Punkt widokowy w Pietrzykowie

Punkt widokowy w Pietrzykowie atrakcje w okolicach Pyzdr mikropodróże
  • Marcin
  • 30 lipca 2021
Punkt widokowy w Pietrzykowie

Punkt widokowy w Pietrzykowie znajduje się tuż przy drodze wojewódzkiej nr 466 (odcinek Pyzdry – Ciążeń), na niewielkim wzniesieniu, z którego roztacza się piękny widok na Nadwarciański Park Krajobrazowy. To właśnie w Pietrzykowie (lub pomiędzy Pietrzykowem a Ratajami, według innych źródeł) powstał punkt widokowy z utwardzonym miejscem do bezpiecznego zaparkowania samochodu, 25 – krotnie powiększającą lunetą oraz ławeczką, która jest również jednocześnie tablicą informacyjną. Najważniejszym atutem jaki posiada ten punkt widokowy jest bez wątpienia widok! Rozległa panorama Nadwarciańskiego Parku Krajobrazowego, przepełniona zielenią łąk, złotem traw i zbóż oraz błękitem nieba, zrobi wrażenie na każdym, a luneta pozwoli zagłębić się w przyrodzie i dostrzec jeszcze więcej! Również niedalekie Pyzdry wraz z górującymi nad nimi kościołami.

region
lokalizacja

przy drodze wojewódzkiej 466 pomiędzy zabudowaniami miejscowości Pietrzyków i Rataje

GALERIA

Punkt widokowy w Pietrzykowie

Punkt widokowy w Pietrzykowie atrakcje w okolicach Pyzdr mikropodróże
Punkt widokowy w Pietrzykowie
Punkt widokowy w Pietrzykowie

W SKRÓCIE


  • UNIKALNOŚĆ

Punkt widokowy w Pietrzykowie daje nam możliwość zobaczenia niepowtarzalnych widoków na przepiękną dolinę Warty, która jest jedną z najważniejszych ostoi ptaków błotnych i wodnych w Polsce!

  • MOIM ZDANIEM

Niestety, wielu z Was będzie miało podobne odczucia do mnie, czyli widok piękny, punkt widokowy świetnie przygotowany a mimo to dookoła znajdziemy wiele ciekawszych miejsc! Choć oczywiście jeżeli będziecie mieć czas lub po prostu zdarzy Wam się mijać to miejsce, warto zatrzymać się na kilka minut.

MAPA

Dokładną lokalizację miejsca: Punkt widokowy w Pietrzykowie, znajdziecie na interaktywnej mapie atrakcji turystycznych w Polsce na kierunkowo.pl!

OCENY

ŚREDNIA OCEN

4.2 / 5

Punkt widokowy w Pietrzykowie


CENY

5 / 5

Bez opłat, również luneta jest bezpłatna, co nie jest normą.

ILOŚĆ TURYSTÓW

4 / 5

Punkt widokowy w Pietrzykowie to raczej odludne miejsce, choć można trafić tutaj na turystów, którzy chętnie zatrzymują się tutaj samochodem czy rowerem.

UŁATWIENIA DLA ODWIEDZAJĄCYCH

3.5 / 5

Na miejscu znajdziemy tablicę informacyjną oraz tabliczki, zamontowane na ławkach. Niestety zawierają ogólne informacje o Nadwarciańskim Parku Krajobrazowym a nie takie, dzięki którym poznalibyśmy otaczający nas widok. Brakuje również tablic lub znaków przy drodze, informujących z pewnym wyprzedzeniem (np. 500 metrów czy 1 kilometr) o punkcie widokowym.

PRAKTYCZNE INFORMACJE

PARKING

5 / 5

Sam punkt widokowy posiada miejsca do bezpiecznego zaparkowania, które pomieści nawet do 5 samochodów. Parkowanie nie jest płatne.

POTRZEBNY CZAS

Czas jaki potrzebujecie by nacieszyć się punktem widokowym w Pietrzykowie to kilka minut.

SUGEROWANY WIEK

Dla każdego.

DOSTĘPNOŚĆ

Dla każdego.

  • PODPOWIEDŹ KIERUNKOWO.PL

Punkt widokowy w Pietrzykowie położony jest w bardzo malowniczym miejscu, gdzie główna droga wije się między zielonymi łąkami a w kierunku północnym rozciąga się przyjemny widok na pola i łąki, porastające okoliczne wzniesienia. Doskonałe miejsce dla fotografów!

Punkt widokowy w Pietrzykowie

MOCNE STRONY

  • unikatowy widok na Nadwarciański Park Krajobrazowy,
  • luneta,
  • miejsce do zaparkowania,

SŁABE STRONY

  • jedynie ogólna informacja turystyczna, bez podkreślenia szczegółów widocznych z punktu

Drogi Czytelniku, miło mi, że dotarłeś do końca mojego wpisu! Jeśli pomógł on znaleźć niezbędne informacje, inspirację do dalszych podróży lub po prostu spodobało się Tobie, to co robię, będę wdzięczny, gdy wesprzesz mnie niewielkim napiwkiem stawiając wirtualną kawkę lub zostając Patronem bloga:)

Dowiedź się więcej o okolicy!

Więcej blogowych wpisów znajdziecie w kategorii zwiedzam Polskę! Serdecznie zapraszam:)

kierunkowo.pl w socialmediach

mapa atrakcji turystycznych w Polsce

Poznajcie interaktywną mapę ciekawych miejsc w Polsce na kierunkowo.pl!