Schronisko na Szrenicy

Schronisko na Szrenicy

Szrenica to bardzo popularny cel turystyczny w okolicach Szklarskiej Poręby, co oczywiście jest spowodowane wyciągiem, którym można wjechać na jej szczyt ale również tym, że mieści się tam schronisko na Szrenicy, które cieszy się nie mniejszą popularnością. Schronisko na Szrenicy powstało tym miejscu w latach 20. XX wieku i po burzliwej historii, podczas której budynek był m. in. strażnicą wojsk granicznych, schroniskiem PTTK by ostatecznie popaść w ruinę i powstać w “popiołów” już dzięki staraniom prywatnych Właścicieli, obecnie dalej funkcjonować jako schronisko.

Schronisko na Szrenicy jest bardzo korzystnie położone, patrząc oczywiście z turystycznego punktu widzenia, ponieważ znajduje się niemal na samym szczycie Szrenicy. Dzięki temu z okien schroniska można podziwiać przepiękne widoki oraz przeżyć noc w budynku, który wręcz trzeszczy od wiatru, który w Sudetach podobno nie milknie.

Dokładną lokalizację miejsca: Schronisko na Szrenicy, znajdziecie na interaktywnej mapie atrakcji turystycznych w Polsce na kierunkowo.pl!
1 / 5

Niestety schronisko na Szrenicy przypomina wiele innych górskich schronisk, szczególnie tych gdzie można spotkać wielu turystów. Przez tłumy, często “przypadkowych” turystów nie czuć w nim klimatu górskiego schroniska, które można poczuć chociażby w nieco niżej położonym schronisku na Hali Szrenickiej. To bardziej górski hotel i pensjonat niż urokliwe schronisko.

Schronisko na Szrenicy

Schronisko na Szrenicy
Schronisko na Szrenicy
Schronisko na Szrenicy
1 / 5

Głównie ze względu na tłumy turystów nie ma co wchodzić do środka. Wszyscy pasjonaci wędrówek górskich, będą się w nim czuli obco, bo większość “gości” schroniska na Szrenicy czy jego bufetu to osoby, które wjechały wyciągiem, często są zaskoczone warunkami na szczycie i zamiast wędrówek po górach wolą dobrze zjeść…

Schronisko na Szrenicy
2.7 / 5

2.5 / 5

Ceny wyższe niż w pobliskich schroniskach, dla wielu będzie nieco drogo.

1 / 5

Tłum…

4.5 / 5

Dobrze oznaczone szlaki na dojściu, trochę o historii schroniska dowiecie się w wnętrzach brakuje jednak tablicy z opisem i przybliżeniem widoku z okien lub szczytu.

3.5 / 5

Najbliższe parkingi znajdują się w Szklarskiej Porębie (ul. Urocza oraz przy dolnej stacji wyciągu). Parkingi są duże, choć przy ogromie turystów i tak nie wystarczające a dodatkowo płatne. Wielkość opłaty za postój raczej z tych wyższych.

Jeżeli chcesz koniecznie zjeść w schronisku, musisz liczyć się tym, że potrzebujesz minimum godzinę czasu. Oczywiście to efekt tłumu (kolejka) oraz czasu oczekiwania za przygotowaniem i podaniem posiłku.

Dla każdego.

Obiekt położony na szczycie góry, niedostępny dla osób niepełnosprawnych poruszających się na wózkach inwalidzkich oraz wózków dziecięcych. Dotarcie do jego drzwi może być wymagające dla osób z trudnościami w poruszaniu się.

  • piękne położenie,
  • dobre oznakowanie dojścia,
  • wyciąg w pobliże schroniska,
  • istne tłumy, często przypadkowych turystów…
  • bardzo długi czas oczekiwania za posiłkiem, spotęgowany przez niemal “wieczną” kolejkę do bufetu,
  • dosyć wysokie ceny,

Obiad w schronisku na Szrenicy to kwestia najczęściej ponad godziny czasy… W tym czasie dotrzesz nad Śnieżne Kotły, które będą dużo ciekawsze (nawet z pustym żołądkiem) niż nawet najlepszy obiad w schronisku.

Schronisko na Szrenicy

Z Waszym wsparciem mogę więcej!

Jeżeli spodobał Wam się mój blog, znaleźliście na nim inspirację lub odpowiedź na swoje pytania, dodajcie mi wiatru w żagle abym mógł tworzyć jeszcze więcej i lepiej! Z góry dziękuje!

JESZCZE WIĘCEJ MIEJSC W KATEGORII

ZWIEDZAM POLSKĘ

ZNASZ FAJNE MIEJSCE?!

Znasz miejsce warte polecenia innym? Podpowiedź je nam a My skontaktujemy się z Gospodarzami i spróbujemy zaprosić ich do umieszczenia swojego miejsca na kierunkowo.pl. Pamiętajcie, trzeba promować to, co piękne i dobre!

ciekawe miejsca w Polsce kierunkowo.pl