tu byłem

Rodzinny park rozrywki Zaurolandia, który zlokalizowany jest w Rogowie, około 20 km na północ od Gniezna to doskonałe miejsce na wyjazd z dziećmi! Motywem przewodnim są oczywiście dinozaury, które dzięki realistycznym makietom i rzeczywistym rozmiarom robią ogromne wrażenie, szczególnie na dzieciach. Na terenie parku znajdziemy aż blisko 80 figur przeróżnych dinozaurów a to nie jedyne atrakcje, ponieważ rodzinny park rozrywki Zaurolandia to również duży plac zabaw oraz strefa innych atrakcji, takich jak dmuchane zamki, kolejka elektryczna, karuzele, park linowy. Dodatkowo położenie nad brzegiem Jeziora Rogowskiego również zostało wykorzystane i dzięki temu, możemy również skorzystać z wodnych atrakcji, np. kajaków, rowerków wodnych czy łódek.

A to nadal nie wszystko, bo na terenie Zaurolandii znajdziemy również Muzeum Paleontologiczne a nasze pociechy będziemy mogli zapisać np. na zajęcia i warsztaty plastyczne. Na terenie parku znajdziemy również punkty gastronomiczne a dla chcących zostać na dłużej, jest możliwość przenocowania się w hotelu. Jednym słowem pomyślano o wszystkim!

region:

lokalizacja: w m. Rogowo (ok. 20 km na północ od Gniezna), nad brzegiem Jeziora Rogowskiego,

Rodzinny park rozrywki Zaurolandia w Rogowie

zdjęcia

unikalność

3/5

Rodzinny park rozrywki Zaurolandia to jeden z kilku w Polsce parków dinozaurów (podobny znajduje się w Szklarskiej Porębie – Dinopark w Szklarskiej Porębie), jednak jego położenie, ogrom dodatkowych atrakcji, ogólne zorganizowanie przestrzeni zasługuje na wyróżnienie. Właśnie dlatego uważam, że jest on wyjątkowy na tle innych dinoparków.

moim zdaniem

4/5

Cztery gwiazdki, nie pojawiły się tutaj przypadkowo. Na tak wysoką ocenę miał wpływ przede wszystkim szeroki uśmiech mojego syna, który czuł się z Zaurolandii jak ryba w wodzie a miał wtedy zaledwie 3 lata i nie mógł skorzystać ze wszystkiego, co przygotowano tutaj dla najmłodszych. A ja jako rodzic mogę jedynie potwierdzić, że rodzinny park rozrywki Zaurolandia to miejsce świetnie przemyślane, przygotowane i pozwalające miło spędzić czas.

Rodzinny park rozrywki Zaurolandia w Rogowie

mapa

oceny

średnia ocena
3.3/5

ceny

3/5

Wejście na teren parku dla całej rodziny (2+2) to koszt około 100 złotych. Jednak w cenie biletu nie mamy wszystkich atrakcji, spośród których wiele jest dodatkowo płatnych. Za dalsze atrakcje możemy płacić indywidualnie (szczególnie fajne w przypadku małych dzieci, bo płacimy tylko za te z których może ono skorzystać) lub kupując opaskę nielimitowanych atrakcji.

ilość turystów

2/5

Jest ich dużo, szczególnie w weekendy. Można jednak uniknąć wielkiego tłumu, przyjeżdżając tutaj możliwie wcześnie lub w dzień roboczy.

infrastruktura turystyczna

5/5

Nie można się do niczego przyczepić! Zarówno przy przebiegającej w pobliżu drodze ekspresowej znajdziemy drogowskazy, które nas pokierują do bram parku, jak i na samym terenie Zaurolandii znajdziemy mnóstwo elementów informacji turystycznej. Świetna robota!

przydatne informacje

potrzebny czas

Absolutne minimum to 2 godziny, choć potencjał tak duży, że możecie spędzić tu nawet cały dzień!

sugerowany wiek

Większość atrakcji przewidziano dla dzieci w wieku 5-12 lat, jednak nawet młodsze pociechy znajdą tutaj wiele ciekawych atrakcji dla siebie. Moim zdaniem maluchy już od 1,5 – 2 lat, będą się tutaj doskonale bawiły. Jeżeli chodzi o dorosłych, również powinni znaleźć coś dla siebie, chociażby z wodnych atrakcji czy oferty gastronomicznej.

parking

4.5/5

Duży i bezpłatny parking u samych bram parku, przeznaczony wyłączenie dla odwiedzających to miejsce. Jedyny minus, że w dniach szczególnie dużego ruchu okazuje się nieco za mały.

dostępność

Po całym terenie parku bez większego problemu będziecie mogli poruszać się wózkiem dziecięcym czy inwalidzkim. Dostępność do atrakcji to już indywidualna sprawa.

podpowiedź kierunkowo.pl!

Jeżeli planujecie mimo świadomości większych tłumów, odwiedzić rodzinny park rozrywki Zaurolandia w weekend, radzę by być tutaj dosłownie kilka minut po jego otwarciu. Wtedy bez problemu znajdziecie miejsce by zaparkować, bez kolei kupicie bilety a na terenie parku unikniecie tłumów przy rzeźbach dinozaurów i w dodatkowych atrakcjach. Nam taki patent się sprawdził doskonale.

Rodzinny park rozrywki Zaurolandia w Rogowie

mocne strony

 • dziesiątki rzeźb dinozaurów, rzeczywistych rozmiarów,
 • ogrom atrakcji, innych niż sam dinopark,
 • świetnie przygotowana informacja dla odwiedzających,
 • wygodny i duży parking pod samym parkiem,
 • położenie nad jeziorem i dodatkowe atrakcje wodne,
 • opaska nielimitowanych atrakcji, szczególnie fajne rozwiązanie przy nieco starszych dzieciach,
 • duży i przestrony teren parku, dostępny dla każdego i świetnie zaaranżowany i zorganizowany,
 • bilety rodzinne,
 • atrakcja dla całej rodziny,

słabe strony

 • ceny są akceptowalne, choć przy wejściu rodzinnym, całkowity koszt nie jest mały,
 • bywa tłumnie, weekendami nawet bardzo

dowiedź się więcej!

Więcej o Zaurolandi dowiecie się z wpisu: ZAUROLANDIA w Rogowie. Prawdziwy raj dla dzieci!

Więcej blogowych wpisów znajdziecie w kategorii zwiedzam Polskę! Serdecznie zapraszam:)

więcej o tym miejscu w internecie

Rodzinny park rozrywki Zaurolandia w Rogowie

ważne
Pomogłem lub zainspirowałem?

Fajnie Cię spotkać właśnie w tym miejscu, czyli na końcu wpisu. Mam nadzieję, że okazał się pomocny:)

Wspieraj kierunkowo.pl i pozwól mi tworzyć jeszcze więcej podobnych wpisów! Zostań Patronem bloga lub postaw mi wirtualną kawkę:)

Zapraszam Cię również do społeczności kierunkowo.pl, o której przeczytasz więcej tutaj. Pamiętaj również, by obserwować bloga w serwisach społecznościowych!

autor
Marcin
Marcin

kierunkowo.pl

Cześć, miło Cię widzieć! Poznaj mojego bloga, na którym opisuję swoje mikropodróże, ciekawe miejsca w Polsce, kulinarne dokonania i doświadczenia z bycia tatą w podróży i w domu.

Wspieraj kierunkowo.pl!

Pozwól mi tworzyć jeszcze więcej podobnych treści! Zostań Patronem bloga lub postaw mi wirtualną kawkę:)

Wirtualna kawa lub patronat bloga to możliwość wsparcia dowolną kwotą autora a tym samym i bloga. Dzięki Twojemu wsparciu możliwy będzie szybszy rozwój bloga! Więcej dowiesz się na stronie społeczności kierunkowo.pl!

Obserwuj kierunkowo.pl!

Dołącz do społeczności kierunkowo.pl, która liczy już tysiące osób!

0
Co myślisz o tym wpisie? Zostaw swój komentarz!x
()
x