tu byłem

Wzgórze Zielonka to wzgórze na wyspie Wolin o wysokości 81 m. n. p. m., znajdujące się na terenie Wolińskiego Parku Narodowego, około 400 metrów na wschód od miejscowości Lubin. To właśnie Wzgórze Zielonka stało się popularnym punktem widokowym, który zlokalizowano na jego zboczach i możemy z niego zobaczyć jednocześnie deltę Świny, Jezioro Wicko Wielkie, Zalew Szczeciński oraz Morze Bałtyckie! Widok ten został nagrodzony tytułem „Krajobraz roku 1993/1994”.

Na szczyt Zielonki można się dostać odbijając z niebieskiego szlaku turystycznego, biegnącego ulicą Dobrą w Lubinie. Przy szlaku znajduje się również drugi doskonały punkt widokowy, zlokalizowany w grodzisku w Lubinie.

lokalizacja: na wschód od m. Lubin, na terenie Wolińskiego Parku Narodowego

Wzgórze Zielonka

zdjęcia

unikalność

4/5

Wzgórze Zielonka i punkt widokowy na jego zboczach pozwalają zobaczyć nam niepowtarzalny widok, który w swojej szerokiej panoramie mieści unikatowe formy przyrody.

moim zdaniem

3/5

Choć widok jest rozległy i unikatowy, przez drzewa porastające wzgórze nie jest tak imponujący jak mogłoby się wydawać. Mimo to, warto odwiedzić to miejsce!

Wzgórze Zielonka

mapa

oceny

średnia ocena
5/5

ceny

5/5

Bez opłat.

ilość turystów

5/5

Miejsce jest mało popularne, w najgorszym przypadku spotkamy jedynie pojedyncze osoby.

infrastruktura turystyczna

5/5

Sporo drogowskazów, dzięki którym bez problemu trafimy na punkt widokowy a na miejscu dodatkowo stoi tablica informacyjna. Mówiąc krótko, jest wszystko co potrzeba.

przydatne informacje

potrzebny czas

Wejście na Wzgórze Zielonka wraz z kilkoma minutami na podziwianie widoków i zejściem z powrotem do Lubinia to kwestia 20-30 minut. Na samym punkcie widokowym spędzicie kilka minut.

sugerowany wiek

Dla każdego.

parking

5/5

Na ulicy Głównej w Lubinie (przy cmentarzu) znajduje się duży i bezpłatny parking, z którego do punktu widokowego jest około 400 metrów drogi.

dostępność

Po zejściu z niebieskiego szlaku (który miejscami jest piaszczysty) droga prowadzi ziemnymi schodami, przez co miejsce nie jest dostępne dla osób poruszających się na wózkach inwalidzkich oraz wózków dziecięcych.

podpowiedź kierunkowo.pl!

Krótki odcinek lasem (około 250 metrów) był pełen komarów! Warto zabrać ze sobą spraye odstraszające te insekty, inaczej zostaniecie dosłownie zjedzeni:)

Wzgórze Zielonka

mocne strony

  • rozległy widok,
  • bardzo dobrze oznakowane podejście i informacja turystyczna na punkcie widokowym,
  • krótkie dojście,
  • wygodny parking,
  • mało turystów,

słabe strony

  • widok nieco przysłaniają korony rosnących poniżej drzew,

dowiedź się więcej!

Poznaj pozostałe atrakcje i ciekawe miejsca w Międzyzdrojach, przejdź do wpisu:

Więcej blogowych wpisów znajdziecie w kategorii zwiedzam Polskę! Serdecznie zapraszam:)

więcej o tym miejscu w internecie

Wzgórze Zielonka

pomogłem?

Fajnie Cię spotkać właśnie w tym miejscu, czyli na końcu wpisu:) Mam nadzieję, że okazał się pomocny i dał wiele informacji, pomysłów lub inspiracji! Jeżeli masz ochotę odwdzięczyć się, możesz wspomóc dalszy rozwój bloga niewielką wpłatą, stawiając mi wirtualną kawkę. Pamiętaj również, by obserwować mnie w serwisach Facebook, Instagram i twitter, dzięki czemu nie przegapisz kolejnych wpisów.

autor
Marcin
Marcin

kierunkowo.pl

Cześć, miło Cię widzieć! Poznaj mojego bloga, na którym opisuję swoje mikropodróże, ciekawe miejsca w Polsce, kulinarne dokonania i doświadczenia z bycia tatą w podróży i w domu.

Podobał Ci się ten wpis?

Daj grosza autorowi to możliwość wsparcia dowolną kwotą autora a tym samym i bloga. Dzięki Twojemu wsparciu możliwy będzie szybszy rozwój bloga! Więcej dowiesz się na stronie społeczności kierunkowo.pl!

0
Co myślisz o tym wpisie? Zostaw swój komentarz!x
()
x