Schronisko na Szrenicy

Szrenica to bardzo popularny cel turystyczny w okolicach Szklarskiej Poręby, co oczywiście jest spowodowane wyciągiem, którym można wjechać na jej szczyt ale również tym, że mieści się tam schronisko na Szrenicy, które cieszy się nie mniejszą popularnością. Schronisko na Szrenicy powstało tym miejscu w latach 20. XX wieku i po burzliwej historii, podczas której budynek był m. in. strażnicą wojsk granicznych, schroniskiem PTTK by ostatecznie popaść w ruinę i powstać w „popiołów” już dzięki staraniom prywatnych Właścicieli, obecnie dalej funkcjonować jako schronisko.

Schronisko na Szrenicy jest bardzo korzystnie położone, patrząc oczywiście z turystycznego punktu widzenia, ponieważ znajduje się niemal na samym szczycie Szrenicy. Dzięki temu z okien schroniska można podziwiać przepiękne widoki oraz przeżyć noc w budynku, który wręcz trzeszczy od wiatru, który w Sudetach podobno nie milknie.

region:
lokalizacja: w kopule szczytowej Szrenicy
Schronisko na Szrenicy

zdjęcia

Schronisko na Szrenicy
Schronisko na Szrenicy
Schronisko na Szrenicy

Schronisko na Szrenicy

unikalność
1/5

Niestety schronisko na Szrenicy przypomina wiele innych górskich schronisk, szczególnie tych gdzie można spotkać wielu turystów. Przez tłumy, często „przypadkowych” turystów nie czuć w nim klimatu górskiego schroniska, które można poczuć chociażby w nieco niżej położonym schronisku na Hali Szrenickiej. To bardziej górski hotel i pensjonat niż urokliwe schronisko.

moim zdaniem
1/5

Głównie ze względu na tłumy turystów nie ma co wchodzić do środka. Wszyscy pasjonaci wędrówek górskich, będą się w nim czuli obco, bo większość „gości” schroniska na Szrenicy czy jego bufetu to osoby, które wjechały wyciągiem, często są zaskoczone warunkami na szczycie i zamiast wędrówek po górach wolą dobrze zjeść…

Schronisko na Szrenicy

mapa

podpowiedź kierunkowo.pl

Schronisko na Szrenicy

Obiad w schronisku na Szrenicy to kwestia najczęściej ponad godziny czasy… W tym czasie dotrzesz nad Śnieżne Kotły, które będą dużo ciekawsze (nawet z pustym żołądkiem) niż nawet najlepszy obiad w schronisku.

Schronisko na Szrenicy

oceny

średnia ocena
2.7/5
ceny
2.5/5

Ceny wyższe niż w pobliskich schroniskach, dla wielu będzie nieco drogo.

ilość turystów
1/5

Tłum…

oznaczenia i informacja turystyczna
4.5/5

Dobrze oznaczone szlaki na dojściu, trochę o historii schroniska dowiecie się w wnętrzach brakuje jednak tablicy z opisem i przybliżeniem widoku z okien lub szczytu.

przydatne informacje

potrzebny czas

Jeżeli chcesz koniecznie zjeść w schronisku, musisz liczyć się tym, że potrzebujesz minimum godzinę czasu. Oczywiście to efekt tłumu (kolejka) oraz czasu oczekiwania za przygotowaniem i podaniem posiłku.

sugerowany wiek

Dla każdego.

parking
3.5/5

Najbliższe parkingi znajdują się w Szklarskiej Porębie (ul. Urocza oraz przy dolnej stacji wyciągu). Parkingi są duże, choć przy ogromie turystów i tak nie wystarczające a dodatkowo płatne. Wielkość opłaty za postój raczej z tych wyższych.

dostępność

Obiekt położony na szczycie góry, niedostępny dla osób niepełnosprawnych poruszających się na wózkach inwalidzkich oraz wózków dziecięcych. Dotarcie do jego drzwi może być wymagające dla osób z trudnościami w poruszaniu się.

Schronisko na Szrenicy
mocne strony
  • piękne położenie,
  • dobre oznakowanie dojścia,
  • wyciąg w pobliże schroniska,
słabe strony
  • istne tłumy, często przypadkowych turystów…
  • bardzo długi czas oczekiwania za posiłkiem, spotęgowany przez niemal „wieczną” kolejkę do bufetu,
  • dosyć wysokie ceny,

Schronisko na Szrenicy

To ważne!

Uważasz, że to rzetelnie przygotowany, ciekawy i pomocny wpis – podaj go dalej!

Każdy, nawet najdrobniejszy gest z Waszej strony, którym doceniacie moją pracę strasznie motywuje i daje poczucie, że to co robię ma sens i jest wartościowe. Dlatego jeżeli w jakikolwiek sposób pomogłem Wam swoim blogiem, zachęcam do odwdzięczenia się komentarzem, udostępnieniem czy dołączeniem do społeczności kierunkowo.pl w social mediach. Wpis możesz udostępnić za pomocą poniższych przycisków, gdzie automatycznie zostaniesz przeniesiony do wybranego serwisu.

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on pinterest
Pinterest
Share on linkedin
LinkedIn
Share on email
Email
Share on whatsapp
WhatsApp

Przypominam również o powiadomieniach email, social mediach: Facebook, twitter, Instagram, gdzie również publikuje wiele ciekawostek, informacji oraz przemyśleń.

Dziękuje, że wpadłeś! Zapraszam częściej:)

Odkryj życie pełne pasji!
To co robimy?

FACEBOOK

Najnowsze na blogu

Zostań Patronem bloga!

Pomóż w rozwoju bloga symbolicznym 5 zł!

POWIADOMIENIA EMAIL!

Otrzymuj powiadomienia o nowych wpisach oraz dowiaduj się o nowościach na kierunkowo.pl wprost na swój adres emial! Bez żadnego spamu?
Dołącz do grona moich stałych czytelników!

.
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x