zwiedzam Polskę
zaurolandia w rogowie

ZAUROLANDIA w Rogowie. Prawdziwy raj dla dzieci!

Gdybym miał wskazać Wam kilka miejsc, które warto odwiedzić całą rodziną a w szczególności gdy chcemy zapewnić naszym dzieciom dzień pełen wrażeń, ZAUROLANDIA w Rogowie na pewno musiałaby się znaleźć na tej liście. Bo choć Zaurolandia w Rogowie to głównie park dinozaurów, pełno w nim również innych atrakcji. O nich wszystkich przeczytacie właśnie w tym wpisie!

Spis treści

Podstawowe informacje: Zaurolandia w Rogowie

Zaurolandia w Rogowie to rodzinny park rozrywki na świeżym powietrzu, w którym największą atrakcją są (jak nazwa wskazuje) rzeźby dinozaurów, dodatkowo wykonane w rzeczywistych rozmiarach. Jednak dinozaury to nie jedyna atrakcja, bo na terenie parku znajdziemy również dziesiątki innych atrakcji!

Lokalizacja i mapa

Rodzinny park rozrywki Zaurolandia w Rogowie znajduje się w województwie kujawsko-pomorskim, około 45 km na południe od Bydgoszczy i 20 km na północ od Gniezna. Sam park położony jest nad brzegiem Jeziora Rogowskiego, dzięki czemu możemy skorzystać również z wodnych atrakcji.

Dojazd i komunikacja

Do Rogowa i tutejszego parku dinozaurów możemy dojechać zasadniczo na dwa sposoby:

  • komunikacją autobusową: połączenia ze Żninem i Bydgoszczą (niestety jest ich bardzo mało), szczegóły na stronach Kujawsko-Pomorskiego Transportu Samochodowego S.A.,
  • własnym samochodem: dojazd przebiegającą w pobliżu drogą ekspresową S5 i zjazd na węźle nr 22: Rogowo. Od węzła pozostaje kilkaset metrów jazdy lokalną drogą.

Oczywiście pasjonaci dwóch kółek mogą, zresztą jak do każdego miejsca dojechać do Rogowa również rowerem, jednak postawmy sprawę uczciwie: większość dociera tutaj prywatnym samochodem. Doskonale wiedziały o tym osoby zarządzające parkiem, przygotowując sporych rozmiarów parking przy wejściu głównym.

Wejście główne do parku oraz parking.

Co ciekawego skrywa Zaurolandia w Rogowie?

Zaurolandia w Rogowie to dziesiątki atrakcji, których sercem jest park dinozaurów. Wymienić je wszystkie w jednym zdaniu to zadanie wręcz niewykonalne, dlatego poświęciłem im cały rozdział:)

Atrakcje dla całej rodziny!

Choć park zaprojektowano w taki sposób, by każdy mógł znaleźć tutaj coś dla siebie, to jednak widać i czuć, że to miejsce stworzone przede wszystkim z myślą o dzieciach.  Dlatego też nie ma się co dziwić, że większość z gości Zaurolandii to całe rodziny, od najmłodszych aż po dziadków:) My odwiedziliśmy to miejsce również rodzinnie!

A to My, z nowym kumplem Stegozaurem

Park dinozaurów

Serce i główny temat parku to świat dinozaurów, do którego udajemy się w pierwszej kolejności. Znajdziemy tutaj ponad 80 rzeźb, rzeczywistych rozmiarów, które przedstawiają ponad 30 gatunków tych wymarłych stworzeń. Szczególnie fajne dla najmłodszych jest to, że każdego z nich mogą dotknąć, pogłaskać czy sprawdzić ostrość zębów:)

zaurolandia w rogowie
zaurolandia w rogowie
Rodzinny park rozrywki Zaurolandia

Jednak dinozaury robią wrażenie również na nas, dorosłych, szczególnie te największe! Dla dzieci są one wręcz nie do ogarnięcia wzrokiem i jedyne co im pozostaje, to pogłaskać po stopie:)

zaurolandia w rogowie
zaurolandia w rogowie

Ścieżka edukacyjna

Wzdłuż figur dinozaurów wiedzie ścieżka edukacyjna, która moim zdaniem jest świetnym pomysłem. Dzięki informacjom, które znajdziemy na tablicach, rozlokowanych przy trasie, poznamy wiele ciekawostek i faktów na temat mijanych dinozaurów. Choć nie jest to oczywiście wiedza niezbędna do życia, wielu zafascynuje a nasze dzieci w szczególności. Już samo ćwiczenie wymawiania nazw mijanych „dino” jest nie lada zabawą, pełną śmiechu! Macie ochotę spróbować? Proszę bardzo: Mastodonzaur, Parazaurolof, Cearadaktyl i jeden z mistrzów gimnastyki języka: Kecalkoatl!

zaurolandia w rogowie
Rodzinny park rozrywki Zaurolandia
zaurolandia w rogowie Rodzinny park rozrywki Zaurolandia

Pod koniec ścieżki edukacyjnej znajdziemy również rzeźby naszych dawnych przodków. Nie dajcie się jednak zwieść pozorom i zapamiętajcie, że ludzie nie żyli w tych samych czasach co dinozaury:) Czasy dinozaurów oraz ludzi dzieliło „zaledwie” 60 milionów (60 000 000!) lat:)

Pozostałe atrakcje Zaurolandii

Park dinozaurów i biegnąca po nim ścieżka edukacyjna to dopiero początek przygody w Zaurolandii. Dla wielu, atrakcje dopiero się zaczynają!

Kliknij i poznaj więcej poradników turystycznych!

Plac zabaw

Miejsce, gdzie wasze pociechy będą mogły wykorzystać nadmiary zgromadzonej energii. Znajdziecie tutaj kilkanaście różnych atrakcji, m. in. drabinki, huśtawki, bujaki, zjeżdżalnie, ścianki wspinaczkowe i wiele więcej!

zaurolandia w rogowie

Atrakcje wodne na Jeziorze Rogowskim

Zaurolandia w Rogowie to również okazja do poplażowania, popływania kajakiem czy rowerkiem wodnym. A wszystko za sprawą położenia nad brzegiem Jeziora Rogowskiego, gdzie znajdziemy również kolejną ścieżkę edukacyjną poświęconą rybom, gadom i ssakom morskim, na której znajdziemy koleje rzeźby faktycznych rozmiarów m. in. morsa, rekina czy foki!

zaurolandia w rogowie

Inne przygotowane atrakcje

Kolejne atrakcje, która znajdują się w południowej części parku to istne wesołe miasteczko. Znajdziecie tutaj dmuchane zamki, wesołą kolejkę, karuzele, tory linowe, samochodziki elektryczne, quady, automaty do gry, labirynt i wielką piaskownicę z ukrytym szkieletem dinozaura!

Warto odnotować, że wiele z tych atrakcji jest dodatkowo płatnych, o czym dowiecie się z tablicy informacyjnej, która znajduje się przy każdej z nich.

zaurolandia w rogowie

Różnorodność atrakcji pozwoli Wam wybrać, te najbardziej właściwe do wieku waszej pociechy a przejrzysty cennik oraz opcja specjalnej karty nielimitowych atrakcji pozwoli, rozsądnie wydawać pieniądze:)

A co dla dorosłych?

Większość parku przypadnie do gustu głównie dzieciom, jednak i dorośli znajdą coś dla siebie. Dla głodnych wiedzy polecam oczywiście ścieżki edukacyjne, które naprawdę ciekawie przybliżają historię dinozaurów i zwierząt. Dodatkowo zachęcam żądnych wiedzy do zajrzenia do Muzeum Paleontologicznego.

Można również skorzystać z oferty gastronomicznej, w której mamy do wyboru niewielki bar przy plaży, punkty gastronomiczne na głównym dziedzińcu (m. in. lodziarnia, cukiernia, ogródki letnie, mała gastronomia) czy restaurację „Karczma nad stawem„, znajdującą się w bezpośrednim sąsiedztwie parku.

A dla bardziej spragnionych aktywności na świeżym powietrzu proponuje spróbować swoich sił na profesjonalnym parku linowym, rowerku wodnym, quadach czy gokartach!

Zaurolandia w Rogowie: więcej informacji

Po więcej praktycznych informacji, dotyczących cen, parkingu, dostępności, potrzebnego czasu oraz innych cennych wskazówek, zapraszam Was do opisu miejsca: Rodzinny park rozrywki Zaurolandia w Rogowie w kategorii tu byłem na kierunkowo.pl!

Więcej ciakwych miejsc dla dzieci!

Szukacie ciekawych miejsc na wyjazd z dzieckiem? Dobrze trafiliście! Sprawdźcie inne moje wpisy w kategorii zwiedzam Polskę i poznajcie inne niezwykłe miejsca, gdzie Wasze dzieci nie będą się nudzić!

Koniecznie sprawdźcie również atrakcje dla dzieci, które znajdziecie w kategorii tu byłem. Znajdziecie tam dziesiątki miejsc, które na pewno zainteresują Wasze pociechy!

0 0 votes
Article Rating
pomogłem?

Fajnie Cię spotkać właśnie w tym miejscu, czyli na końcu wpisu:) Mam nadzieję, że okazał się pomocny i dał wiele informacji, pomysłów lub inspiracji! Jeżeli masz ochotę odwdzięczyć się, możesz wspomóc dalszy rozwój bloga niewielką wpłatą, stawiając mi wirtualną kawkę. Pamiętaj również, by obserwować mnie w serwisach Facebook, Instagram i twitter, dzięki czemu nie przegapisz kolejnych wpisów.

autor
Marcin
Marcin

kierunkowo.pl

Cześć, miło Cię widzieć! Poznaj mojego bloga, na którym opisuję swoje mikropodróże, ciekawe miejsca w Polsce, kulinarne dokonania i doświadczenia z bycia tatą w podróży i w domu.

Podobał Ci się ten wpis?

Daj grosza autorowi to możliwość wsparcia dowolną kwotą autora a tym samym i bloga. Dzięki Twojemu wsparciu możliwy będzie szybszy rozwój bloga! Więcej dowiesz się na stronie społeczności kierunkowo.pl!

więcej!
Odkryj więcej ciekawych miejsc w kategorii zwiedzam Polskę!
Poznaj setki ciekawych miejsc w Polsce w kategorii tu byłem!
Przeczytaj poradniki turystyczne, aby być przygotowanym na każdą sytuację.
0
Co myślisz o tym wpisie? Zostaw swój komentarz!x
()
x