zaurolandia w rogowie

ZAUROLANDIA w Rogowie. Prawdziwy raj dla dzieci!


Gdybym miał wskazać Wam kilka miejsc, które warto odwiedzić całą rodziną a w szczególności gdy chcemy zapewnić naszym dzieciom dzień pełen wrażeń, ZAUROLANDIA w Rogowie na pewno musiałaby się znaleźć na tej liście. Bo choć Zaurolandia w Rogowie to głównie park dinozaurów, pełno w nim również innych atrakcji. O nich wszystkich przeczytacie właśnie w tym wpisie!

Podstawowe informacje: Zaurolandia w Rogowie

Zaurolandia w Rogowie to rodzinny park rozrywki na świeżym powietrzu, w którym największą atrakcją są (jak nazwa wskazuje) rzeźby dinozaurów, dodatkowo wykonane w rzeczywistych rozmiarach. Jednak dinozaury to nie jedyna atrakcja, bo na terenie parku znajdziemy również dziesiątki innych atrakcji!

Lokalizacja i mapa

Rodzinny park rozrywki Zaurolandia w Rogowie znajduje się w województwie kujawsko-pomorskim, około 45 km na południe od Bydgoszczy i 20 km na północ od Gniezna. Sam park położony jest nad brzegiem Jeziora Rogowskiego, dzięki czemu możemy skorzystać również z wodnych atrakcji.

Dojazd i komunikacja

Do Rogowa i tutejszego parku dinozaurów możemy dojechać zasadniczo na dwa sposoby:

  • komunikacją autobusową: połączenia ze Żninem i Bydgoszczą (niestety jest ich bardzo mało), szczegóły na stronach Kujawsko-Pomorskiego Transportu Samochodowego S.A.,
  • własnym samochodem: dojazd przebiegającą w pobliżu drogą ekspresową S5 i zjazd na węźle nr 22: Rogowo. Od węzła pozostaje kilkaset metrów jazdy lokalną drogą.

Oczywiście pasjonaci dwóch kółek mogą, zresztą jak do każdego miejsca dojechać do Rogowa również rowerem, jednak postawmy sprawę uczciwie: większość dociera tutaj prywatnym samochodem. Doskonale wiedziały o tym osoby zarządzające parkiem, przygotowując sporych rozmiarów parking przy wejściu głównym.

Wejście główne do parku oraz parking.

Co ciekawego skrywa Zaurolandia w Rogowie?

Zaurolandia w Rogowie to dziesiątki atrakcji, których sercem jest park dinozaurów. Wymienić je wszystkie w jednym zdaniu to zadanie wręcz niewykonalne, dlatego poświęciłem im cały rozdział:)

Atrakcje dla całej rodziny!

Choć park zaprojektowano w taki sposób, by każdy mógł znaleźć tutaj coś dla siebie, to jednak widać i czuć, że to miejsce stworzone przede wszystkim z myślą o dzieciach.  Dlatego też nie ma się co dziwić, że większość z gości Zaurolandii to całe rodziny, od najmłodszych aż po dziadków:) My odwiedziliśmy to miejsce również rodzinnie!

A to My, z nowym kumplem Stegozaurem

Park dinozaurów

Serce i główny temat parku to świat dinozaurów, do którego udajemy się w pierwszej kolejności. Znajdziemy tutaj ponad 80 rzeźb, rzeczywistych rozmiarów, które przedstawiają ponad 30 gatunków tych wymarłych stworzeń. Szczególnie fajne dla najmłodszych jest to, że każdego z nich mogą dotknąć, pogłaskać czy sprawdzić ostrość zębów:)

zaurolandia w rogowie
zaurolandia w rogowie
Rodzinny park rozrywki Zaurolandia

Jednak dinozaury robią wrażenie również na nas, dorosłych, szczególnie te największe! Dla dzieci są one wręcz nie do ogarnięcia wzrokiem i jedyne co im pozostaje, to pogłaskać po stopie:)

zaurolandia w rogowie
zaurolandia w rogowie

Ścieżka edukacyjna

Wzdłuż figur dinozaurów wiedzie ścieżka edukacyjna, która moim zdaniem jest świetnym pomysłem. Dzięki informacjom, które znajdziemy na tablicach, rozlokowanych przy trasie, poznamy wiele ciekawostek i faktów na temat mijanych dinozaurów. Choć nie jest to oczywiście wiedza niezbędna do życia, wielu zafascynuje a nasze dzieci w szczególności. Już samo ćwiczenie wymawiania nazw mijanych “dino” jest nie lada zabawą, pełną śmiechu! Macie ochotę spróbować? Proszę bardzo: Mastodonzaur, Parazaurolof, Cearadaktyl i jeden z mistrzów gimnastyki języka: Kecalkoatl!

zaurolandia w rogowie
Rodzinny park rozrywki Zaurolandia
zaurolandia w rogowie Rodzinny park rozrywki Zaurolandia

Pod koniec ścieżki edukacyjnej znajdziemy również rzeźby naszych dawnych przodków. Nie dajcie się jednak zwieść pozorom i zapamiętajcie, że ludzie nie żyli w tych samych czasach co dinozaury:) Czasy dinozaurów oraz ludzi dzieliło “zaledwie” 60 milionów (60 000 000!) lat:)

Pozostałe atrakcje Zaurolandii

Park dinozaurów i biegnąca po nim ścieżka edukacyjna to dopiero początek przygody w Zaurolandii. Dla wielu, atrakcje dopiero się zaczynają!

Plac zabaw

Miejsce, gdzie wasze pociechy będą mogły wykorzystać nadmiary zgromadzonej energii. Znajdziecie tutaj kilkanaście różnych atrakcji, m. in. drabinki, huśtawki, bujaki, zjeżdżalnie, ścianki wspinaczkowe i wiele więcej!

zaurolandia w rogowie

Atrakcje wodne na Jeziorze Rogowskim

Zaurolandia w Rogowie to również okazja do poplażowania, popływania kajakiem czy rowerkiem wodnym. A wszystko za sprawą położenia nad brzegiem Jeziora Rogowskiego, gdzie znajdziemy również kolejną ścieżkę edukacyjną poświęconą rybom, gadom i ssakom morskim, na której znajdziemy koleje rzeźby faktycznych rozmiarów m. in. morsa, rekina czy foki!

zaurolandia w rogowie

Inne przygotowane atrakcje

Kolejne atrakcje, która znajdują się w południowej części parku to istne wesołe miasteczko. Znajdziecie tutaj dmuchane zamki, wesołą kolejkę, karuzele, tory linowe, samochodziki elektryczne, quady, automaty do gry, labirynt i wielką piaskownicę z ukrytym szkieletem dinozaura!

Warto odnotować, że wiele z tych atrakcji jest dodatkowo płatnych, o czym dowiecie się z tablicy informacyjnej, która znajduje się przy każdej z nich.

zaurolandia w rogowie

Różnorodność atrakcji pozwoli Wam wybrać, te najbardziej właściwe do wieku waszej pociechy a przejrzysty cennik oraz opcja specjalnej karty nielimitowych atrakcji pozwoli, rozsądnie wydawać pieniądze:)

A co dla dorosłych?

Większość parku przypadnie do gustu głównie dzieciom, jednak i dorośli znajdą coś dla siebie. Dla głodnych wiedzy polecam oczywiście ścieżki edukacyjne, które naprawdę ciekawie przybliżają historię dinozaurów i zwierząt. Dodatkowo zachęcam żądnych wiedzy do zajrzenia do Muzeum Paleontologicznego.

Można również skorzystać z oferty gastronomicznej, w której mamy do wyboru niewielki bar przy plaży, punkty gastronomiczne na głównym dziedzińcu (m. in. lodziarnia, cukiernia, ogródki letnie, mała gastronomia) czy restaurację “Karczma nad stawem“, znajdującą się w bezpośrednim sąsiedztwie parku.

A dla bardziej spragnionych aktywności na świeżym powietrzu proponuje spróbować swoich sił na profesjonalnym parku linowym, rowerku wodnym, quadach czy gokartach!

Zaurolandia w Rogowie: więcej informacji

Po więcej praktycznych informacji, dotyczących cen, parkingu, dostępności, potrzebnego czasu oraz innych cennych wskazówek, zapraszam Was do opisu miejsca: Rodzinny park rozrywki Zaurolandia w Rogowie w kategorii tu byłem na kierunkowo.pl!

Więcej ciekawych miejsc dla dzieci!

Szukacie ciekawych miejsc na wyjazd z dzieckiem? Dobrze trafiliście! Sprawdźcie inne moje wpisy w kategorii zwiedzam Polskę i poznajcie inne niezwykłe miejsca, gdzie Wasze dzieci nie będą się nudzić!

Koniecznie sprawdźcie również atrakcje dla dzieci, które znajdziecie w kategorii tu byłem. Znajdziecie tam dziesiątki miejsc, które na pewno zainteresują Wasze pociechy!

kierunkowo.pl autor
Marcin Krawczyk

Mikropodróżnik kochający domową, najlepiej regionalną kuchnię! Człowiek wielu pasji, na które zawsze ma za mało czasu. kierunkowo.pl to moja sprawka, którą stworzyłem aby dzielić się z Wami setkami fantastycznych miejsc, dziesiątkami regionalnych przysmaków i niezliczoną ilość wspomnień! Bierzcie stąd pełnymi garściami a ciekawych mojej osoby zapraszam na stronę o mnie.

Z Waszym wsparciem mogę więcej!

Jeżeli spodobał Wam się mój blog, znaleźliście na nim inspirację lub odpowiedź na swoje pytania, dodajcie mi wiatru w żagle abym mógł tworzyć jeszcze więcej i lepiej! Z góry dziękuje!

PODOBNE WPISY

Więcej podobnych wpisów znajdziecie w kategorii zwiedzam Polskę!

Kilkaset wyjątkowych miejsc

Wszystkie na mapie atrakcji turystycznych w Polsce!

Poznajcie MIKROPODRÓŻE

Dzięki nim będziecie podróżować lepiej, częściej i taniej!
JESZCZE WIĘCEJ MIEJSC W KATEGORII

POMYSŁY

ZNASZ FAJNE MIEJSCE?!

Znasz miejsce warte polecenia innym? Podpowiedź je nam a My skontaktujemy się z Gospodarzami i spróbujemy zaprosić ich do umieszczenia swojego miejsca na kierunkowo.pl. Pamiętajcie, trzeba promować to, co piękne i dobre!

logo sublogo kierunkowo.pl o mnie społeczność współpraca