tu byłem

Schronisko na Szrenicy

Szrenica to bardzo popularny cel turystyczny w okolicach Szklarskiej Poręby, co oczywiście jest spowodowane wyciągiem, którym można wjechać na jej szczyt ale również tym, że mieści się tam schronisko na Szrenicy, które cieszy się nie mniejszą popularnością. Schronisko na Szrenicy powstało tym miejscu w latach 20. XX wieku i po burzliwej historii, podczas której budynek był m. in. strażnicą wojsk granicznych, schroniskiem PTTK by ostatecznie popaść w ruinę i powstać w „popiołów” już dzięki staraniom prywatnych Właścicieli, obecnie dalej funkcjonować jako schronisko.

Schronisko na Szrenicy jest bardzo korzystnie położone, patrząc oczywiście z turystycznego punktu widzenia, ponieważ znajduje się niemal na samym szczycie Szrenicy. Dzięki temu z okien schroniska można podziwiać przepiękne widoki oraz przeżyć noc w budynku, który wręcz trzeszczy od wiatru, który w Sudetach podobno nie milknie.

region:

lokalizacja: w kopule szczytowej Szrenicy

Schronisko na Szrenicy

zdjęcia

unikalność

1/5

Niestety schronisko na Szrenicy przypomina wiele innych górskich schronisk, szczególnie tych gdzie można spotkać wielu turystów. Przez tłumy, często „przypadkowych” turystów nie czuć w nim klimatu górskiego schroniska, które można poczuć chociażby w nieco niżej położonym schronisku na Hali Szrenickiej. To bardziej górski hotel i pensjonat niż urokliwe schronisko.

moim zdaniem

1/5

Głównie ze względu na tłumy turystów nie ma co wchodzić do środka. Wszyscy pasjonaci wędrówek górskich, będą się w nim czuli obco, bo większość „gości” schroniska na Szrenicy czy jego bufetu to osoby, które wjechały wyciągiem, często są zaskoczone warunkami na szczycie i zamiast wędrówek po górach wolą dobrze zjeść…

Schronisko na Szrenicy

dowiedź się więcej!

Karkonosze są piękne! Sprawdź najciekawsze miejsca we wpisie:

mapa

oceny

średnia ocena
2.7/5

ceny

2.5/5

Ceny wyższe niż w pobliskich schroniskach, dla wielu będzie nieco drogo.

ilość turystów

1/5

Tłum…

infrastruktura turystyczna

4.5/5

Dobrze oznaczone szlaki na dojściu, trochę o historii schroniska dowiecie się w wnętrzach brakuje jednak tablicy z opisem i przybliżeniem widoku z okien lub szczytu.

przydatne informacje

potrzebny czas

Jeżeli chcesz koniecznie zjeść w schronisku, musisz liczyć się tym, że potrzebujesz minimum godzinę czasu. Oczywiście to efekt tłumu (kolejka) oraz czasu oczekiwania za przygotowaniem i podaniem posiłku.

sugerowany wiek

Dla każdego.

parking

3.5/5

Najbliższe parkingi znajdują się w Szklarskiej Porębie (ul. Urocza oraz przy dolnej stacji wyciągu). Parkingi są duże, choć przy ogromie turystów i tak nie wystarczające a dodatkowo płatne. Wielkość opłaty za postój raczej z tych wyższych.

dostępność

Obiekt położony na szczycie góry, niedostępny dla osób niepełnosprawnych poruszających się na wózkach inwalidzkich oraz wózków dziecięcych. Dotarcie do jego drzwi może być wymagające dla osób z trudnościami w poruszaniu się.

podpowiedź kierunkowo.pl!

Obiad w schronisku na Szrenicy to kwestia najczęściej ponad godziny czasy… W tym czasie dotrzesz nad Śnieżne Kotły, które będą dużo ciekawsze (nawet z pustym żołądkiem) niż nawet najlepszy obiad w schronisku.

zostań po więcej!

Jestem również na

Jesteś u mnie pierwszy raz? Pozwól, że przedstawię Tobie mojego bloga!

Schronisko na Szrenicy

mocne strony

  • piękne położenie,
  • dobre oznakowanie dojścia,
  • wyciąg w pobliże schroniska,

słabe strony

  • istne tłumy, często przypadkowych turystów…
  • bardzo długi czas oczekiwania za posiłkiem, spotęgowany przez niemal „wieczną” kolejkę do bufetu,
  • dosyć wysokie ceny,
więcej o miejscu w internecie

dowiedź się więcej!

Karkonosze są piękne! Sprawdź najciekawsze miejsca we wpisie:

Schronisko na Szrenicy

zobacz w pobliżu
poradniki turystyczne
zwiedzam Polskę!
To ważne!

Pomogłem lub zainspirowałem?

Postaw mi wirtualną kawę lub podaj wpis dalej! By udostępnić go w social mediach, użyj jednego z poniższych przycisków!

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on pinterest
Pinterest
Share on linkedin
LinkedIn
Share on email
Email
Share on whatsapp
WhatsApp

Każdy, nawet najdrobniejszy gest z Waszej strony, którym doceniacie moją pracę strasznie motywuje i daje poczucie, że to co robię ma sens oraz jest da Was wartościowe. Dlatego jeżeli w jakikolwiek sposób pomogłem Wam swoim blogiem, zachęcam do odwdzięczenia się komentarzem, udostępnieniem, dołączeniem do społeczności kierunkowo.pl w social mediach czy postawieniem kawki!

Możesz również zapisać się newslettera, dzięki któremu zawsze będziesz wiedział o nowych wpisach a także otrzymasz dodatkowe korzyści jak rabaty i darmowe materiały!

Znajdziesz mnie również w social mediach: Facebook, twitter, Instagram. Bedzie mi bardzo miło jak dołączysz do obserwujących!

Dziękuje, że wpadłeś! Zapraszam częściej:)

0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x