Jezioro Łoniewskie i plaża w Osiecznej jezioro osieczna

Jezioro Łoniewskie i plaża w Osiecznej

Jezioro Łoniewskie i plaża w Osiecznej to jedne z najpopularniejszych miejsc wypoczynku w okolicach Leszna, położone w południowej Wielkopolsce w wyjątkowo malowniczym regionie, pośród wzgórz leszczyńskiego pasma moren czołowych.

Jezioro Łoniewskie to jezioro położone na Pojezierzu Leszczyńskim, które zajmuje powierzchnie około 102 ha i powstało przy okazji ostatniego zlodowacenia zwanego zlodowaceniem bałtyckim. Obecnie jest jednym z jezior w ciągu Jezior Wonieskich, które połączone są ze sobą niewielkimi ciekami wodnymi. Na jednym z półwyspów, otoczonych wodami Jeziora Łoniewskiego zlokalizowano ośrodek wypoczynkowy na terenie którego poza domkami letniskowymi, miejscem dla kamperów, zapleczem gastronomicznym czy wypożyczalnią sprzętu wodnego znajdziecie również piaszczystą plażę z największymi w regionie pomostami i “wodną ścieżką”, która zapewni wielu z Was wyjątkowej rozrywki. W sezonie dodatkowo kąpielisko jest strzeżone przez ratowników a dla plażowiczów i wypoczywających nad wodami Jeziora Łoniewskiego przygotowano również pawilon z toaletami i prysznicami.

Jezioro Łoniewskie jest również bardzo popularne wśród wędkarzy, którzy cenią je ze względu na możliwość złowienia m. in. sandacza, węgorza czy leszcza. Przy jeziorze, na północnym brzegu swoją stanicę wędkarską ma koło PZW Osieczna.

Jezioro Łoniewskie i plaża w Osiecznej

na południe i południowy-wschód od Osiecznej w południowej Wielkopolsce

Dokładną lokalizację miejsca: Jezioro Łoniewskie i plaża w Osiecznej, znajdziecie na interaktywnej mapie atrakcji turystycznych w Polsce na kierunkowo.pl!
2 / 5

Jezioro Łoniewskie i plaża w Osiecznej mimo swojej malowniczości, nie wyróżnia się niczym szczególnym w porównaniu z innymi podobnymi miejscami na terenie kraju. Trzeba jednak uczciwie przyznać, że ośrodek wypoczynkowy na Jeziorem Łoniewskim może pochwalić się efektownymi pomostami, piaszczystą plażą oraz nietypowymi drewnianymi podestami, tworzącymi wyjątkową ścieżkę na jeziorze.

Jezioro Łoniewskie i plaża w Osiecznej

Jezioro Łoniewskie i plaża w Osiecznej jezioro osieczna
Jezioro Łoniewskie i plaża w Osiecznej
Jezioro Łoniewskie i plaża w Osiecznej
jezioro osieczna ośrodek wypoczynkowy domki
jezioro osieczna łódka wędkarze wędkarstwo
Jezioro Łoniewskie i plaża w Osiecznej
3 / 5

Moim zdaniem szukając miejsca do letniego wypoczynku na południu Wielkopolski warto poważnie wziąć pod uwagę tandem: Jezioro Łoniewskie i plaża w Osiecznej. Znajdziecie tutaj strzeżone w sezonie kąpielisko, piaszczystą plażę, zaplecze gastronomiczne oraz ośrodek wczasowy oferujący zarówno domki jak i miejsce dla kamperów i przyczep kempingowych – słowem, wszystko co potrzeba aby odpocząć i naładować akumulatory pozytywną energią.

Jezioro Łoniewskie i plaża w Osiecznej
4.2 / 5

5 / 5

Jezioro Łoniewskie i plaża w Osiecznej dostępne są dla wszystkich za darmo. Pobyt w ośrodkach wypoczynkowych jest oczywiście odrębnie płatny.

3.5 / 5

Na co dzień Jezioro Łoniewskie i plaża w Osiecznej to miejsca raczej spokojne. Inaczej wygląda to w trakcie sezonu wakacyjnego, kiedy ośrodki wypełniają się wczasowiczami a plaża zapełnia miłośnikami słonecznych kąpieli.

4 / 5

Miejsce dobrze przygotowane pod kątem wygody poruszania się po nim. Rozlokowane tablice i drogowskazy ułatwiają orientacje w terenie a obiekty gastronomiczne, toalety i szatnie zwiększają komfort korzystania z kąpieliska i atrakcji wodnych.

5 / 5

Przy wjeździe ta teren ośrodka wypoczynkowego (ul. Gostyńska) znajdziecie duży, utwardzony i bezpłatny parking.

To zależy tylko i wyłącznie od waszych oczekiwań! Możecie przyjechać tutaj na kilka godzin a równie dobrze możecie przyjechać na cały tydzień.

Dla każdego.

Teren poza nielicznymi miejscami, dostępy jest dla każdego. Na terenie ośrodka znajdziecie również wiele asfaltowych ścieżek i utwardzonych chodników, co ułatwia poruszanie się osobom niepełnosprawnym czy rodzinom z wózkami dziecięcymi.

  • malownicze położenie,
  • piaszczysta plaża ze strzeżonym kąpieliskiem w sezonie,
  • okazałe drewniane pomosty z “wodną ścieżką”,
  • wygodny i bezpłatny parking przy jeziorze,
  • lubiane wśród wędkarzy,
  • położenie w spokojnej okolicy, z dala od dużych miast czy dróg,
  • zaplecze gastronomiczne, toalety i szatnie,
  • nie zauważyłem…

Przy ośrodku wczasowym znajduje się boisko piłkarskie, na którym swoje mecze rozgrywa lokalny klub piłkarski. W dni meczów trzeba liczyć się z większym wypełnieniem parkingu niż normalnie.

Jezioro Łoniewskie i plaża w Osiecznej

Poznajcie okolice Leszna i Osiecznej z innych moich wpisów:

Po więcej inspiracji i ciekawych miejsc zapraszam Was do kategorii zwiedzam Polskę oraz na mapę atrakcji turystycznych w Polsce, którą również znajdziecie na kierunkowo.pl!

Wpis opublikowano: 5 marca 2023, ostatnia modyfikacja treści: 6 lipca 2023

Z Waszym wsparciem mogę więcej!

Jeżeli spodobał Wam się mój blog, znaleźliście na nim inspirację lub odpowiedź na swoje pytania, dodajcie mi wiatru w żagle abym mógł tworzyć jeszcze więcej i lepiej! Z góry dziękuje!

JESZCZE WIĘCEJ MIEJSC W KATEGORII

ZWIEDZAM POLSKĘ

ZNASZ FAJNE MIEJSCE?!

Znasz miejsce warte polecenia innym? Podpowiedź je nam a My skontaktujemy się z Gospodarzami i spróbujemy zaprosić ich do umieszczenia swojego miejsca na kierunkowo.pl. Pamiętajcie, trzeba promować to, co piękne i dobre!

ciekawe miejsca w Polsce kierunkowo.pl