donkeyszot mini zoo rogozina w rogozinie kozy domowe trampolina Atrakcje w Niechorzu i okolicach miejsca stworzone z pasji

Donkeyszot. Szczęśliwe ZOO dające frajdę całej rodzinie!


Mini ZOO Donkeyszot w Rogozinie, położonej niedaleko Niechorza, Pogorzelicy czy Rewala to coś więcej niż po prostu możliwość oglądania zwierząt i odkrywania ich różnorodności. Donkeyszot to miejsce stworzone z miłości do zwierząt, którą Właściciele tego miejsca dosłownie są przesiąknięci! Ich celem było stworzenie miejsca, gdzie wszyscy, zarówno zwierzęta jak i My – ich goście będziemy szczęśliwi. Czy im się to udało? Przeczytajcie sami a przy okazji dowiedzcie się wszystkiego co ważnie o tym fantastycznym miejscu!

Donkeyszot. Podstawowe informacje

Mini ZOO Donkeyszot w Rogozinie to miejsce stworzone przez przesympatycznych: Panią Joannę i Pana Tomasza, którzy są wielkimi miłośnikami zwierząt oraz odpowiedzialnego podejścia do tego wszystko, co daje nam natura. Historia tego miejsca nie jest długa, bo mini ZOO otwarte zostało w 2021 roku ale za to bardzo piękna. Mieszkańcy ZOO to zwierzęta, które od lat są pod opieką Pani Joanny, która zajmowała się nimi w swoim wolnym czasie. Wiele z nich ma za sobą trudną historię, która znalazła szczęśliwy koniec właśnie w tym niezwykłym miejscu.

Z pasji i miłości do zwierząt zrodził się pomysł stworzenia im domu, który połączył przyjemne z pożytecznym. Duże wybiegi, piękne i wygodne kolorowe domki oraz bezpieczne zarówno dla zwierząt jak i odwiedzających Donkeyszot ogrodzenia, zapewniają wszystkim milusińskim dogodne warunki do szczęśliwego życia. W tym miejscu nie zobaczycie ciasnych boksów, kaleczących krat czy innych paskudnych “wynalazków”! A to nie koniec wygód, bo zwierzaczki są tutaj dosłownie “przedbane“, najedzone, wygłaskane i po prostu szczęśliwe, co jest zasługą Właścicieli oraz pracowników ZOO. W tak świetnie przygotowanym i przyjaznym dla wszystkich miejscu można bez problemów edukować i uczyć szacunku i miłości do naszych mniejszych przyjaciół. Właśnie taki jest najważniejszy cel tego miejsca, by bawiąc jednocześnie uczyć.

dzwonek mini zoo w rogozinie

A to nadal nie koniec, bo Donkeyszot to również miejsce, gdzie zwierzęta odwdzięczają się za to wszystko, będąc pomocą dla wielu z nas. Z ich udziałem odbywają się tutaj zajęcia terapeutyczne, m. in. onoterapia z udziałem osiołków czy bowiterapia, w której niezastąpione są m. in. kozy i owce.

No i oczywiście mini ZOO w Rogozinie to fajna atrakcja dla najmłodszych! Mogą one zobaczyć tutaj z bliska wesołe zwierzęta, do kilku z nich się przytulić, inne nakarmić a na końcu wybawić w strefie animacji czy na placu zabaw. O tym wszystkim przeczytacie w dalszej części wpisu.

Miejsce stworzone dla zwierząt!

Jak już wspomniałem Donkeyszot to miejsce, któremu daleko jest do stereotypowego mini zoo, gdzie zwierzęta w za ciasnych boksach spędzają długie dni czy tygodnie. Gospodarze tego miejsca, którzy kochają swoje zwierzęta na pewno by na to nie pozwolili! Zapewne z tego powodu mieszkańcy Donkeyszot-u mają duże wybiegi, piękne i stylowe chatki a po skończonej “pracy” wiele z nich wraca na nieskrępowane łono natury!

tabliczka z imieniem donkeyszot
donkeyszot mini zoo rogozina w rogozinie buenos aires

W Donkeyszot każde zwierzątko ma swoje imię, które nie jest żadną tajemnicą. Znajdziecie je na ogrodzeniu każdego wybiegu wraz ze zdjęciem “pupila”. Dzięki temu, możecie zwracać się do nich po imieniu licząc na jeszcze większą sympatię z ich strony.

Lokalizacja Donkeyszot

To niezwykłe mini ZOO położone jest w Rogozinie na Pomorzu Zachodnim, zaledwie kilka kilometrów od wód Morza Bałtyckiego. Od znanych i lubianych miejscowości turystycznych, jak np. Niechorze, Rewal czy Pogorzelica dzieli je zaledwie kilkanaście minut jazdy samochodem.

Również wypoczywający w Mrzeżynie czy Dźwirzynie dojadą tutaj w mniej niż 30 minut a na pewno nie wyjadą zawiedzeni:)

Dojazd i komunikacja

Rogozina w której znajduje się mini ZOO, położona jest przy drodze wojewódzkiej nr 102 pomiędzy Lędzinem (Rewalem) a Trzebiatowem. Najwygodniej oczywiście dojechać do Rogozina własnym samochodem lub rowerem. Dla osób które nie mają takiej możliwości, pozostaje skorzystać z usług lokalnych przewoźników m. in. PKS Gryfice, dzięki którym dojedziecie do Rogozina nawet z Kołobrzegu, Międzyzdrojów, Rewala czy Trzebiatowa.

Poznajcie Donkeyszot w Rogozinie!

Czas przejść do samego Donkeyszot i pokazać Wam w wielkim skrócie co znajdziecie na terenie mini ZOO. Miejsce zostało urządzone w taki sposób, że poruszać się będziecie alejkami, wzdłuż wybiegów do zwierząt.

donkeyszot mini zoo rogozina w rogozinie
mini zoo w rogozinie

Nie musicie się martwić tutaj o bezpieczeństwo swoich pociech, ponieważ alejki są szerokie i bez problemu można zachować bezpieczną odległość do zwierzątek, nawet gdy wystawią swoje głowy przez ogrodzenie. Oczywiście większość z nich nie zrobi Wam żadnej krzywdy ale przy niektórych z nich, lepiej zachować ostrożność – na mnie zapolowała jedna z lam:)

Milusińscy, czyli mieszkańcy Donnkeyszot

Poznajcie zatem największe gwiazdy Donkeyszot! Choć starałem się zrobić zdjęcia wszystkim mieszkańcom, niestety wiele zwierząt okazało się równie fotogenicznych jak ja:)

kierunkowo.pl

Dlatego przedstawię Wam wszystkie ale zobaczycie, tylko te, które polubiły się z moim aparatem!

Osiołki

Rodzina osiołków to pierwsi parzystokopytni goście Pani Joanny, od których tak naprawdę rozpoczęła się historia ZOO w Rogozinie. Na jej czele stoi dostojny książę DUKE, francuski osioł rasy poitou.

donkeyszot mini zoo rogozina w rogozinie osiołki

Podobno to najbardziej przyjazne osiołki i ośliczki, ale mimo to trzeba być przy nich ostrożnym, bo osiołki jak to osiołki, mają swoje ząbki:) Nie bez powodu na ogrodzeniu wisi tabliczka “Uwaga. Mogę ugryźć”.

Alpaki

Ulubieńcy dzieci, czyli trzej amigo rodem z Ameryki Południowej, którzy podobno są nierozłączni.

alpaki donkeyszot mini zoo rogozina w rogozinie niechorze pomorze zachodnie

Jak wszystkie alpaki, również mieszkańcy ZOO w Rogozinie dosłownie kipią przyjaznością i chętnie użyczają futerka do przytulasków:)

Lamy

Poznajcie Buenos i Aires, czyli dwie lamy mieszkające w Donkeyszot i podobnie jak alpaki, pochodzące z Ameryki Południowej.

lamy lama donkeyszot mini zoo rogozina w rogozinie
Mini ZOO w Rogozinie

Mimo, że pewnie podpadłem i niemal dostałem “strzała” od dostojnego Airesa, to do innych na pewno okazują zdecydowanie więcej sympatii:)

Owce kameruńskie

Ogromnie sympatyczne i z wesoło zakręconymi rogami owce kameruńskie, to jedne z pierwszych zwierząt jakie zobaczycie w mini ZOO.

donkeyszot mini zoo rogozina w rogozinie owca kameruńska

Na pewno na Wasz widok wskoczą na ogrodzenie:)

Kucyki szetlandzkie

Kucyki szetlandzkie to największa ostoja spokoju, wśród zwierząt Donkeyszot. Wolnym krokiem spacerują po swoim wybiegu i chętnie wystawiają swoje głowy do głaskania po grzywie.

donkeyszot mini zoo rogozina w rogozinie kucyki
donkeyszot mini zoo rogozina w rogozinie kucyki szetlandzkie kuce szetlandzkie

Mimo, że są raczej spokojne potrafią również pobiegać, choć wtedy nieco psuje im się fryzura:)

Kozy walliserskie

Kolejni wariaci z Donkeyszot, czyli kozy walliserskie które żywiołowością na pewno dorównują owcom kameruńskim.

Mini ZOO w Rogozinie
donkeyszot mini zoo rogozina w rogozinie owca kameruńska

Nie ma takiej możliwości, abyście przeszli koło nich niezauważeni:)

Owce walliserskie

Obok kóz walliserskich swoją zagrodę mają ich bliscy “krewni” czyli owce walliserskie. W porównaniu do kóz, są znacznie bardziej dostojne w poruszaniu się po zielonej trawce.

Mini ZOO w Rogozinie

Ale spokojnie, swoim dostojnym krokiem również podejdą do Was sprawdzić, kto ich odwiedził.

Kozy domowe

Kolejne zwierzątka, to pewnie wielu dobrze znane kozy domowe. Również i one na pewno żywiołowo zareagują na Waszą obecność! Nie obejrzycie się a one już będą wystawiały swoje głowy ponad płot:)

donkeyszot mini zoo rogozina w rogozinie kozy domowe trampolina
donkeyszot mini zoo rogozina w rogozinie kozy domowe trampolina

Ale to co najbardziej zaskoczy Was na tym wybiegu to trampolina. Dobrze czytacie – trampolina dla kóz. Wspominałem, że zwierzęta są tutaj szczególnie traktowane, a trampolina jest tylko kolejnym tego dowodem. Może będziecie mieć szczęście i zobaczycie jak wesoło kozy na niej podskakują.

Kózki miniaturki

Kolejne zaskoczenie to zagroda dla kóz miniaturek. One zamiast trampoliny dostały taras widokowy! Na dach ich domku prowadzi przyjazne dla kózek podejście, dzięki czemu będą mogły spojrzeć na Was z góry.

kózki miniaturki balkon domek taras mini zoo

Ale prędzej niż na balkonie, spotkacie je przy płocie, bo wychodzi na to, że to My jesteśmy dla nich zdecydowanie ciekawszą atrakcją.

kózki miniaturki donkeyszot mini zoo rogozina w rogozinie
donkeyszot mini zoo rogozina w rogozinie kózki miniaturki

Naszym zdaniem wygrywają również w rankingu najbardziej żywiołowych, zwariowanych i wesołych zwierzątek całego Donkeyszot!

Króliki

Czas poznać nieco mniejszych mieszkańców mini ZOO w Rogozinie, choć równie przyjaznych i przeuroczych. W pierwszej kolejności poznajcie wesołe króliczki.

donkeyszot mini zoo rogozina w rogozinie królik

Bardzo prawdopodobne, że dla waszych dzieci to one będą największą atrakcją. Zresztą nie ma się co dziwić, wystarczy na nie spojrzeć:)

donkeyszot mini zoo rogozina w rogozinie króliki wybieg
króliki mini zoo w rogozinie

Zwróćcie też uwagę jak wielki i piękny mają swój “apartament”! Wielu z nas nie ma takiego trawnika na swojej działce:)

Kuratorium i ptaszarnia

Nazwa “KURATORIUM” od razu mi się spodobała! Choć wspomina jedynie o kurkach, to w tej części Donkeyszot będziecie mogli spotkać również inne zwierzątka.

kuratorium dzwonek rogozina mini zoo

Niech nie zdziwi Was głośne “gul-gul”, kiedy będziecie przechodzić koło indyka, dostojnie prezentującego pióra w swojej zagrodzie. Mistrzem prezentacji jest jednak paw Prashant, który akurat przy nas skrył się w swoim domu.

indyk indyki mini zoo w rogozinie
paw donkeyszot mini zoo rogozina w rogozinie

Zaskoczy Was na pewno, spokojnie spacerujący wśród kur, czarny od stóp do głów, dosłownie jak smoła kogut. Przyznaję, że nie miałem pojęcia, że w ogóle jest taki gatunek.

Mini ZOO w Rogozinie

Na tym skończę prezentację mieszkańców mini ZOO w Rogozinie, mimo że to nadal nie wszyscy których mogliśmy tutaj spotkać. Resztę będziecie mieli okazję poznać odwiedzając całą rodziną to niesamowite i wyjątkowe miejsce.

Donkeyszot bawiąc uczy!

Celem Właścicieli tego miejsca nie jest wyłącznie pokazanie swoich zwierząt ale przede wszystkim przybliżenie swoim gościom ich świata, zwyczajów czy potrzeb. Dlatego chodząc pomiędzy wybiegami warto spojrzeć co zwierzęta zajadają, zwrócić uwagę na to czy są głośne, czy mają kopyta albo podpatrzeć ich zachowania w swoim stadku. Walor edukacyjny jest tutaj bardzo istotny, dlatego oprócz oglądania zwierząt możemy również poznać kilka przyrodniczych ciekawostek dzięki przygotowanym atrakcjom.

Ekologiczna ścieżka sensoryczna

Pierwszą z nich jest ekologiczna ścieżka sensoryczna, czyli mały tor przeszkód stworzony z myślą o najmłodszych.

ekologiczna ścieżka sensoryczna mini zoo w rogozinie

Spacerując po niej, dzieci kształtują w sobie zmysł dotyku a jednocześnie poznają przyrodnicze ciekawostki.

Strefa zabaw i animacje dla najmłodszych

Dzieci w Donkeyszot mogą liczyć również na atrakcje przygotowane przez animatorkę. Oczywiście są one oparte na poznawaniu zwierząt oraz otaczającej nas przyrody.

zabawy animacje dla dzieci donkeyszot
atrakcje dla dzieci mini zoo kolorowanki kredki niechorze rogozina

Dodatkowo, najmłodsi mogą również spróbować swoich sił w przygotowanych kolorowankach oraz rysunkowych wyzwaniach.

Plac zabaw

Na najmłodszych czeka jeszcze kilka dodatkowych atrakcji. Znajdziecie tutaj niewielki plac zabaw ale również dmuchany zamek, który powinien zadowolić nawet najbardziej wymagających brzdąców.

dmuchany zamek dmuchaniec mini zoo w rogozinie

Dla nieco starszych dzieci, przygotowano m. in. skoczne wyzwanie. Ciekawe czy znajdzie się taki, co dorówna w długości skoku chociażby kózce?

plac zabaw skocznia donkeyszot mini zoo w rogozinie
mini zoo lama zrób sobie zdjęcie

Znalazło się również miejsce na planszę do pamiątkowego zdjęcia, do którego będziemy pozować jako… lama:)

Zabawa dla całej rodziny!

Donkeyszot to jednak nie tylko wielka atrakcja dla dzieci ale także całej rodziny. Dorośli na pewno chętnie nakarmią i pogłaszczą mieszkańców ZOO, bo obecnie to bardzo rzadka przyjemność.

donkeyszot mini zoo rogozina w rogozinie kucyki szetlandzkie głaskanie

Przygotowano również stanowisko, gdzie można spróbować swoich sił przy inwentarskich pracach i przekonać się na własnej skórze, że to nie jest taka prosta sprawa.

dojenie krowy mini zoo w rogozinie
dojenie krowy mini zoo rogozina

Największą atrakcją jest jednak karmienie zwierzątek! Nic tak nie cieszy jak zwierzątka wesoło pałaszujące smakołyki prosto z dłoni.

karmienie zwierząt mini doo dla dzieci pomorze zachodnie
karmienie zwierząt owce kameruńskie
karmienie zwierząt mini zoo w rogoznie

Ucieszy to każdego, niezależnie od wieku. Jeżeli nie wierzycie, przyjedźcie i przekonajcie się sami:)

Kawiarenka i sklep

Dorosłych ale i dzieci na pewno ucieszy również kawiarenka, która znajduje się niemal w samym centrum mini ZOO.

kawiarnia donkeyszot
maszyna do waty cukrowej mini zoo w rogozinie

Oprócz pysznej kawy będziecie mogli spróbować również ekologicznych i zgodnych z naturą przekąsek i smakołyków oraz chwilę odpocząć.

pamiątki magnesy zakładki donkeyszot

W kawiarence, podobnie jak w kasie przy wejściu będziecie mogli kupić wyjątkowej urody pamiątki z Donkeyszot! Jedna z nich oczywiście wylądowała już na naszej lodówce:)

Poznajcie pobliskie Niechorze i okolice!

Pomorze Zachodnie pełne jest ciekawych miejsc, wartych odwiedzenia! Wiele z nich znajdziecie na mapie atrakcji turystycznych w Polsce, którą przygotowałem dla Was!

Latarnia morska w Niechorzu
Motylarnia Niechorze

Koniecznie poznajcie Niechorze, które jest dosłownie rzut beretem od Donkeyszot-u. Zachęcam do przeczytania moich wpisów, z których dowiecie się co warto w nich zobaczyć.

Poznajcie również okolice Niechorza, w których również nie wieje nudą!

trzęsacz ruiny kościoła platforma widokowa plaża pomost widokowy klif wzmocniony
muzeon multimedialne muzeum trzęsacza trzęsacz kościół
nadmorska kolej wąskotorowa wąskotorówka trzęsacz rewal niechorze pogorzelica lokomotywa

Więcej szczegółów i inspiracji znajdziecie w poniższych wpisach:

Poznajcie również pobliską Wyspę Wolin!

Zaledwie kilkadziesiąt minut drogi od mini ZOO w Rogozinie zaczyna się Wyspa Wolin, pełna pięknych miejsc, urokliwych miejscowości i niepowtarzalnych atrakcji!

międzyzdroje
Grodzisko w Lubinie Woliński Park Narodowy
gosań wycieczki z międzyzdrojów

Poznajcie ją z moich wpisów:

kierunkowo.pl autor
Marcin Krawczyk

Mikropodróżnik kochający domową, najlepiej regionalną kuchnię! Człowiek wielu pasji, na które zawsze ma za mało czasu. kierunkowo.pl to moja sprawka, którą stworzyłem aby dzielić się z Wami setkami fantastycznych miejsc, dziesiątkami regionalnych przysmaków i niezliczoną ilość wspomnień! Bierzcie stąd pełnymi garściami a ciekawych mojej osoby zapraszam na stronę o mnie.

Z Waszym wsparciem mogę więcej!

Jeżeli spodobał Wam się mój blog, znaleźliście na nim inspirację lub odpowiedź na swoje pytania, dodajcie mi wiatru w żagle abym mógł tworzyć jeszcze więcej i lepiej! Z góry dziękuje!

PODOBNE WPISY

Więcej podobnych wpisów znajdziecie w kategorii zwiedzam Polskę!

Kilkaset wyjątkowych miejsc

Wszystkie na mapie atrakcji turystycznych w Polsce!

Poznajcie MIKROPODRÓŻE

Dzięki nim będziecie podróżować lepiej, częściej i taniej!
JESZCZE WIĘCEJ MIEJSC W KATEGORII

POMYSŁY

ZNASZ FAJNE MIEJSCE?!

Znasz miejsce warte polecenia innym? Podpowiedź je nam a My skontaktujemy się z Gospodarzami i spróbujemy zaprosić ich do umieszczenia swojego miejsca na kierunkowo.pl. Pamiętajcie, trzeba promować to, co piękne i dobre!

logo sublogo kierunkowo.pl o mnie społeczność współpraca