tu byłem

Przełęcz Tąpadła to przełęcz na wysokości 384 m. n. p. m., leżąca w Masywie Ślęży wyraźnie oddzielając Ślężę od Raduni. Jest to bardzo ważny punkt startowy dla wielu turystów udających się na wspomnianą Ślężę, ale także Radunię. Przez przełęcz przechodzi wiele szlaków turystycznych, przebiega droga wojewódzka oraz na niej samej znajduje się dobrze zorganizowane zaplecze turystyczne z parkingiem i toaletami ale  również ośrodkiem wczasowym i barem.

Cenną informacją dla amatorów dwóch kółek jest zlokalizowanie na parkingu, znajdującym się na przełęczy, miejsca do naprawy rowerów. Znajdują się tam najpotrzebniejsze przybory i narzędzia rowerowe (klucze, imbusy itp.) oraz pompka rowerowa.

 

kategoria miejsca:

lokalizacja: przełęcz pomiędzy Ślężą i Radunią

Przełęcz Tąpadła pod Ślężą

zdjęcia

unikalność

1/5

Przełęcz Tąpadła jest atrakcją turystyczną nie jest, bardziej miejscem do odpoczynku, zaparkowania czy ruszenia na szlak. Dlatego nie szukam na siłę jej atutów tylko wprost stwierdzam, że są nawet blisko niej miejsca dużo ciekawsze i unikatowe.

moim zdaniem

1/5

Niestety Przełęcz Tąpadła to przede wszystkim miejsce wypadowe a nie docelowe. Dlatego nie trać czasu, atrakcje które masz na wyciągnięcie ręki, czekają!

Przełęcz Tąpadła pod Ślężą

mapa

oceny

średnia ocena
4/5

ceny

5/5

Bez opłat.

ilość turystów

2/5

Weekendami oraz w dni wolne może być tu tłok. W pozostałe dni raczej spokojnie, choć niemal nigdy nie będziesz sam.

infrastruktura turystyczna

5/5

Dobrze oznaczone szlaki, kilka tablic informacyjnych – dokładnie tak jak trzeba!

przydatne informacje

potrzebny czas

Nie zakładaj czasu dla tego miejsca, no chyba że chcesz przeczytać tablicę informacyjną lub odszukać szlak. Oczywiście możesz również iść coś zjeść lub odpocząć, ale to już sprawa każdego z Was.

sugerowany wiek

Dla każdego.

parking

5/5

Spory i darmowy.

dostępność

Dla każdego.

podpowiedź kierunkowo.pl!

Przełęcz Tąpadła to tylko jedno z miejsc wypadowych na szczyt Ślęży i jej okolice. Drugim dogodnym miejscem na początek wędrówki może być również parking przy ul. Armii Krajowej w Sobótce.

Przełęcz Tąpadła pod Ślężą

mocne strony

  • doskonałe miejsce wypadkowe, położone przy drodze wojewódzkiej i na przecięciu licznych szlaków turystycznych,
  • duży i darmowy parking z niewielkim zapleczem sanitarnym (kabiny WC),
  • stacja naprawy rowerów dla fanów dwóch kółek,
  • dobry dojazd drogą o nowej nawierzchni,

słabe strony

  • może być tłumnie w niektóre dni,

dowiedź się więcej!

Poznaj lepiej Ślężę i jej najciekawsze zakątki, które opisałem we wpisie:

Dowiedź się więcej o najbliższej okolicy! Przeczytaj również:

Więcej blogowych wpisów znajdziecie w kategorii zwiedzam Polskę! Serdecznie zapraszam:)

więcej o tym miejscu w internecie

Przełęcz Tąpadła pod Ślężą

pomogłem?

Fajnie Cię spotkać właśnie w tym miejscu, czyli na końcu wpisu:) Mam nadzieję, że okazał się pomocny i dał wiele informacji, pomysłów lub inspiracji! Jeżeli masz ochotę odwdzięczyć się, możesz wspomóc dalszy rozwój bloga niewielką wpłatą, stawiając mi wirtualną kawkę. Pamiętaj również, by obserwować mnie w serwisach Facebook, Instagram i twitter, dzięki czemu nie przegapisz kolejnych wpisów.

autor
Marcin
Marcin

kierunkowo.pl

Cześć, miło Cię widzieć! Poznaj mojego bloga, na którym opisuję swoje mikropodróże, ciekawe miejsca w Polsce, kulinarne dokonania i doświadczenia z bycia tatą w podróży i w domu.

Podobał Ci się ten wpis?

Daj grosza autorowi to możliwość wsparcia dowolną kwotą autora a tym samym i bloga. Dzięki Twojemu wsparciu możliwy będzie szybszy rozwój bloga! Więcej dowiesz się na stronie społeczności kierunkowo.pl!

0
Co myślisz o tym wpisie? Zostaw swój komentarz!x
()
x