tu byłem

Szrenica – najwyższy deptak Szklarskiej Poręby

Szrenica jest doskonałym punktem widokowym oraz stosunkowo łatwym celem dla „klapkowego” turysty. Niestety to drugie najbardziej zapadło mi w pamięci… Niestety po wejściu od strony Kamieńczyka i Hali Szrenickiej, na szczycie „przywitał” nas tłum, który miał w najgłębszym poważaniu to, że ktoś dostał się tutaj inaczej niż wyciągiem. Mimo, ze wyraźnie upoceni i zziajani, musieliśmy zadowolić się kawałkiem kamienia i odrobiną korytarza w schronisku na Szrenicy. Daliśmy radę, bo i tak porównując to do innych, gorszych miejsc, było komfortowo.

Niestety Szrenica stała się, głównie za sprawą wyciągu najwyższym deptakiem Szklarskiej Poręby. Spotkasz tutaj całą chmarę osób, które dla każdego miłośnika gór są najgorszym typem turysty – elegancko ubranym, pokonującym przewyższenia w gondoli i robiącym zdjęcia na tle wszystkiego co widzi. I mimo świetnego położenia i doskonałego punktu widokowego, Szrenica w moich oczach jest miejscem, w którym byłem i prędko nie wrócę.

Warto poświęcić jej jednak kilkadziesiąt minut, odbić z czerwonego szlaku (Drogi Przyjaźni Polsko-Czeskiej) i nacieszyć swoje oczy widokiem ze szczytu. Choćby jeden raz.

region:

lokalizacja: główne pasmo Karkonoszy

Szrenica – najwyższy deptak Szklarskiej Poręby

zdjęcia

unikalność

2/5

Szczytów z doskonałym punktem widokowym mamy pod dostatkiem. Tutaj dodatkowo mamy na szczycie Schronisko, dlatego ostateczna ocena „jeden z wielu”.

moim zdaniem

2/5

Widok ze Szczytu jest porównywalny do innych widoków z Głównego Grzbietu Karkonoszy w rejonie Szklarskiej Poręby, dlatego nie zrobi na nas szczególnego wrażenia.

Szrenica – najwyższy deptak Szklarskiej Poręby

mapa

oceny

średnia ocena
2.8/5

ceny

4/5

Zdobycie Szczytu bezpłatne. Opłatę za wstęp trzeba jednak uiścić w kasie Karkonoskiego Parku Narodowego za wstęp do niego.

ilość turystów

1/5

Tłum.

oznaczenia i informacja turystyczna

3.5/5

Skromnie ale jest. Szlaki prowadzące na szczyt dobrze oznakowane.

przydatne informacje

potrzebny czas

Samo przebywanie na szczycie, zrobienie kilku pamiątkowych zdjęć to kwestia 10-15 minut. Jeżeli chcesz wstąpić do schroniska dodaj czas na pobyt w nim.

sugerowany wiek

Szczyt Szrenicy jest strzelisty, dzięki czemu mamy z niego niesamowity widok. Jednak dla małych dzieci, widok taki może być lekko przerażający. Dodatkowo prawie zawsze wieje, co potęguje w dzieciach niepokój. W mojej ocenie od 3 lat w górę.

parking

3/5

Parking ciągnący się wzdłuż ulicy Uroczej w Szklarskiej Porębie, pewnie nie raz okazał się za mały. Brak dużych parkingów, które mógłby przyjąć duże ilości turystów przy wejściach na szlak.

dostępność

Miejsce trudno dostępne dla osób niepełnosprawnych i bardzo małych dzieci (podejście po typowym górskim szlaku, miejscami stromym).

podpowiedź kierunkowo.pl

  • Jeżeli chcesz uniknąć tłumów, rusz z samego rana. Podejście od Szklarskiej Poręby niezależnie od drogi wynosi około 2,5 godziny.
zostań po więcej!

Jestem również na

Jesteś u mnie pierwszy raz? Pozwól, że przedstawię Tobie mojego bloga!

Szrenica – najwyższy deptak Szklarskiej Poręby

mocne strony

  • dobry punkt widokowy,
  • schronisko na szczycie,
  • wyciąg niemal na sam szczyt,

słabe strony

  • oblegany przez turystów, często nieprzygotowanych do chodzenia po górach,
więcej o miejscu w internecie

Szrenica – najwyższy deptak Szklarskiej Poręby

zobacz w pobliżu
poradniki turystyczne
zwiedzam Polskę!
To ważne!

Pomogłem lub zainspirowałem?

Postaw mi wirtualną kawę lub podaj wpis dalej! By udostępnić go w social mediach, użyj jednego z poniższych przycisków!

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on pinterest
Pinterest
Share on linkedin
LinkedIn
Share on email
Email
Share on whatsapp
WhatsApp

Każdy, nawet najdrobniejszy gest z Waszej strony, którym doceniacie moją pracę strasznie motywuje i daje poczucie, że to co robię ma sens oraz jest da Was wartościowe. Dlatego jeżeli w jakikolwiek sposób pomogłem Wam swoim blogiem, zachęcam do odwdzięczenia się komentarzem, udostępnieniem, dołączeniem do społeczności kierunkowo.pl w social mediach czy postawieniem kawki!

Możesz również zapisać się newslettera, dzięki któremu zawsze będziesz wiedział o nowych wpisach a także otrzymasz dodatkowe korzyści jak rabaty i darmowe materiały!

Znajdziesz mnie również w social mediach: Facebook, twitter, Instagram. Bedzie mi bardzo miło jak dołączysz do obserwujących!

Dziękuje, że wpadłeś! Zapraszam częściej:)

0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x