Schronisko Kamieńczyk to prywatne schronisko, położone tuż obok wodospadu Kamieńczyka. Położenie tu obok jednej z największych atrakcji Karkonoszy, przy jednym z najliczniej odwiedzanych szlaków w tej części Sudetów nie sprawiło, że jest to obiekt wyjątkowy. Tak naprawdę jest to typowe, choć stosunkowo niewielkie, schronisko górskie, jakich w Polsce znajdziemy kilkadziesiąt. Nie odnajdziemy tutaj unikalności lub jakiejś wyróżniającej cechy, dlatego też jeżeli musisz wstąp do schroniska, by odpocząć, zjeść lub wypić. Ale jeżeli twoje cele są wyżej w górach, nie zatrzymuj się na początku swojej drogi w schronisku Kamieńczyk. Możesz do niego zawsze wrócić podczas szybkiego wypadu na szlak.
Historycznie w miejscu dzisiejszego schroniska, już od końca XIX wieku, znajdowało się tutaj schronienie dla turystów, które zostało znacznie rozbudowane przez Franza Adolpha. To on zapewnił należyty blask schronisku oraz przyczynił się do jego popularności i rozwoju. Po II wojnie światowej budynek był w zarządzie wojska. W roku 1984 budynek doszczętnie spłonął w pożarze. Zgliszcza dawnego schroniska przejęli Państwo Sieleccy, którzy to utworzyli tutaj ponownie schronisko, funkcjonujące od 1995 roku.
kategoria miejsca: budynki i zabytki, schroniska górskie
region: Karkonosze
lokalizacja: Kolejowa 1, 58-580 Szklarska Poręba
Schronisko Kamieńczyk to typowe górskie schronisko. Nie wyróżnia się ono niczym szczególnym, co szczególnie mogłoby do niego przyciągnąć.
Schronisko do leniwych lub z różnych powodów ograniczonych górowłazów, którzy nie zapuszczają się w wyższe partie Karkonoszy. Poczujesz tutaj troszeczkę klimatu schroniska górskiego, przybijesz pamiątkową pieczątkę ale nic więcej…
Schronisko Kamieńczyk
Ceny dosyć wysokie. Wyższe niż w innych, mniej obleganych schroniskach.
Turystów z racji na bliskość miasta i pobliski Wodospad Kamieńczyka, jest tutaj dużo. Momentami schronisko to bardziej przypomina oblegany sklep niż górskie schronienie.
O samym schronisku znajdziesz niewiele informacji, ale za to dobrze oznakowany szlak pozwala do niego trafić bez problemu.
Pieczątko to kwestia 5 minut, wypicie herbaty lub innego trunku to około 30 minut. Zjedzenie obiadu około 45 minut.
Dla każdego.
Dosyć spory parking przy głównej drodze, jednak szybko się zapełniający.
Miejsce trudno dostępne dla osób niepełnosprawnych (podejście po typowym górskim szlaku, miejscami stromym i mało przyczepnym, z racji wyłożenia kamieniami). Małe dzieci lepiej mieć w nosidełku.
zobacz również!
najnowsze opisy miejsc
Uważasz, że to rzetelnie przygotowany, ciekawy i pomocny wpis – podaj go dalej!
Każdy, nawet najdrobniejszy gest z Waszej strony, którym doceniacie moją pracę strasznie motywuje i daje poczucie, że to co robię ma sens i jest wartościowe. Dlatego jeżeli w jakikolwiek sposób pomogłem Wam swoim blogiem, zachęcam do odwdzięczenia się komentarzem, udostępnieniem czy dołączeniem do społeczności kierunkowo.pl w social mediach. Wpis możesz udostępnić za pomocą poniższych przycisków, gdzie automatycznie zostaniesz przeniesiony do wybranego serwisu.
Dziękuje, że wpadłeś! Zapraszam częściej:)
Odkryj życie pełne pasji! To co robimy?
Najnowsze na blogu
Zostań Patronem bloga!
Pomóż w rozwoju bloga symbolicznym 5 zł!
POWIADOMIENIA EMAIL!
Otrzymuj powiadomienia o nowych wpisach oraz dowiaduj się o nowościach na kierunkowo.pl wprost na swój adres emial! Bez żadnego spamu?
Dołącz do grona moich stałych czytelników!
You have successfully joined our subscriber list.
zobacz również!
Wszystkie wpisy w jednym miejscu!
Lubię ciasteczka! Ten blog też je lubi i dlatego wykorzystuje je (pliki cookies) by działać jeszcze lepiej! Dowiedz się więcej na ich temat – przeczytaj Regulamin i politykę prywatności.