Schronisko PTTK na Hali Szrenickiej

schronisko na hali szrenickiej
 • Marcin
 • 27 marca 2020
Schronisko PTTK na Hali Szrenickiej

Trochę omijane, trochę zapomniane, leżące poza głównym fragmentem szlaku pomiędzy Szrenicą a Śnieżnymi Kotłami – oto ono: Schronisko PTTK na Hali Szrenickiej. Największą krzywdę temu schronisku i nam turystom wyrządza wyciąg na Szrenicę, dzięki któremu nie musimy zdobywać Szrenicy o własnych siłach. A właśnie na podejściu pod Szrenicę, tuż za linią lasu znajduje się duże schronisko górskie w którym, każdy powinien znaleźć miejsce dla siebie. A po ponad godzinnym podejściu od “Kamieńczyka”, właśnie tutaj można zrobić przerwę na pożywniejszy posiłek czy ciepłą herbatę. Oczywiście schronisku oferuje również noclegi, tego nie mam jak ocenić – nie korzystałem. Mimo to, z racji że byłem w nim dwukrotnie, latem i zimą, mogę trochę cennych informacji Wam przekazać. Szczegóły niżej.

region
lokalizacja

Szosa Czeska 01, Szklarska Poręba

GALERIA

Schronisko PTTK na Hali Szrenickiej

schronisko na hali szrenickiej

W SKRÓCIE


 • UNIKALNOŚĆ

Schronisko na Hali Szrenickiej to nie jest to jakieś wyjątkowe miejsce czy schronisko… Tak na prawdę jedno z wielu podobnych, choć mające ciekawą i długą historię.

 • MOIM ZDANIEM

Może bardziej pasowałoby “warto odwiedzić”, ponieważ z racji, że budynek jest duży, bez problemu odpoczniecie i zjecie coś pożywnego. Niestety wyżej, na Szrenicy możecie o takich udogodnieniach zapomnieć, no chyba że macie dużo czasu na czekanie.

MAPA

Dokładną lokalizację miejsca: Schronisko PTTK na Hali Szrenickiej, znajdziecie na interaktywnej mapie atrakcji turystycznych w Polsce na kierunkowo.pl!

OCENY

ŚREDNIA OCEN

4.5 / 5

Schronisko PTTK na Hali Szrenickiej


CENY

4 / 5

Ceny schroniskowe, czyli akceptowalnie.

ILOŚĆ TURYSTÓW

5 / 5

Za każdym razem bez problemu znalazłem miejsce. Turystów zazwyczaj mniej niż miejsc na dużej jadalni.

UŁATWIENIA DLA ODWIEDZAJĄCYCH

4.5 / 5

Drogowskazy kierują do schroniska bardzo dobrze. Czasy przejścia pokrywają się z rzeczywistością.

PRAKTYCZNE INFORMACJE

PARKING

3 / 5

Parking znajduje się na skrzyżowaniu czerwonego szlaku i DK3 (jakieś 2 h pieszo). Jest mały ale przyjeżdżając odpowiednio wcześnie znajdziesz miejsce.

POTRZEBNY CZAS

Zatrzymaj się tutaj na godzinę, zjedz obiad lub wypij ciepłą kawę lub herbatę. Nastaw się, że wyżej będą tłumy i korzystaj z dobrodziejstw tego miejsca.

SUGEROWANY WIEK

Dla każdego.

DOSTĘPNOŚĆ

Miejsce trudno dostępne dla osób niepełnosprawnych (podejście po typowym górskim szlaku, miejscami stromym). Małe dzieci lepiej mieć w nosidełku, wózek powinien podjechać ale będzie to kosztowało trochę wysiłku i czasu.

 • PODPOWIEDŹ KIERUNKOWO.PL
 • Jeżeli wybierasz się wyżej – na Szrenicę, to załóż, że jest to ostatnie schronisko w którym dasz radę usiąść i odpocząć.
 • Schronisko znajduje się tuż nad linią lasu. Wychodząc z niego poznasz jakie na prawdę warunki pogodowe panują na szczytach, do których możliwe że zmierzasz.

Schronisko PTTK na Hali Szrenickiej

MOCNE STRONY

 • mało turystów,
 • duży i przestronny obiekt,
 • bliskość wyciągów narciarskich w okresie zimowym,

SŁABE STRONY

 • kiepski (choć poprawiający się) stan techniczny obiektu,

Drogi Czytelniku, miło mi, że dotarłeś do końca mojego wpisu! Jeśli pomógł on znaleźć niezbędne informacje, inspirację do dalszych podróży lub po prostu spodobało się Tobie, to co robię, będę wdzięczny, gdy wesprzesz mnie niewielkim napiwkiem stawiając wirtualną kawkę lub zostając Patronem bloga:)

Dowiedź się więcej o okolicy!

Poznaj okolice Szklarskiej Poręby jeszcze lepiej! Oto wpisy, które warto przeczytać:

Więcej blogowych wpisów znajdziecie w kategorii zwiedzam Polskę! Serdecznie zapraszam:)

kierunkowo.pl w socialmediach

mapa atrakcji turystycznych w Polsce

Poznajcie interaktywną mapę ciekawych miejsc w Polsce na kierunkowo.pl!