schronisko kamieńczyk

Schronisko Kamieńczyk

Schronisko Kamieńczyk to prywatne schronisko, położone tuż obok wodospadu Kamieńczyka. Położenie tu obok jednej z największych atrakcji Karkonoszy, przy jednym z najliczniej odwiedzanych szlaków w tej części Sudetów nie sprawiło, że jest to obiekt wyjątkowy. Tak naprawdę jest to typowe, choć stosunkowo niewielkie, schronisko górskie, jakich w Polsce znajdziemy kilkadziesiąt. Nie odnajdziemy tutaj unikalności lub jakiejś wyróżniającej cechy, dlatego też jeżeli musisz wstąp do schroniska, by odpocząć, zjeść lub wypić. Ale jeżeli twoje cele są wyżej w górach, nie zatrzymuj się na początku swojej drogi w schronisku Kamieńczyk. Możesz do niego zawsze wrócić podczas szybkiego wypadu na szlak.

Historycznie w miejscu dzisiejszego schroniska, już od końca XIX wieku, znajdowało się tutaj schronienie dla turystów, które zostało znacznie rozbudowane przez Franza Adolpha. To on zapewnił należyty blask schronisku oraz przyczynił się do jego popularności i rozwoju. Po II wojnie światowej budynek był w zarządzie wojska. W roku 1984 budynek doszczętnie spłonął w pożarze. Zgliszcza dawnego schroniska przejęli Państwo Sieleccy, którzy to utworzyli tutaj ponownie schronisko, funkcjonujące od 1995 roku.

Dokładną lokalizację miejsca: Schronisko Kamieńczyk, znajdziecie na interaktywnej mapie atrakcji turystycznych w Polsce na kierunkowo.pl!
1 / 5

Schronisko Kamieńczyk to typowe górskie schronisko. Nie wyróżnia się ono niczym szczególnym, co szczególnie mogłoby do niego przyciągnąć.

Schronisko Kamieńczyk

schronisko kamieńczyk
schronisko kamieńczyk
schronisko kamieńczyk
2 / 5

Schronisko do leniwych lub z różnych powodów ograniczonych górowłazów, którzy nie zapuszczają się w wyższe partie Karkonoszy. Poczujesz tutaj troszeczkę klimatu schroniska górskiego, przybijesz pamiątkową pieczątkę ale nic więcej…

Schronisko Kamieńczyk
2.7 / 5

2.5 / 5

Ceny dosyć wysokie. Wyższe niż w innych, mniej obleganych schroniskach.

2 / 5

Turystów z racji na bliskość miasta i pobliski Wodospad Kamieńczyka, jest tutaj dużo. Momentami schronisko to bardziej przypomina oblegany sklep niż górskie schronienie.

3.5 / 5

O samym schronisku znajdziesz niewiele informacji, ale za to dobrze oznakowany szlak pozwala do niego trafić bez problemu.

3.5 / 5

Dosyć spory parking przy głównej drodze, jednak szybko się zapełniający.

Pieczątko to kwestia 5 minut, wypicie herbaty lub innego trunku to około 30 minut. Zjedzenie obiadu około 45 minut.

Dla każdego.

Miejsce trudno dostępne dla osób niepełnosprawnych (podejście po typowym górskim szlaku, miejscami stromym i mało przyczepnym, z racji wyłożenia kamieniami). Małe dzieci lepiej mieć w nosidełku.

  • ceny, które w moim odczuciu były wyższe niż w pobliskich schroniskach,
  • bardzo dużo turystów,
  • typowość,
  • Schronisko Kamieńczyk, położone jest przy czerwonym szlaku, którym dojdziemy do niego od strony Szklarskiej Poręby. Na początku jest on niemal płaski, jednak im bliżej schroniska tym bardziej robi się stromo. Droga dodatkowo wyłożona jest kamieniami, które przy opadach deszczu lub śniegu stają się bardzo śliskie. Zimą dobrze zabrać małe raczki lub kolczaste nakładki na buty oraz kijki trekkingowe.
  • W godzinach bardzo dużego ruchu, możesz mieć spory problem wejść do schroniska.

Schronisko Kamieńczyk

Z Waszym wsparciem mogę więcej!

Jeżeli spodobał Wam się mój blog, znaleźliście na nim inspirację lub odpowiedź na swoje pytania, dodajcie mi wiatru w żagle abym mógł tworzyć jeszcze więcej i lepiej! Z góry dziękuje!

JESZCZE WIĘCEJ MIEJSC W KATEGORII

ZWIEDZAM POLSKĘ

ZNASZ FAJNE MIEJSCE?!

Znasz miejsce warte polecenia innym? Podpowiedź je nam a My skontaktujemy się z Gospodarzami i spróbujemy zaprosić ich do umieszczenia swojego miejsca na kierunkowo.pl. Pamiętajcie, trzeba promować to, co piękne i dobre!

ciekawe miejsca w Polsce kierunkowo.pl