Wodospad Szklarki to jedna z najpopularniejszych atrakcji turystycznych Szklarskiej Poręby! Poznajcie kolejny wpis a w nim wszystko, co powinien wiedzieć zmierzający pod Wodospad Szklarki – trasa i możliwości dojścia, praktyczne wskazówki oraz zdjęcia!

Wodospad Szklarki. Podstawowe informacje

Wodospad Szklarki to drugi, obok Wodospadu Kamieńczyka, wodospad w okolicach Szklarskiej Poręby, który jest szczególnie chętnie odwiedzany przez turystów. Położony w malowniczej Dolinie Szklarki, wzdłuż której ciągnie się niebieski i czarny szlak turystyczny.

Więcej o Wodospadzie Szklarki przeczytacie w opisie miejsca w kategorii tu byłem: Wodospad Szklarki

Lokalizacja

Położony na wysokości ok. 520 m. n. p. m. wodospad, znajduje się na wschód od Szklarskiej Poręby. Położony jest na terenie Karkonoskiego Parku Narodowego, choć to tylko jego eksklawa.

Dojazd i komunikacja

W pobliże Wodospadu Szklarki możemy dotrzeć na kilka sposobów. Przede wszystkim do Szklarskiej Poręby, z której ruszymy dalej w stronę wodospadu, możemy dotrzeć:

Dalej, już pod sam wodospad dotrzemy pieszo lub rowerem, choć to już trudniejsze wyzwanie:)

Najpopularniejsze trasy na Wodospad Szklarki

Chcąc odwiedzić Wodospad Szklarki trasa, jaką możemy wybrać może być dłuższa, krótsza, prostsza lub bardziej wymagająca. Każdy z nas powinien dostosować ją do swoich możliwości. Oto kilka propozycji, pieszych dojść do Wodospadu Szklarki, które mają swój początek w różnych miejscach.

wodospad szklarki w szklarskiej porębie wodospad szklarki trasa

Liczę, że dzięki nim trasa na Wodospad Szklarki, nie będzie dla Was już żadną zagadką:) Być może, zainspiruję kogoś do zmiany swoich planów, wybranie się w dłuższą trasę, która na pewno da Wam więcej wrażeń i wspomnień.

Wodospad Szklarki: trasa od głównej drogi

Zaryzykuję, że 90% turystów pokonuje właśnie tę trasę, chcąc zobaczyć Wodospad Szklarki. Krótka, około 10-minutowa i prowadząca po gładziutkim chodniku trasa biegnie wzdłuż potoku Szklarka i nie jest ani trochę wymagająca, ponieważ jej profil jest niemal płaski.

To najlepsza opcja dla rodziców z dziećmi, nawet tymi w wózkach oraz osób, które mają problemy w poruszaniu. Wszystkich pozostałych zachęcam do wybrania nieco dłuższych tras, bo przecież nie przyjeżdża się w góry, chodzić po równiutkich chodnikach:)

Dodatkowym minusem jest początek trasy, który znajduje się na parkingu, położonym przy głównej drodze (DK3). Przez duże zainteresowanie, trudno znaleźć na nim miejsce, by zostawić bezpiecznie samochód…