dinopark w szklarskiej porębie szklarska poręba

Dinopark w Szklarskiej Porębie

Dinopark w Szklarskiej Porębie to jedna z najpopularniejszych atrakcji dla dzieci w okolicy! Na terenie dinoparku znajdziemy oczywiście dziesiątki figur dinozaurów, rzeczywistych rozmiarów a również bardzo rozbudowany pełen atrakcji plac zabaw z dmuchańcami, parkiem liniowym, kolejką dla dzieci, huśtawkami i wieloma innymi atrakcjami. Jest to doskonała atrakcja dla dzieci w dosłownie każdym wieku a jedynym zmartwieniem rodziców będzie, jak wyciągnąć stąd swoje pociechy.

Dinopark w Szklarskiej Porębie znajduje się nieco od głównego centrum miasta, tuż obok dworca kolejowego Szklarska Poręba Średnia. Warto dojechać do niego samochodem, by wasze pociechy nie były zbytnio zmęczone dotarciem do niego, bo po samym parku również jest kawałek trasy do pokonania i to po pagórkowatym terenie, bo park zlokalizowano na zboczach wzgórza Kępa (wysokiej na 692 m. n. p. m.). Dodatkowo park znajduje się lesie, co bardzo fajnie potęguje doznania, przypominając sceny z Jurasic Park-u i dziewiczych dżungli! W niedalekiej odległości od Dinoparku znajdziecie również sławny Złoty Widok oraz również ciekawy dla najmłodszych – Park Ducha Gór.

Dinopark w Szklarskiej Porębie

Szklarska Poręba, ul. Muzealna; po sąsiedzku ze stacją kolejową Szklarska Poręba Średnia

Dokładną lokalizację miejsca: Dinopark w Szklarskiej Porębie, znajdziecie na interaktywnej mapie atrakcji turystycznych w Polsce na kierunkowo.pl!
2 / 5

Dinopark w Szklarskiej Porębie jest jednym z kilku tego typu parków w Polsce. Niestety nawet figury są dosłownie identyczne jak w innych dinoparkach… Uroku temu parkowi dinozaurów w Szklarskiej Porębie dodaje położenie na górskim zboczu w gęstym lesie!

Dinopark w Szklarskiej Porębie

dinopark w szklarskiej porębie szklarska poręba
dinopark w szklarskiej porębie szklarska poręba
dinopark w szklarskiej porębie szklarska poręba
dinopark w szklarskiej porębie szklarska poręba
3 / 5

Warto odwiedzić to miejsce, szczególnie ze względu na dzieci, które na pewno będą zachwycone tym miejscem!

Dinopark w Szklarskiej Porębie
2.8 / 5

2 / 5

Drogo… Wejście na teren parku wiąże się z wydatkiem 40-50 złotych za osobę (stan na 2021), co moim zdaniem jest wysoką stawką porównując ją z innymi atrakcjami w okolicy a nawet innymi dinoparkami w Polsce. Bilet ulgowy tylko dla dzieci poniżej 90 cm, co oznacza wejście za symboliczną złotówkę wyłącznie najmniejszych dzieci.

2 / 5

Nie powinno to nikogo dziwić, ale trzeba uczciwie przyznać, że dinopark w Szklarskiej Porębie przyciąga tłum odwiedzających.

4.5 / 5

Powiedziałbym wzorowo, gdyby nie małe lecz irytujące kłamstewka:) Przykład? Z parkingu jest 500 metrów dojścia (i to w najbardziej optymalnej sytuacji) a nie 300, które można dostrzec na banerach czy tabliczkach informacyjnych.

4 / 5

Duży i bezpłatny parking, tylko dla gości parku znajduje się około 500 metrów drogi od głównego wejścia.

Absolutne minimum to 1,5 godziny, choć im starsze dzieci tym więcej czasu przygotujcie.

Dla każdego, choć dzieci poniżej 1,5 roku niewiele skorzystają z atrakcji parku.

Ścieżki na terenie parku wysypane są kamiennym tłuczniem, który niestety bardzo utrudnia poruszanie się dziecięcym wózkiem lub wózkiem inwalidzkim.

  • rzeczywistych rozmiarów figury dinozaurów z ciekawymi opisami,
  • położenie na zboczach wzgórza, porośniętych lasem dodaje klimatu,
  • przemyślana i dobrze zaplanowana organizacja parku,
  • doskonała atrakcja dla dzieci,
  • tłum odwiedzających,
  • drogie bilety,
  • awaryjność sprzętów i brak przygotowania miejsca oraz atrakcji w chwili otwarcia (np. mokre od nocnego deszczu dmuchańce, zalane parkingi),

Warto do dinoparku przyjechać możliwie wcześnie, właściwie tuż po otwarciu. Unikniemy wtedy największego tłumu, szybciej przejdziemy przez kasy i nasze dziecko będzie mogło skorzystać z większej ilości atrakcji. Po 2-3 godzinach od otwarcia, niezależnie od dnia tygodnia park dosłownie tonie w odwiedzających.

Dinopark w Szklarskiej Porębie

Z Waszym wsparciem mogę więcej!

Jeżeli spodobał Wam się mój blog, znaleźliście na nim inspirację lub odpowiedź na swoje pytania, dodajcie mi wiatru w żagle abym mógł tworzyć jeszcze więcej i lepiej! Z góry dziękuje!

JESZCZE WIĘCEJ MIEJSC W KATEGORII

ZWIEDZAM POLSKĘ

ZNASZ FAJNE MIEJSCE?!

Znasz miejsce warte polecenia innym? Podpowiedź je nam a My skontaktujemy się z Gospodarzami i spróbujemy zaprosić ich do umieszczenia swojego miejsca na kierunkowo.pl. Pamiętajcie, trzeba promować to, co piękne i dobre!

ciekawe miejsca w Polsce kierunkowo.pl