Złoty Widok w Szklarskiej Porębie

złoty widok taras widokowy szklarska poręba punkty widokowe w Szklarskiej Porębie
 • Marcin
 • 21 lutego 2021
Złoty Widok w Szklarskiej Porębie

W górach nie brakuje doskonałych punktów widokowych, jednak nie do każdego łatwo i szybko jest dotrzeć. Złoty Widok w Szklarskiej Porębie to rozległa panorama na Karkonosze Zachodnie, którą możemy zobaczyć po dosłownie 20 minutach niezbyt trudnego podejścia. Dodatkowo znajduje się on bardzo blisko innych wartych odwiedzenia miejsc w tej części Szklarskiej Poręby: wodospadzie Szklarki, Chybotku czy schronisku Chata Izerska.

Tak naprawdę Złoty Widok i jego taras widokowy zlokalizowany jest na zboczach Kamiennej Górki, która leży już w paśmie Izerów. Jednak z racji, że możemy z tego miejsca zobaczyć niemal całe zachodnie Karkonosze, to przypisałem to miejsce właśnie do nich. Możemy z niego podziwiać panoramę tej części Sudetów od Przełęczy Karkonoskiej aż po Szrenicę. Doskonale widać z tego miejsca Śnieżne Kotły, Łabski Szczyt, Wielki Szyszak czy wspomnianą Szrenicę. Bez wątpienia jest to jedna z piękniejszych panoram Karkonoszy!

lokalizacja

na zboczach Kamiennej Górki, na wschód od centrum Szklarskiej Poręby

GALERIA

Złoty Widok w Szklarskiej Porębie

złoty widok
złoty widok
złoty widok taras widokowy szklarska poręba
złoty widok taras widokowy szklarska poręba dolna
złoty widok taras widokowy szklarska poręba
złoty widok taras widokowy szklarska poręba punkty widokowe w Szklarskiej Porębie

W SKRÓCIE


 • UNIKALNOŚĆ

Przepiękna i rozległa panorama na Karkonosze Zachodnie, na której możemy zobaczyć dosłownie wszystkie najważniejsze górskie szczyty oraz otaczające je doliny i przełęcze. Cudowny i niepowtarzalny widok, który dodatkowo jest na wyciągnięcie ręki.

 • MOIM ZDANIEM

Tak piękna panorama, którą można podziwiać z przygotowanego tarasu widokowego to doskonałe miejsce do odwiedzenia dla każdego turysty i podróżnika! Dodatkowo prowadzi na nie krótkie podejście, rozpoczynające się tuż obok innego ciekawego miejsca – Wodospadu Szklarki.

MAPA

Dokładną lokalizację miejsca: Złoty Widok w Szklarskiej Porębie, znajdziecie na interaktywnej mapie atrakcji turystycznych w Polsce na kierunkowo.pl!

OCENY

ŚREDNIA OCEN

4 / 5

Złoty Widok w Szklarskiej Porębie


CENY

5 / 5

Bez opłat.

ILOŚĆ TURYSTÓW

2 / 5

Złoty Widok to bardzo popularne miejsce… Raczej nie ma szans na samotne podziwiane rozległej panoramy, choć nam raz się udało!

UŁATWIENIA DLA ODWIEDZAJĄCYCH

5 / 5

Bardzo dobrze oznaczenie szlaków w okolicy oraz dodatkowe drogowskazy, nie pozwolą byś zabłądził. Na miejscu tablice, z których dowiemy się co przedstawia panorama widoczna ze Złotego Widoku.

PRAKTYCZNE INFORMACJE

PARKING

4.5 / 5

Przy głównej drodze znajduje się parking dla chcących zobaczyć zarówno Wodospad Szklarki jak i wejść na „Złoty Widok”. Parking jest bezpłatny, jednak bywa, że brakuje na nim miejsca dla wszystkich… Zrobiono co było możliwe, więcej miejsca tam po prostu nie ma, by parking mógł być większy, dlatego warto przyjechać tutaj poza godzinami turystycznego szczytu lub przyjść pieszo ze Szklarskiej Poręby.

POTRZEBNY CZAS

Na miejscu spędzisz od kilku do kilkunastu minut. Choć jeżeli oczywiście masz ochotę możesz siedzieć tutaj nawet cały dzień i delektować się widokami. Czas dojścia zależy od przyjętej trasy: od parkingu przy Wodospadzie Szklarki pójdziesz około 15-20 minut a od Chaty Izerskiej około 25 minut.

SUGEROWANY WIEK

Dla każdego

DOSTĘPNOŚĆ

Taras widokowy na Złotym Widoku położony jest zboczu góry a dojście do niego prowadzi od niemal każdej strony szlakiem turystycznym, który może być trudny do pokonania dla osób poruszających się na wózkach inwalidzkich oraz rodziców z wózkami dziecięcymi. Małe dzieci warto mieć w nosidełku turystycznym.

 • PODPOWIEDŹ KIERUNKOWO.PL

Najprostsze, choć nie najkrótsze dojście do tarasu widokowego, prowadzi ulicą Jana Matejki, która w znacznym fragmencie jest asfaltowa a wyżej została wysypana szutrem. Jej nachylenie również jest niewielkie i łagodnie prowadzi do góry. Idealna trasa dla osób starszych i preferujących łagodniejsze podejścia.

Złoty Widok w Szklarskiej Porębie

MOCNE STRONY

 • stosunkowo krótkie podejście,
 • bliskość innych ciekawych miejsc, wartych odwiedzenia,
 • doskonały punkt widokowy z rozległą panoramą na Karkonosze,
 • świetnie przygotowany taras widokowy,
 • bardzo dobra informacja turystyczna i oznakowanie,

SŁABE STRONY

 • wielu odwiedzających,

Drogi Czytelniku, miło mi, że dotarłeś do końca mojego wpisu! Jeśli pomógł on znaleźć niezbędne informacje, inspirację do dalszych podróży lub po prostu spodobało się Tobie, to co robię, będę wdzięczny, gdy wesprzesz mnie niewielkim napiwkiem stawiając wirtualną kawkę lub zostając Patronem bloga:)

Dowiedź się więcej o okolicy!

Poznaj okolice Szklarskiej Poręby jeszcze lepiej! Oto wpisy, które warto przeczytać:

Więcej blogowych wpisów znajdziecie w kategorii zwiedzam Polskę! Serdecznie zapraszam:)

kierunkowo.pl w socialmediach

mapa atrakcji turystycznych w Polsce

Poznajcie interaktywną mapę ciekawych miejsc w Polsce na kierunkowo.pl!