tu byłem

Dinopark w Szklarskiej Porębie to jedna z najpopularniejszych atrakcji dla dzieci w okolicy! Na terenie dinoparku znajdziemy oczywiście dziesiątki figur dinozaurów, rzeczywistych rozmiarów a również bardzo rozbudowany pełen atrakcji plac zabaw z dmuchańcami, parkiem liniowym, kolejką dla dzieci, huśtawkami i wieloma innymi atrakcjami. Jest to doskonała atrakcja dla dzieci w dosłownie każdym wieku a jedynym zmartwieniem rodziców będzie, jak wyciągnąć stąd swoje pociechy.

Dinopark w Szklarskiej Porębie znajduje się nieco od głównego centrum miasta, tuż obok dworca kolejowego Szklarska Poręba Średnia. Warto dojechać do niego samochodem, by wasze pociechy nie były zbytnio zmęczone dotarciem do niego, bo po samym parku również jest kawałek trasy do pokonania i to po pagórkowatym terenie, bo park zlokalizowano na zboczach wzgórza Kępa (wysokiej na 692 m. n. p. m.). Dodatkowo park znajduje się lesie, co bardzo fajnie potęguje doznania, przypominając sceny z Jurasic Park-u i dziewiczych dżungli! W niedalekiej odległości od Dinoparku znajdziecie również sławny Złoty Widok oraz również ciekawy dla najmłodszych – Park Ducha Gór.

lokalizacja: Szklarska Poręba, ul. Muzealna; po sąsiedzku ze stacją kolejową Szklarska Poręba Średnia

Dinopark w Szklarskiej Porębie

zdjęcia

unikalność

2/5

Dinopark w Szklarskiej Porębie jest jednym z kilku tego typu parków w Polsce. Niestety nawet figury są dosłownie identyczne jak w innych dinoparkach… Uroku temu parkowi dinozaurów w Szklarskiej Porębie dodaje położenie na górskim zboczu w gęstym lesie!

moim zdaniem

3/5

Warto odwiedzić to miejsce, szczególnie ze względu na dzieci, które na pewno będą zachwycone tym miejscem!

Dinopark w Szklarskiej Porębie

mapa

oceny

średnia ocena
2.8/5

ceny

2/5

Drogo… Wejście na teren parku wiąże się z wydatkiem 40-50 złotych za osobę (stan na 2021), co moim zdaniem jest wysoką stawką porównując ją z innymi atrakcjami w okolicy a nawet innymi dinoparkami w Polsce. Bilet ulgowy tylko dla dzieci poniżej 90 cm, co oznacza wejście za symboliczną złotówkę wyłącznie najmniejszych dzieci.

ilość turystów

2/5

Nie powinno to nikogo dziwić, ale trzeba uczciwie przyznać, że dinopark w Szklarskiej Porębie przyciąga tłum odwiedzających.

infrastruktura turystyczna

4.5/5

Powiedziałbym wzorowo, gdyby nie małe lecz irytujące kłamstewka:) Przykład? Z parkingu jest 500 metrów dojścia (i to w najbardziej optymalnej sytuacji) a nie 300, które można dostrzec na banerach czy tabliczkach informacyjnych.

przydatne informacje

potrzebny czas

Absolutne minimum to 1,5 godziny, choć im starsze dzieci tym więcej czasu przygotujcie.

sugerowany wiek

Dla każdego, choć dzieci poniżej 1,5 roku niewiele skorzystają z atrakcji parku.

parking

4/5

Duży i bezpłatny parking, tylko dla gości parku znajduje się około 500 metrów drogi od głównego wejścia.

dostępność

Ścieżki na terenie parku wysypane są kamiennym tłuczniem, który niestety bardzo utrudnia poruszanie się dziecięcym wózkiem lub wózkiem inwalidzkim.

podpowiedź kierunkowo.pl!

Warto do dinoparku przyjechać możliwie wcześnie, właściwie tuż po otwarciu. Unikniemy wtedy największego tłumu, szybciej przejdziemy przez kasy i nasze dziecko będzie mogło skorzystać z większej ilości atrakcji. Po 2-3 godzinach od otwarcia, niezależnie od dnia tygodnia park dosłownie tonie w odwiedzających.

Dinopark w Szklarskiej Porębie

mocne strony

  • rzeczywistych rozmiarów figury dinozaurów z ciekawymi opisami,
  • położenie na zboczach wzgórza, porośniętych lasem dodaje klimatu,
  • przemyślana i dobrze zaplanowana organizacja parku,
  • doskonała atrakcja dla dzieci,

słabe strony

  • tłum odwiedzających,
  • drogie bilety,
  • awaryjność sprzętów i brak przygotowania miejsca oraz atrakcji w chwili otwarcia (np. mokre od nocnego deszczu dmuchańce, zalane parkingi),

dowiedź się więcej!

Więcej blogowych wpisów znajdziecie w kategorii zwiedzam Polskę! Serdecznie zapraszam:)

więcej o tym miejscu w internecie

Dinopark w Szklarskiej Porębie

pomogłem?

Fajnie Cię spotkać właśnie w tym miejscu, czyli na końcu wpisu:) Mam nadzieję, że okazał się pomocny i dał wiele informacji, pomysłów lub inspiracji! Jeżeli masz ochotę odwdzięczyć się, możesz wspomóc dalszy rozwój bloga niewielką wpłatą, stawiając mi wirtualną kawkę. Pamiętaj również, by obserwować mnie w serwisach Facebook, Instagram i twitter, dzięki czemu nie przegapisz kolejnych wpisów.

autor
Marcin
Marcin

kierunkowo.pl

Cześć, miło Cię widzieć! Poznaj mojego bloga, na którym opisuję swoje mikropodróże, ciekawe miejsca w Polsce, kulinarne dokonania i doświadczenia z bycia tatą w podróży i w domu.

Podobał Ci się ten wpis?

Daj grosza autorowi to możliwość wsparcia dowolną kwotą autora a tym samym i bloga. Dzięki Twojemu wsparciu możliwy będzie szybszy rozwój bloga! Więcej dowiesz się na stronie społeczności kierunkowo.pl!

0
Co myślisz o tym wpisie? Zostaw swój komentarz!x
()
x