Dinopark w Szklarskiej Porębie
Dinopark w Szklarskiej Porębie to jedna z najpopularniejszych atrakcji dla dzieci w okolicy! Na terenie dinoparku znajdziemy oczywiście dziesiątki figur dinozaurów, rzeczywistych rozmiarów a również bardzo rozbudowany pełen atrakcji plac zabaw z dmuchańcami, parkiem liniowym, kolejką dla dzieci, huśtawkami i wieloma innymi atrakcjami. Jest to doskonała atrakcja dla dzieci w dosłownie każdym wieku a jedynym zmartwieniem rodziców będzie, jak wyciągnąć stąd swoje pociechy.
Dinopark w Szklarskiej Porębie znajduje się nieco od głównego centrum miasta, tuż obok dworca kolejowego Szklarska Poręba Średnia. Warto dojechać do niego samochodem, by wasze pociechy nie były zbytnio zmęczone dotarciem do niego, bo po samym parku również jest kawałek trasy do pokonania i to po pagórkowatym terenie, bo park zlokalizowano na zboczach wzgórza Kępa (wysokiej na 692 m. n. p. m.). Dodatkowo park znajduje się lesie, co bardzo fajnie potęguje doznania, przypominając sceny z Jurasic Park-u i dziewiczych dżungli! W niedalekiej odległości od Dinoparku znajdziecie również sławny Złoty Widok oraz również ciekawy dla najmłodszych – Park Ducha Gór.
Cześć, jestem Marcin!
Od ponad 30 lat podróżuję po Polsce, odkrywając jej najciekawsze zakątki i smaki. Swoimi mikropodróżniczymi odkryciami dzielę się z Wami od 2019 roku na moim blogu – kierunkowo.pl. Więcej o mnie przeczytacie tutaj
Podstawowe informacje – Dinopark w Szklarskiej Porębie
Dinopark w Szklarskiej Porębie w wielkim skrócie! Poznajcie unikalność tego miejsca i moją opinię o nim!
Unikalność miejsca – 2/5
Dinopark w Szklarskiej Porębie jest jednym z kilku tego typu parków w Polsce. Niestety nawet figury są dosłownie identyczne jak w innych dinoparkach… Uroku temu parkowi dinozaurów w Szklarskiej Porębie dodaje położenie na górskim zboczu w gęstym lesie!
Moim zdaniem – 3/5
Warto odwiedzić to miejsce, szczególnie ze względu na dzieci, które na pewno będą zachwycone tym miejscem!
Lokalizacja – Dinopark w Szklarskiej Porębie
Lokalizacja miejsca „Dinopark w Szklarskiej Porębie”: Szklarska Poręba, ul. Muzealna; po sąsiedzku ze stacją kolejową Szklarska Poręba Średnia. Dokładną lokalizację znajdziecie na interaktywnej mapie atrakcji turystycznych w Polsce na kierunkowo.pl!
Sprawdź moją mapę atrakcji i ponad 500 miejsc, które na niej oznaczyłem!
Dinopark w Szklarskiej Porębie bez tajemnic!
Dowiedz się wszystkiego co ważne o miejscu: Dinopark w Szklarskiej Porębie, z mojego wpisu! Oprócz praktycznych informacji, przydatnych dla każdego, kto chciałby odwiedzić to miejsce, znajdziecie w nim również zdjęcia, garść ciekawostek i możliwie obiektywnych ocen.
autopromocja
Ocena miejsca
Praktyczne informacje muszą być również przekazane w praktyczny i przejrzysty sposób! Właśnie dlatego dla ułatwienia wprowadziłem punktową ocenę najważniejszych, moim zdaniem kwestii: kosztów wstępu i cen na miejscu, ilości odwiedzających i ogólnego przygotowania do bycia pełnoprawna atrakcja turystyczną. To miejsce uzyskało u mnie ocenę – 2.8 / 5, z czego:
Ceny – 2/5
Drogo… Wejście na teren parku wiąże się z wydatkiem 40-50 złotych za osobę (stan na 2021), co moim zdaniem jest wysoką stawką porównując ją z innymi atrakcjami w okolicy a nawet innymi dinoparkami w Polsce. Bilet ulgowy tylko dla dzieci poniżej 90 cm, co oznacza wejście za symboliczną złotówkę wyłącznie najmniejszych dzieci.
Ilość odwiedzających – 2/5
Nie powinno to nikogo dziwić, ale trzeba uczciwie przyznać, że dinopark w Szklarskiej Porębie przyciąga tłum odwiedzających.
Przygotowanie – 4.5/5
Powiedziałbym wzorowo, gdyby nie małe lecz irytujące kłamstewka:) Przykład? Z parkingu jest 500 metrów dojścia (i to w najbardziej optymalnej sytuacji) a nie 300, które można dostrzec na banerach czy tabliczkach informacyjnych.
Ja tworzę rzetelne treści, którym możesz zaufać a Ty stawiasz kawkę:)
Dzięki drobnym wpłatom od Czytelników (10, 15, 25 zł), mogę utrzymywać i rozwijać bloga
Praktyczne informacje
Co jeszcze warto wiedzieć o tym miejscu? Gdzie zaparkować, ile potrzebujecie czasu, dla kogo to miejsce będzie odpowiednie i dostępne. Wszystko to wraz z dodatkową, extra podpowiedzią zebrałem dla Was poniżej!
Parking – 4/5
Duży i bezpłatny parking, tylko dla gości parku znajduje się około 500 metrów drogi od głównego wejścia.
Potrzebny czas
Absolutne minimum to 1,5 godziny, choć im starsze dzieci tym więcej czasu przygotujcie.
Sugerowany wiek
Dla każdego, choć dzieci poniżej 1,5 roku niewiele skorzystają z atrakcji parku.
Dostępność
Ścieżki na terenie parku wysypane są kamiennym tłuczniem, który niestety bardzo utrudnia poruszanie się dziecięcym wózkiem lub wózkiem inwalidzkim.
Extra podpowiedź!
Warto do dinoparku przyjechać możliwie wcześnie, właściwie tuż po otwarciu. Unikniemy wtedy największego tłumu, szybciej przejdziemy przez kasy i nasze dziecko będzie mogło skorzystać z większej ilości atrakcji. Po 2-3 godzinach od otwarcia, niezależnie od dnia tygodnia park dosłownie tonie w odwiedzających.
Co na plus, co na minus?
Dinopark w Szklarskiej Porębie – podsumujmy, to co wiemy! Sprawdź jakie są mocne i słabe strony tego miejsca.
Główne atuty
- rzeczywistych rozmiarów figury dinozaurów z ciekawymi opisami,
- położenie na zboczach wzgórza, porośniętych lasem dodaje klimatu,
- przemyślana i dobrze zaplanowana organizacja parku,
- doskonała atrakcja dla dzieci,
Słabsze strony
- tłum odwiedzających,
- drogie bilety,
- awaryjność sprzętów i brak przygotowania miejsca oraz atrakcji w chwili otwarcia (np. mokre od nocnego deszczu dmuchańce, zalane parkingi),
Ciekawe miejsca w okolicy
Poznaj okolice Szklarskiej Poręby jeszcze lepiej! Oto wpisy, które warto przeczytać:
- Zbójeckie Skały, czyli godny konkurent Złotego Widoku!
- Szlaki ze Szklarskiej Poręby w Karkonosze i nie tylko…
- Szklarska Poręba Dolna. Co warto zobaczyć?
- Najciekawsze atrakcje dla dzieci w Szklarskiej Porębie!
- Wodospad Szklarki: trasa, parking i praktyczne informacje
- Punkt widokowy na Kruczych Skałach (dojście, zdjęcia, mapa)
Marcin Krawczyk
mikropodróżnik | bloger | polonofil
Od ponad 30 lat podróżuję po Polsce, odkrywając jej najciekawsze zakątki i smaki. Specjalizuje się w krótkich wyjazdach (mikropodróżach), dzięki którym udaje mi się łączyć pracę zawodową z życiem pełnym podróżniczych przygód! Swoimi mikropodróżniczymi odkryciami dzielę się z Wami od 2019 roku na moim blogu – kierunkowo.pl, starając się tworzyć najbardziej rzetelny blog podróżniczy o Polsce. Więcej o mnie przeczytacie na stronie o mnie
Dodaj komentarz