Schronisko Kamieńczyk

Schronisko Kamieńczyk to prywatne schronisko, położone tuż obok wodospadu Kamieńczyka. Położenie tu obok jednej z największych atrakcji Karkonoszy, przy jednym z najliczniej odwiedzanych szlaków w tej części Sudetów nie sprawiło, że jest to obiekt wyjątkowy. Tak naprawdę jest to typowe, choć stosunkowo niewielkie, schronisko górskie, jakich w Polsce znajdziemy kilkadziesiąt. Nie odnajdziemy tutaj unikalności lub jakiejś wyróżniającej cechy, dlatego też jeżeli musisz wstąp do schroniska, by odpocząć, zjeść lub wypić. Ale jeżeli twoje cele są wyżej w górach, nie zatrzymuj się na początku swojej drogi w schronisku Kamieńczyk. Możesz do niego zawsze wrócić podczas szybkiego wypadu na szlak.

Historycznie w miejscu dzisiejszego schroniska, już od końca XIX wieku, znajdowało się tutaj schronienie dla turystów, które zostało znacznie rozbudowane przez Franza Adolpha. To on zapewnił należyty blask schronisku oraz przyczynił się do jego popularności i rozwoju. Po II wojnie światowej budynek był w zarządzie wojska. W roku 1984 budynek doszczętnie spłonął w pożarze. Zgliszcza dawnego schroniska przejęli Państwo Sieleccy, którzy to utworzyli tutaj ponownie schronisko, funkcjonujące od 1995 roku.

region:

lokalizacja: Kolejowa 1, 58-580 Szklarska Poręba

Schronisko Kamieńczyk

zdjęcia

schronisko kamieńczyk
www.polska-org.pl
schronisko kamieńczyk
schronisko kamieńczyk
www.szklarskaporeba.net.pl

Schronisko Kamieńczyk

unikalność

1/5

Schronisko Kamieńczyk to typowe górskie schronisko. Nie wyróżnia się ono niczym szczególnym, co szczególnie mogłoby do niego przyciągnąć.

moim zdaniem

2/5

Schronisko do leniwych lub z różnych powodów ograniczonych górowłazów, którzy nie zapuszczają się w wyższe partie Karkonoszy. Poczujesz tutaj troszeczkę klimatu schroniska górskiego, przybijesz pamiątkową pieczątkę ale nic więcej…

Schronisko Kamieńczyk

mapa

podpowiedź kierunkowo.pl

Schronisko Kamieńczyk

  • Schronisko Kamieńczyk, położone jest przy czerwonym szlaku, którym dojdziemy do niego od strony Szklarskiej Poręby. Na początku jest on niemal płaski, jednak im bliżej schroniska tym bardziej robi się stromo. Droga dodatkowo wyłożona jest kamieniami, które przy opadach deszczu lub śniegu stają się bardzo śliskie. Zimą dobrze zabrać małe raczki lub kolczaste nakładki na buty oraz kijki trekkingowe.
  • W godzinach bardzo dużego ruchu, możesz mieć spory problem wejść do schroniska.
Schronisko Kamieńczyk

oceny

średnia ocena
2.7/5

ceny

2.5/5

Ceny dosyć wysokie. Wyższe niż w innych, mniej obleganych schroniskach.

ilość turystów

2/5

Turystów z racji na bliskość miasta i pobliski Wodospad Kamieńczyka, jest tutaj dużo. Momentami schronisko to bardziej przypomina oblegany sklep niż górskie schronienie.

oznaczenia i informacja turystyczna

3.5/5

O samym schronisku znajdziesz niewiele informacji, ale za to dobrze oznakowany szlak pozwala do niego trafić bez problemu.

przydatne informacje

potrzebny czas

Pieczątko to kwestia 5 minut, wypicie herbaty lub innego trunku to około 30 minut. Zjedzenie obiadu około 45 minut.

sugerowany wiek

Dla każdego.

parking

3.5/5

Dosyć spory parking przy głównej drodze, jednak szybko się zapełniający.

dostępność

Miejsce trudno dostępne dla osób niepełnosprawnych (podejście po typowym górskim szlaku, miejscami stromym i mało przyczepnym, z racji wyłożenia kamieniami). Małe dzieci lepiej mieć w nosidełku.

Schronisko Kamieńczyk

mocne strony

słabe strony

  • ceny, które w moim odczuciu były wyższe niż w pobliskich schroniskach,
  • bardzo dużo turystów,
  • typowość,

Schronisko Kamieńczyk

To ważne!

Uważasz, że to rzetelnie przygotowany, ciekawy i pomocny wpis – podaj go dalej!

Każdy, nawet najdrobniejszy gest z Waszej strony, którym doceniacie moją pracę strasznie motywuje i daje poczucie, że to co robię ma sens i jest wartościowe. Dlatego jeżeli w jakikolwiek sposób pomogłem Wam swoim blogiem, zachęcam do odwdzięczenia się komentarzem, udostępnieniem czy dołączeniem do społeczności kierunkowo.pl w social mediach. Wpis możesz udostępnić za pomocą poniższych przycisków, gdzie automatycznie zostaniesz przeniesiony do wybranego serwisu.

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on pinterest
Pinterest
Share on linkedin
LinkedIn
Share on email
Email
Share on whatsapp
WhatsApp

Przypominam również o powiadomieniach email, social mediach: Facebook, twitter, Instagram, gdzie również publikuje wiele ciekawostek, informacji oraz przemyśleń.

Dziękuje, że wpadłeś! Zapraszam częściej:)

Odkryj życie pełne pasji!
To co robimy?

FACEBOOK

Najnowsze na blogu

Zostań Patronem bloga!

Pomóż w rozwoju bloga symbolicznym 5 zł!

POWIADOMIENIA EMAIL!

Otrzymuj powiadomienia o nowych wpisach oraz dowiaduj się o nowościach na kierunkowo.pl wprost na swój adres emial! Bez żadnego spamu?
Dołącz do grona moich stałych czytelników!

.
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x