Łabski Szczyt

łabski szczyt
 • Marcin
 • 11 sierpnia 2020
Łabski Szczyt

Mijany z jednej, jak i z drugiej strony wierzchołka przez setki turystów dziennie. Niedostępny i niewyróżniający się, taki właśnie jest Łabski Szczyt. Mimo swojej niepozorności jest czwartym najwyższym szczytem Karkonoszy. Zawdzięcza to przede wszystkim swojemu położeniu w Głównym Grzbiecie Karkonoszy, między Szrenicą a Śnieżnymi Kotłami.

Jego wysokość wynosi 1471 m n. p. m., niestety nie dane będzie nam osiągnąć ten pułap, ponieważ sam wierzchołek nie jest dostępny dla ruchu turystycznego. Uwarunkowane jest to ochroną przyrody o obrębie wierzchołka, dlatego też szlak czerwony mija wierzchołek z odległości kilkuset metrów.

Łabski Szczyt swoją nazwę zawdzięcza źródłom Łaby, które znajdują się na jego zboczach. Łaba to jedna z najdłuższych rzek Europy, przepływająca przez Czechy i Niemcy. Swoją długością nieznacznie pokonuje naszą polską Wisełkę (Łaba 1165 km, Wisła 1047 km).

Mimo tych wszystkich ciekawostek, Łabski Szczyt jest po prostu jedną z setek gór i szczytów. Nie wyróżnia się niczym, co mogłoby zaintrygować turystę, jest jedynie punktem orientacyjnym przy szlaku.

region
lokalizacja

główne pasmo Karkonoszy

GALERIA

Łabski Szczyt

www. wikimedia.org
www. wikimedia.org
łabski szczyt
łabski szczyt

W SKRÓCIE


 • UNIKALNOŚĆ

Miejsce jak wiele innych, nawet tych w pobliżu. Mimo wyjątkowości swojego położenia i źródeł Łaby, Łabski Szczyt nie wyróżnia się niczym więcej.

 • MOIM ZDANIEM

Mijaj go jak większość pozostałych turystów. Ani na niego nie wejdziesz, ani z niego nie obejrzysz imponującej panoramy. Nie trać czasu, idź dalej.

MAPA

Dokładną lokalizację miejsca: Łabski Szczyt, znajdziecie na interaktywnej mapie atrakcji turystycznych w Polsce na kierunkowo.pl!

OCENY

ŚREDNIA OCEN

3 / 5

Łabski Szczyt


CENY

4 / 5

Rozsądna opłata za wejście na teren Karkonoskiego Parku Narodowego.

ILOŚĆ TURYSTÓW

2 / 5

Położenie przy głównym szlaku Karkonoszy – Drodze Przyjaźni Polsko-Czeskiej, powoduje, że w tym miejscu na pewno nie będziesz sam.

UŁATWIENIA DLA ODWIEDZAJĄCYCH

3 / 5

Na miejscu tablica informacyjna. Koniec.

PRAKTYCZNE INFORMACJE

PARKING

3 / 5

Parking ciągnący się wzdłuż ulicy Uroczej w Szklarskiej Porębie, pewnie nie raz okazał się za mały. Brak dużych parkingów, które mógłby przyjąć duże ilości turystów przy wejściach na szlak.

POTRZEBNY CZAS

Stajesz, pstrykasz zdjęcie, idziesz dalej. Minuta wystarczy.

SUGEROWANY WIEK

Dla każdego.

DOSTĘPNOŚĆ

Miejsce trudno dostępne dla osób niepełnosprawnych (podejście po typowym górskim szlaku, miejscami stromym). Małe dzieci lepiej mieć w nosidełku.

 • PODPOWIEDŹ KIERUNKOWO.PL
 • Szczytowe partie Łabskiego Szczytu są niedostępne dla turystów. Jest to spowodowane ochroną unikalnych porostów, które porastają skały na wierzchołku góry. Tak, to właśnie ten zielonkawy “nalot” na kamieniach. Niestety są turyści, którzy zakaz mają w głębokim poważaniu…

Łabski Szczyt

MOCNE STRONY

 • ciekawa historia i pochodzenie nazwy,
 • nietypowa przyroda, chroniona w obrębie wierzchołka

SŁABE STRONY

 • niedostępny wierzchołek dla ruchu turystycznego,
 • słaby punkt widokowy,
 • sporo turystów,

Drogi Czytelniku, miło mi, że dotarłeś do końca mojego wpisu! Jeśli pomógł on znaleźć niezbędne informacje, inspirację do dalszych podróży lub po prostu spodobało się Tobie, to co robię, będę wdzięczny, gdy wesprzesz mnie niewielkim napiwkiem stawiając wirtualną kawkę lub zostając Patronem bloga:)

Dowiedź się więcej o okolicy!

Karkonosze są piękne! Sprawdź najciekawsze miejsca we wpisie:

Więcej blogowych wpisów znajdziecie w kategorii zwiedzam Polskę! Serdecznie zapraszam:)

kierunkowo.pl w socialmediach

mapa atrakcji turystycznych w Polsce

Poznajcie interaktywną mapę ciekawych miejsc w Polsce na kierunkowo.pl!