodziny.

MAPA

Dokładną lokalizację miejsca: Promenada w Złotowie, znajdziecie na interaktywnej mapie atrakcji turystycznych w Polsce na kierunkowo.pl!

OCENY

ŚREDNIA OCEN

4.5 / 5

Promenada w Złotowie


CENY

5 / 5

Bez opłat.

ILOŚĆ TURYSTÓW

4 / 5

Promenada w Złotowie zajmuje duży teren, przez co możemy łatwo uniknąć tłumów jednocześnie zapewniając sobie ciekawe atrakcje. Na pewno najbardziej obleganym miejscem na promenadzie są okolice Półwyspu Rybackiego.

UŁATWIENIA DLA ODWIEDZAJĄCYCH

4.5 / 5

Nie ma się do czego za bardzo przyczepić, bo promenada w Złotowie wyposażona została w wszystko, co potrzebne każdemu turyście. Znajdziecie wiele tablic informacyjnych, drogowskazów, toalety oraz ławki, na których możecie odpocząć. Nie zauważyłem jedynie tablicy z mapą całej promenady, by łatwiej było zorientować się w terenie.

PRAKTYCZNE INFORMACJE

PARKING

3 / 5

Promenada w Złotowie nie ma swojego dedykowanego parkingu. Należy skorzystać z miejsc parkingowych w centrum miasta, np. na Placu Kościuszki lub przy al. Mickiewicza.

POTRZEBNY CZAS

Przejście całego Jeziora Miejskiego dookoła to kwestia ok. 70 minut. Warto jednak zarezerwować sobie nieco więcej czasu, by nacieszyć się ciekawymi miejscami, znajdującymi się przy niej.

SUGEROWANY WIEK

Przy promenadzie znajdziecie atrakcje dla całej rodziny, dlatego możecie odwiedzać ją z dziećmi w każdym wieku.

DOSTĘPNOŚĆ

Promenada dostępna jest dla każdego, jednak niektóre miejsca przy niej mogą sprawić niewielkie trudności osobom niepełnosprawnym (np. platforma widokowa, która ma kilka stopni).

 • PODPOWIEDŹ KIERUNKOWO.PL

Bardzo polecam Wam dotrzeć do platformy widokowej, która znajduje się na przeciwległym do centrum miasta, brzegu jeziora. Widok z niej na miasto warty był dłuższego spaceru!

Promenada w Złotowie

MOCNE STRONY

 • wiele atrakcji, dla całej rodziny, które znajdują się przy promenadzie,
 • połączenie rekreacji i aktywnego wypoczynku z historycznymi wątkami oraz miejscami,
 • możliwość pokonania promenady na rowerach (wydzielona ścieżka), które możemy również wypożyczyć przy promenadzie,
 • dobrze przygotowana infrastruktura turystyczna dla odwiedzających,

SŁABE STRONY

 • brak dedykowanych parkingów przy samej promenadzie,
 • większe tłumy w weekendy,

Drogi Czytelniku, miło mi, że dotarłeś do końca mojego wpisu! Jeśli pomógł on znaleźć niezbędne informacje, inspirację do dalszych podróży lub po prostu spodobało się Tobie, to co robię, będę wdzięczny, gdy wesprzesz mnie niewielkim napiwkiem stawiając wirtualną kawkę lub zostając Patronem bloga:)

Dowiedź się więcej o okolicy!

Poznajcie atrakcje północnej Wielkopolski w tym również historycznej Krajny! Oto wpisy, w których opisałem dla Was najciekawsze miejsca tych stron.

Będąc w tych stronach, zajrzyjcie do kameralnej i wypełnionej spokojem oraz dobrym smakiem agroturystyki, do której będziecie mogli wpaść na obiad, popołudniową kawką czy nawet cały weekend  – Agro Skórka. Przyjedź raz, a na pewno tu wrócisz!. Szczerze Wam polecam!

Więcej blogowych wpisów znajdziecie w kategorii zwiedzam Polskę! Serdecznie zapraszam:)

kierunkowo.pl w socialmediach

mapa atrakcji turystycznych w Polsce

Poznajcie interaktywną mapę ciekawych miejsc w Polsce na kierunkowo.pl!