Wzgórze Zielonka

Wzgórze Zielonka
 • Marcin
 • 22 czerwca 2021
Wzgórze Zielonka

Wzgórze Zielonka to wzgórze na wyspie Wolin o wysokości 81 m. n. p. m., znajdujące się na terenie Wolińskiego Parku Narodowego, około 400 metrów na wschód od miejscowości Lubin. To właśnie Wzgórze Zielonka stało się popularnym punktem widokowym, który zlokalizowano na jego zboczach i możemy z niego zobaczyć jednocześnie deltę Świny, Jezioro Wicko Wielkie, Zalew Szczeciński oraz Morze Bałtyckie! Widok ten został nagrodzony tytułem “Krajobraz roku 1993/1994”.

Na szczyt Zielonki można się dostać odbijając z niebieskiego szlaku turystycznego, biegnącego ulicą Dobrą w Lubinie. Przy szlaku znajduje się również drugi doskonały punkt widokowy, zlokalizowany w grodzisku w Lubinie.

lokalizacja

na wschód od m. Lubin, na terenie Wolińskiego Parku Narodowego

GALERIA

Wzgórze Zielonka

Wzgórze Zielonka
Wzgórze Zielonka wycieczki z Międzyzdrojów
Wzgórze Zielonka wycieczki z Międzyzdrojów
Wzgórze Zielonka

W SKRÓCIE


 • UNIKALNOŚĆ

Wzgórze Zielonka i punkt widokowy na jego zboczach pozwalają zobaczyć nam niepowtarzalny widok, który w swojej szerokiej panoramie mieści unikatowe formy przyrody.

 • MOIM ZDANIEM

Choć widok jest rozległy i unikatowy, przez drzewa porastające wzgórze nie jest tak imponujący jak mogłoby się wydawać. Mimo to, warto odwiedzić to miejsce!

MAPA

Dokładną lokalizację miejsca: Wzgórze Zielonka, znajdziecie na interaktywnej mapie atrakcji turystycznych w Polsce na kierunkowo.pl!

OCENY

ŚREDNIA OCEN

5 / 5

Wzgórze Zielonka


CENY

5 / 5

Bez opłat.

ILOŚĆ TURYSTÓW

5 / 5

Miejsce jest mało popularne, w najgorszym przypadku spotkamy jedynie pojedyncze osoby.

UŁATWIENIA DLA ODWIEDZAJĄCYCH

5 / 5

Sporo drogowskazów, dzięki którym bez problemu trafimy na punkt widokowy a na miejscu dodatkowo stoi tablica informacyjna. Mówiąc krótko, jest wszystko co potrzeba.

PRAKTYCZNE INFORMACJE

PARKING

5 / 5

Na ulicy Głównej w Lubinie (przy cmentarzu) znajduje się duży i bezpłatny parking, z którego do punktu widokowego jest około 400 metrów drogi.

POTRZEBNY CZAS

Wejście na Wzgórze Zielonka wraz z kilkoma minutami na podziwianie widoków i zejściem z powrotem do Lubinia to kwestia 20-30 minut. Na samym punkcie widokowym spędzicie kilka minut.

SUGEROWANY WIEK

Dla każdego.

DOSTĘPNOŚĆ

Po zejściu z niebieskiego szlaku (który miejscami jest piaszczysty) droga prowadzi ziemnymi schodami, przez co miejsce nie jest dostępne dla osób poruszających się na wózkach inwalidzkich oraz wózków dziecięcych.

 • PODPOWIEDŹ KIERUNKOWO.PL

Krótki odcinek lasem (około 250 metrów) był pełen komarów! Warto zabrać ze sobą spraye odstraszające te insekty, inaczej zostaniecie dosłownie zjedzeni:)

Wzgórze Zielonka

MOCNE STRONY

 • rozległy widok,
 • bardzo dobrze oznakowane podejście i informacja turystyczna na punkcie widokowym,
 • krótkie dojście,
 • wygodny parking,
 • mało turystów,

SŁABE STRONY

 • widok nieco przysłaniają korony rosnących poniżej drzew,

Drogi Czytelniku, miło mi, że dotarłeś do końca mojego wpisu! Jeśli pomógł on znaleźć niezbędne informacje, inspirację do dalszych podróży lub po prostu spodobało się Tobie, to co robię, będę wdzięczny, gdy wesprzesz mnie niewielkim napiwkiem stawiając wirtualną kawkę lub zostając Patronem bloga:)

Dowiedź się więcej o okolicy!

Poznaj pozostałe atrakcje i ciekawe miejsca w Międzyzdrojach, przejdź do wpisu:

Więcej blogowych wpisów znajdziecie w kategorii zwiedzam Polskę! Serdecznie zapraszam:)

kierunkowo.pl w socialmediach

mapa atrakcji turystycznych w Polsce

Poznajcie interaktywną mapę ciekawych miejsc w Polsce na kierunkowo.pl!