Schronisko Kamieńczyk

schronisko kamieńczyk
  • Marcin
  • 13 września 2020
Schronisko Kamieńczyk

Schronisko Kamieńczyk to prywatne schronisko, położone tuż obok wodospadu Kamieńczyka. Położenie tu obok jednej z największych atrakcji Karkonoszy, przy jednym z najliczniej odwiedzanych szlaków w tej części Sudetów nie sprawiło, że jest to obiekt wyjątkowy. Tak naprawdę jest to typowe, choć stosunkowo niewielkie, schronisko górskie, jakich w Polsce znajdziemy kilkadziesiąt. Nie odnajdziemy tutaj unikalności lub jakiejś wyróżniającej cechy, dlatego też jeżeli musisz wstąp do schroniska, by odpocząć, zjeść lub wypić. Ale jeżeli twoje cele są wyżej w górach, nie zatrzymuj się na początku swojej drogi w schronisku Kamieńczyk. Możesz do niego zawsze wrócić podczas szybkiego wypadu na szlak.

Historycznie w miejscu dzisiejszego schroniska, już od końca XIX wieku, znajdowało się tutaj schronienie dla turystów, które zostało znacznie rozbudowane przez Franza Adolpha. To on zapewnił należyty blask schronisku oraz przyczynił się do jego popularności i rozwoju. Po II wojnie światowej budynek był w zarządzie wojska. W roku 1984 budynek doszczętnie spłonął w pożarze. Zgliszcza dawnego schroniska przejęli Państwo Sieleccy, którzy to utworzyli tutaj ponownie schronisko, funkcjonujące od 1995 roku.

region
lokalizacja

Kolejowa 1, 58-580 Szklarska Poręba

GALERIA

Schronisko Kamieńczyk

schronisko kamieńczyk
schronisko kamieńczyk
schronisko kamieńczyk

W SKRÓCIE


  • UNIKALNOŚĆ

Schronisko Kamieńczyk to typowe górskie schronisko. Nie wyróżnia się ono niczym szczególnym, co szczególnie mogłoby do niego przyciągnąć.

  • MOIM ZDANIEM

Schronisko do leniwych lub z różnych powodów ograniczonych górowłazów, którzy nie zapuszczają się w wyższe partie Karkonoszy. Poczujesz tutaj troszeczkę klimatu schroniska górskiego, przybijesz pamiątkową pieczątkę ale nic więcej…

MAPA

Dokładną lokalizację miejsca: Schronisko Kamieńczyk, znajdziecie na interaktywnej mapie atrakcji turystycznych w Polsce na kierunkowo.pl!

OCENY

ŚREDNIA OCEN

2.7 / 5

Schronisko Kamieńczyk


CENY

2.5 / 5

Ceny dosyć wysokie. Wyższe niż w innych, mniej obleganych schroniskach.

ILOŚĆ TURYSTÓW

2 / 5

Turystów z racji na bliskość miasta i pobliski Wodospad Kamieńczyka, jest tutaj dużo. Momentami schronisko to bardziej przypomina oblegany sklep niż górskie schronienie.

UŁATWIENIA DLA ODWIEDZAJĄCYCH

3.5 / 5

O samym schronisku znajdziesz niewiele informacji, ale za to dobrze oznakowany szlak pozwala do niego trafić bez problemu.

PRAKTYCZNE INFORMACJE

PARKING

3.5 / 5

Dosyć spory parking przy głównej drodze, jednak szybko się zapełniający.

POTRZEBNY CZAS

Pieczątko to kwestia 5 minut, wypicie herbaty lub innego trunku to około 30 minut. Zjedzenie obiadu około 45 minut.

SUGEROWANY WIEK

Dla każdego.

DOSTĘPNOŚĆ

Miejsce trudno dostępne dla osób niepełnosprawnych (podejście po typowym górskim szlaku, miejscami stromym i mało przyczepnym, z racji wyłożenia kamieniami). Małe dzieci lepiej mieć w nosidełku.

  • PODPOWIEDŹ KIERUNKOWO.PL
  • Schronisko Kamieńczyk, położone jest przy czerwonym szlaku, którym dojdziemy do niego od strony Szklarskiej Poręby. Na początku jest on niemal płaski, jednak im bliżej schroniska tym bardziej robi się stromo. Droga dodatkowo wyłożona jest kamieniami, które przy opadach deszczu lub śniegu stają się bardzo śliskie. Zimą dobrze zabrać małe raczki lub kolczaste nakładki na buty oraz kijki trekkingowe.
  • W godzinach bardzo dużego ruchu, możesz mieć spory problem wejść do schroniska.

Schronisko Kamieńczyk

MOCNE STRONY

SŁABE STRONY

  • ceny, które w moim odczuciu były wyższe niż w pobliskich schroniskach,
  • bardzo dużo turystów,
  • typowość,

Drogi Czytelniku, miło mi, że dotarłeś do końca mojego wpisu! Jeśli pomógł on znaleźć niezbędne informacje, inspirację do dalszych podróży lub po prostu spodobało się Tobie, to co robię, będę wdzięczny, gdy wesprzesz mnie niewielkim napiwkiem stawiając wirtualną kawkę lub zostając Patronem bloga:)

Dowiedź się więcej o okolicy!

Poznaj okolice Szklarskiej Poręby jeszcze lepiej! Oto wpisy, które warto przeczytać:

Więcej blogowych wpisów znajdziecie w kategorii zwiedzam Polskę! Serdecznie zapraszam:)

kierunkowo.pl w socialmediach

mapa atrakcji turystycznych w Polsce

Poznajcie interaktywną mapę ciekawych miejsc w Polsce na kierunkowo.pl!