tu byłem

Punkt widokowy w Pietrzykowie znajduje się tuż przy drodze wojewódzkiej nr 466 (odcinek Pyzdry – Ciążeń), na niewielkim wzniesieniu, z którego roztacza się piękny widok na Nadwarciański Park Krajobrazowy. To właśnie w Pietrzykowie (lub pomiędzy Pietrzykowem a Ratajami, według innych źródeł) powstał punkt widokowy z utwardzonym miejscem do bezpiecznego zaparkowania samochodu, 25 – krotnie powiększającą lunetą oraz ławeczką, która jest również jednocześnie tablicą informacyjną. Najważniejszym atutem jaki posiada ten punkt widokowy jest bez wątpienia widok! Rozległa panorama Nadwarciańskiego Parku Krajobrazowego, przepełniona zielenią łąk, złotem traw i zbóż oraz błękitem nieba, zrobi wrażenie na każdym, a luneta pozwoli zagłębić się w przyrodzie i dostrzec jeszcze więcej! Również niedalekie Pyzdry wraz z górującymi nad nimi kościołami.

region:

lokalizacja: przy drodze wojewódzkiej 466 pomiędzy zabudowaniami miejscowości Pietrzyków i Rataje

Punkt widokowy w Pietrzykowie

zdjęcia

unikalność

4/5

Punkt widokowy w Pietrzykowie daje nam możliwość zobaczenia niepowtarzalnych widoków na przepiękną dolinę Warty, która jest jedną z najważniejszych ostoi ptaków błotnych i wodnych w Polsce!

moim zdaniem

2/5

Niestety, wielu z Was będzie miało podobne odczucia do mnie, czyli widok piękny, punkt widokowy świetnie przygotowany a mimo to dookoła znajdziemy wiele ciekawszych miejsc! Choć oczywiście jeżeli będziecie mieć czas lub po prostu zdarzy Wam się mijać to miejsce, warto zatrzymać się na kilka minut.

Punkt widokowy w Pietrzykowie

mapa

oceny

średnia ocena
4.2/5

ceny

5/5

Bez opłat, również luneta jest bezpłatna, co nie jest normą.

ilość turystów

4/5

Punkt widokowy w Pietrzykowie to raczej odludne miejsce, choć można trafić tutaj na turystów, którzy chętnie zatrzymują się tutaj samochodem czy rowerem.

infrastruktura turystyczna

3.5/5

Na miejscu znajdziemy tablicę informacyjną oraz tabliczki, zamontowane na ławkach. Niestety zawierają ogólne informacje o Nadwarciańskim Parku Krajobrazowym a nie takie, dzięki którym poznalibyśmy otaczający nas widok. Brakuje również tablic lub znaków przy drodze, informujących z pewnym wyprzedzeniem (np. 500 metrów czy 1 kilometr) o punkcie widokowym.

przydatne informacje

potrzebny czas

Czas jaki potrzebujecie by nacieszyć się punktem widokowym w Pietrzykowie to kilka minut.

sugerowany wiek

Dla każdego.

parking

5/5

Sam punkt widokowy posiada miejsca do bezpiecznego zaparkowania, które pomieści nawet do 5 samochodów. Parkowanie nie jest płatne.

dostępność

Dla każdego.

podpowiedź kierunkowo.pl!

Punkt widokowy w Pietrzykowie położony jest w bardzo malowniczym miejscu, gdzie główna droga wije się między zielonymi łąkami a w kierunku północnym rozciąga się przyjemny widok na pola i łąki, porastające okoliczne wzniesienia. Doskonałe miejsce dla fotografów!

Punkt widokowy w Pietrzykowie

mocne strony

  • unikatowy widok na Nadwarciański Park Krajobrazowy,
  • luneta,
  • miejsce do zaparkowania,

słabe strony

  • jedynie ogólna informacja turystyczna, bez podkreślenia szczegółów widocznych z punktu

dowiedź się więcej!

Więcej blogowych wpisów znajdziecie w kategorii zwiedzam Polskę! Serdecznie zapraszam:)

więcej o tym miejscu w internecie

Punkt widokowy w Pietrzykowie

pomogłem?

Fajnie Cię spotkać właśnie w tym miejscu, czyli na końcu wpisu:) Mam nadzieję, że okazał się pomocny i dał wiele informacji, pomysłów lub inspiracji! Jeżeli masz ochotę odwdzięczyć się, możesz wspomóc dalszy rozwój bloga niewielką wpłatą, stawiając mi wirtualną kawkę. Pamiętaj również, by obserwować mnie w serwisach Facebook, Instagram i twitter, dzięki czemu nie przegapisz kolejnych wpisów.

autor
Marcin
Marcin

kierunkowo.pl

Cześć, miło Cię widzieć! Poznaj mojego bloga, na którym opisuję swoje mikropodróże, ciekawe miejsca w Polsce, kulinarne dokonania i doświadczenia z bycia tatą w podróży i w domu.

Podobał Ci się ten wpis?

Daj grosza autorowi to możliwość wsparcia dowolną kwotą autora a tym samym i bloga. Dzięki Twojemu wsparciu możliwy będzie szybszy rozwój bloga! Więcej dowiesz się na stronie społeczności kierunkowo.pl!

0
Co myślisz o tym wpisie? Zostaw swój komentarz!x
()
x