tu byłem

W górach nie brakuje doskonałych punktów widokowych, jednak nie do każdego łatwo i szybko jest dotrzeć. Złoty Widok w Szklarskiej Porębie to rozległa panorama na Karkonosze Zachodnie, którą możemy zobaczyć po dosłownie 20 minutach niezbyt trudnego podejścia. Dodatkowo znajduje się on bardzo blisko innych wartych odwiedzenia miejsc w tej części Szklarskiej Poręby: wodospadzie Szklarki, Chybotku czy schronisku Chata Izerska.

Tak naprawdę Złoty Widok i jego taras widokowy zlokalizowany jest na zboczach Kamiennej Górki, która leży już w paśmie Izerów. Jednak z racji, że możemy z tego miejsca zobaczyć niemal całe zachodnie Karkonosze, to przypisałem to miejsce właśnie do nich. Możemy z niego podziwiać panoramę tej części Sudetów od Przełęczy Karkonoskiej aż po Szrenicę. Doskonale widać z tego miejsca Śnieżne Kotły, Łabski Szczyt, Wielki Szyszak czy wspomnianą Szrenicę. Bez wątpienia jest to jedna z piękniejszych panoram Karkonoszy!

lokalizacja: na zboczach Kamiennej Górki, na wschód od centrum Szklarskiej Poręby

Złoty Widok w Szklarskiej Porębie

zdjęcia

unikalność

5/5

Przepiękna i rozległa panorama na Karkonosze Zachodnie, na której możemy zobaczyć dosłownie wszystkie najważniejsze górskie szczyty oraz otaczające je doliny i przełęcze. Cudowny i niepowtarzalny widok, który dodatkowo jest na wyciągnięcie ręki.

moim zdaniem

5/5

Tak piękna panorama, którą można podziwiać z przygotowanego tarasu widokowego to doskonałe miejsce do odwiedzenia dla każdego turysty i podróżnika! Dodatkowo prowadzi na nie krótkie podejście, rozpoczynające się tuż obok innego ciekawego miejsca – Wodospadu Szklarki.

Złoty Widok w Szklarskiej Porębie

mapa

oceny

średnia ocena
4/5

ceny

5/5

Bez opłat.

ilość turystów

2/5

Złoty Widok to bardzo popularne miejsce… Raczej nie ma szans na samotne podziwiane rozległej panoramy, choć nam raz się udało!

infrastruktura turystyczna

5/5

Bardzo dobrze oznaczenie szlaków w okolicy oraz dodatkowe drogowskazy, nie pozwolą byś zabłądził. Na miejscu tablice, z których dowiemy się co przedstawia panorama widoczna ze Złotego Widoku.

przydatne informacje

potrzebny czas

Na miejscu spędzisz od kilku do kilkunastu minut. Choć jeżeli oczywiście masz ochotę możesz siedzieć tutaj nawet cały dzień i delektować się widokami. Czas dojścia zależy od przyjętej trasy: od parkingu przy Wodospadzie Szklarki pójdziesz około 15-20 minut a od Chaty Izerskiej około 25 minut.

sugerowany wiek

Dla każdego

parking

4.5/5

Przy głównej drodze znajduje się parking dla chcących zobaczyć zarówno Wodospad Szklarki jak i wejść na „Złoty Widok”. Parking jest bezpłatny, jednak bywa, że brakuje na nim miejsca dla wszystkich… Zrobiono co było możliwe, więcej miejsca tam po prostu nie ma, by parking mógł być większy, dlatego warto przyjechać tutaj poza godzinami turystycznego szczytu lub przyjść pieszo ze Szklarskiej Poręby.

dostępność

Taras widokowy na Złotym Widoku położony jest zboczu góry a dojście do niego prowadzi od niemal każdej strony szlakiem turystycznym, który może być trudny do pokonania dla osób poruszających się na wózkach inwalidzkich oraz rodziców z wózkami dziecięcymi. Małe dzieci warto mieć w nosidełku turystycznym.

podpowiedź kierunkowo.pl!

Najprostsze, choć nie najkrótsze dojście do tarasu widokowego, prowadzi ulicą Jana Matejki, która w znacznym fragmencie jest asfaltowa a wyżej została wysypana szutrem. Jej nachylenie również jest niewielkie i łagodnie prowadzi do góry. Idealna trasa dla osób starszych i preferujących łagodniejsze podejścia.

Złoty Widok w Szklarskiej Porębie

mocne strony

  • stosunkowo krótkie podejście,
  • bliskość innych ciekawych miejsc, wartych odwiedzenia,
  • doskonały punkt widokowy z rozległą panoramą na Karkonosze,
  • świetnie przygotowany taras widokowy,
  • bardzo dobra informacja turystyczna i oznakowanie,

słabe strony

  • wielu odwiedzających,

dowiedź się więcej!

Więcej blogowych wpisów znajdziecie w kategorii zwiedzam Polskę! Serdecznie zapraszam:)

więcej o tym miejscu w internecie

Złoty Widok w Szklarskiej Porębie

pomogłem?

Fajnie Cię spotkać właśnie w tym miejscu, czyli na końcu wpisu:) Mam nadzieję, że okazał się pomocny i dał wiele informacji, pomysłów lub inspiracji! Jeżeli masz ochotę odwdzięczyć się, możesz wspomóc dalszy rozwój bloga niewielką wpłatą, stawiając mi wirtualną kawkę. Pamiętaj również, by obserwować mnie w serwisach Facebook, Instagram i twitter, dzięki czemu nie przegapisz kolejnych wpisów.

autor
Marcin
Marcin

kierunkowo.pl

Cześć, miło Cię widzieć! Poznaj mojego bloga, na którym opisuję swoje mikropodróże, ciekawe miejsca w Polsce, kulinarne dokonania i doświadczenia z bycia tatą w podróży i w domu.

Podobał Ci się ten wpis?

Daj grosza autorowi to możliwość wsparcia dowolną kwotą autora a tym samym i bloga. Dzięki Twojemu wsparciu możliwy będzie szybszy rozwój bloga! Więcej dowiesz się na stronie społeczności kierunkowo.pl!

zwiedzam Polskę!
Odkryj więcej ciekawych miejsc w kategorii zwiedzam Polskę!
poradniki turystyczne
Przeczytaj poradniki turystyczne, aby być przygotowanym na każdą sytuację.
0
Co myślisz o tym wpisie? Zostaw swój komentarz!x
()
x