łabski szczyt

Łabski Szczyt

Mijany z jednej, jak i z drugiej strony wierzchołka przez setki turystów dziennie. Niedostępny i niewyróżniający się, taki właśnie jest Łabski Szczyt. Mimo swojej niepozorności jest czwartym najwyższym szczytem Karkonoszy. Zawdzięcza to przede wszystkim swojemu położeniu w Głównym Grzbiecie Karkonoszy, między Szrenicą a Śnieżnymi Kotłami.

Jego wysokość wynosi 1471 m n. p. m., niestety nie dane będzie nam osiągnąć ten pułap, ponieważ sam wierzchołek nie jest dostępny dla ruchu turystycznego. Uwarunkowane jest to ochroną przyrody o obrębie wierzchołka, dlatego też szlak czerwony mija wierzchołek z odległości kilkuset metrów.

Łabski Szczyt swoją nazwę zawdzięcza źródłom Łaby, które znajdują się na jego zboczach. Łaba to jedna z najdłuższych rzek Europy, przepływająca przez Czechy i Niemcy. Swoją długością nieznacznie pokonuje naszą polską Wisełkę (Łaba 1165 km, Wisła 1047 km).

Mimo tych wszystkich ciekawostek, Łabski Szczyt jest po prostu jedną z setek gór i szczytów. Nie wyróżnia się niczym, co mogłoby zaintrygować turystę, jest jedynie punktem orientacyjnym przy szlaku.

Dokładną lokalizację miejsca: Łabski Szczyt, znajdziecie na interaktywnej mapie atrakcji turystycznych w Polsce na kierunkowo.pl!
1 / 5

Miejsce jak wiele innych, nawet tych w pobliżu. Mimo wyjątkowości swojego położenia i źródeł Łaby, Łabski Szczyt nie wyróżnia się niczym więcej.

Łabski Szczyt

www. wikimedia.org
www. wikimedia.org
łabski szczyt
łabski szczyt
1 / 5

Mijaj go jak większość pozostałych turystów. Ani na niego nie wejdziesz, ani z niego nie obejrzysz imponującej panoramy. Nie trać czasu, idź dalej.

Łabski Szczyt
3 / 5

4 / 5

Rozsądna opłata za wejście na teren Karkonoskiego Parku Narodowego.

2 / 5

Położenie przy głównym szlaku Karkonoszy – Drodze Przyjaźni Polsko-Czeskiej, powoduje, że w tym miejscu na pewno nie będziesz sam.

3 / 5

Na miejscu tablica informacyjna. Koniec.

3 / 5

Parking ciągnący się wzdłuż ulicy Uroczej w Szklarskiej Porębie, pewnie nie raz okazał się za mały. Brak dużych parkingów, które mógłby przyjąć duże ilości turystów przy wejściach na szlak.

Stajesz, pstrykasz zdjęcie, idziesz dalej. Minuta wystarczy.

Dla każdego.

Miejsce trudno dostępne dla osób niepełnosprawnych (podejście po typowym górskim szlaku, miejscami stromym). Małe dzieci lepiej mieć w nosidełku.

  • ciekawa historia i pochodzenie nazwy,
  • nietypowa przyroda, chroniona w obrębie wierzchołka
  • niedostępny wierzchołek dla ruchu turystycznego,
  • słaby punkt widokowy,
  • sporo turystów,
  • Szczytowe partie Łabskiego Szczytu są niedostępne dla turystów. Jest to spowodowane ochroną unikalnych porostów, które porastają skały na wierzchołku góry. Tak, to właśnie ten zielonkawy “nalot” na kamieniach. Niestety są turyści, którzy zakaz mają w głębokim poważaniu…

Łabski Szczyt

Karkonosze są piękne! Sprawdź najciekawsze miejsca we wpisie:

Wpis opublikowano: 11 sierpnia 2020, ostatnia modyfikacja treści: 14 maja 2023

Z Waszym wsparciem mogę więcej!

Jeżeli spodobał Wam się mój blog, znaleźliście na nim inspirację lub odpowiedź na swoje pytania, dodajcie mi wiatru w żagle abym mógł tworzyć jeszcze więcej i lepiej! Z góry dziękuje!

JESZCZE WIĘCEJ MIEJSC W KATEGORII

ZWIEDZAM POLSKĘ

ZNASZ FAJNE MIEJSCE?!

Znasz miejsce warte polecenia innym? Podpowiedź je nam a My skontaktujemy się z Gospodarzami i spróbujemy zaprosić ich do umieszczenia swojego miejsca na kierunkowo.pl. Pamiętajcie, trzeba promować to, co piękne i dobre!

ciekawe miejsca w Polsce kierunkowo.pl