tu byłem

Wodospad Szklarki

Wodospad Szklarki do drugie, obok Wodospadu Kamieńczyka, tego typu miejsce w Szklarskiej Porębie. Ta urokliwa kaskada górskiego potoku Szklarka, liczy sobie ponad 13 metrów wysokości a jego wygląd dla wielu przypomina lejek, szeroki u góry i wąski u podstawy.

Wodospad Szklarki jest o wiele bardziej dostępny, niż jego większy kolega znajdujący się na czerwonym szlaku, tuż obok Schroniska Kamieńczyk. Do kaskady na Szklarce prowadzi przez dolinę potoku szeroka ścieżka, po której bez problemu przejadą zarówno wózki inwalidzkie jak i wózki dziecięce. Wodospad znajduje się na terenie Karkonoskiego Parku Narodowego, przez co wstęp w jego okolice wiąże się z opłatą za wstęp na teren parku. Warto jednak przybyć w to urokliwe miejsce, które jest bardzo dobrze przystosowane do dużej liczby odwiedzających. Przy głównej drodze znajduje się parking na kilkadziesiąt aut, do wodospadu prowadzi prosta ścieżka, biegnąca doliną Szklarki pośród górskiego lasu a dodatkowo przy samym wodospadzie wznosi się budynek Schroniska PTTK Kochanówka. Miejsce to jest przez to bardzo chętnie odwiedzane przez gości Szklarskiej Poręby.

region:

lokalizacja: w dolinie Szklarki, około 2 km na wschód od centrum Szklarskiej Poręby

Wodospad Szklarki

zdjęcia

unikalność

3/5

Wodospad Szklarki to jeden z dwóch okazałych wodospadów w okolicach Szklarskiej Poręby. Jego wygląd oraz rozmiar różni się jednak znacznie od Wodospadu Kamieńczyka, dzięki czemu zyskuje na wyjątkowości. Niemniej jednak dla wielu będzie to wodospad, podobny do wielu innych.

moim zdaniem

4/5

Łatwość dotarcia, urokliwość oraz doskonale przygotowane pod turystów miejsce wokół wodospadu to największe atuty Wodospadu Szklarki. Będąc w okolicach nie powinno się przegapić tego miejsca, które zobaczyć można w dosłownie kilkadziesiąt minut.

Wodospad Szklarki

dowiedź się więcej!

Karkonosze są piękne! Sprawdź najciekawsze miejsca we wpisie:

mapa

oceny

średnia ocena
3/5

ceny

3/5

Obowiązuje opłata za wejście na teren Karkonoskiego Parku Narodowego, która patrząc na park całościowo jest w rozsądnej wysokości, jednak wchodząc tylko do wodospadu może być drogawo. Na pocieszenie i plus przemawia fakt, że bilet wstępu na teren parku obowiązuje cały dzień, przez co możemy bilet zakupiony przy Szklarce wykorzystać do wejścia na teren parku na innym wejściu.

ilość turystów

1/5

Niestety pod Wodospad Szklarki ciągną tłumy…

infrastruktura turystyczna

5/5

Klasa! Doskonale oznaczone miejsce, w którym tylko „wybitne” jednostki nie trafią do swojego celu. Dodatkowo również znajdziemy kilka tablic, które przybliżą nam zarówno sam wodospad, dolinę Szklarki ale i cały Karkonoski Park Narodowy.

przydatne informacje

potrzebny czas

Pod samym wodospadem spędzisz zapewne około 5 – 10 minut. Osoby, które jak większość turystów, będzie ruszać z parkingu przy głównej drodze powinno doliczyć dodatkowo około 20 minut na dojście (5 – 10 minut w jedną stronę).

sugerowany wiek

Dla każdego.

parking

4/5

Przy głównej drodze znajduje się parking dla chcących zobaczyć zarówno Wodospad Szklarki jak i wejść na pobliski „Złoty Widok„. Parking jest bezpłatny, jednak bywa, że brakuje na nim miejsca dla wszystkich… Zrobiono co było możliwe, więcej miejsca tam po prostu nie ma, by parking mógł być większy, dlatego warto przyjechać tutaj poza godzinami turystycznego szczytu lub przyjść pieszo ze Szklarskiej Poręby.

dostępność

Dostępny dla każdego. Do wodospadu od parkingu prowadzi przygotowana, szeroka ścieżka.

podpowiedź kierunkowo.pl!

Alternatywny parking przy Wodospadzie Szklarki nie istnieje! Warto pomyśleć zawczasu o innym dotarciu pod wodospad. Można np. dotrzeć tutaj idąc od Chaty Izerskiej, mijając Chybotka i „Złoty Widok” lub dotrzeć pieszo ze Szklarskiej Poręby.

zostań po więcej!

Jestem również na

Jesteś u mnie pierwszy raz? Pozwól, że przedstawię Tobie mojego bloga!

Wodospad Szklarki

mocne strony

  • urokliwość,
  • bardzo dobrze przygotowane zaplecze turystyczne (ścieżka na dojściu, podesty, oznakowanie),
  • bliskość schroniska „Kochanówka”,

słabe strony

  • tłum odwiedzających…
  • jeżeli chcesz zobaczyć tylko wodospad, opłata za wejście na teren parku narodowego w tym miejscu będzie stosunkowo wysoka,
  • parking, którego wielkość nie pokrywa potrzeb…
więcej o miejscu w internecie

dowiedź się więcej!

Karkonosze są piękne! Sprawdź najciekawsze miejsca we wpisie:

Wodospad Szklarki

zobacz w pobliżu
poradniki turystyczne
zwiedzam Polskę!
To ważne!

Pomogłem lub zainspirowałem?

Postaw mi wirtualną kawę lub podaj wpis dalej! By udostępnić go w social mediach, użyj jednego z poniższych przycisków!

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on pinterest
Pinterest
Share on linkedin
LinkedIn
Share on email
Email
Share on whatsapp
WhatsApp

Każdy, nawet najdrobniejszy gest z Waszej strony, którym doceniacie moją pracę strasznie motywuje i daje poczucie, że to co robię ma sens oraz jest da Was wartościowe. Dlatego jeżeli w jakikolwiek sposób pomogłem Wam swoim blogiem, zachęcam do odwdzięczenia się komentarzem, udostępnieniem, dołączeniem do społeczności kierunkowo.pl w social mediach czy postawieniem kawki!

Możesz również zapisać się newslettera, dzięki któremu zawsze będziesz wiedział o nowych wpisach a także otrzymasz dodatkowe korzyści jak rabaty i darmowe materiały!

Znajdziesz mnie również w social mediach: Facebook, twitter, Instagram. Bedzie mi bardzo miło jak dołączysz do obserwujących!

Dziękuje, że wpadłeś! Zapraszam częściej:)

0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x