Obrotowy most nad Słupią w Ustce

Most powstaje po to, by połączyć dwa brzegi ale niestety często jest również utrudnieniem dla żeglugi, która miałaby się pod nim odbywać. Niewiele jest mostów, które swoją konstrukcją łączą zarówno ułatwienie przejścia na drugi brzeg i bezproblemowy ruch statków dzięki temu, że są ruchome. Obrotowy most w Ustce to jeden z przykładów.

Łączy on dwa brzegi miasta, podzielonego na pół, przez przepływająca przez nie rzekę Słupię. A dzięki temu, że jest ruchomy nie blokuje jedynego wyjścia z portu na otwarte morze. Konstrukcja mostu sama w sobie imponująca nie jest. Ciekawa jest za to przyjęta forma, która to została zaprojektowana na podobieństwo rury, zbudowanej ze stali na wzór kratownicy. Dzięki takiemu zabiegowi most wydaje się lekki, mimo całej swojej masywności (ciężar mostu to około 100 t).

Mostem dostaniemy się z turystycznej części Ustki (wschodniej części miasta) do usteckiego portu i plaży po zachodniej stronie miasta. Przeprawa udostępniona jest pieszym i rowerzystom. Czynna jest codziennie, po za sytuacjami wyjątkowymi. Na taką trafiliśmy właśnie My podczas swojego pobytu w Ustce. Most był “złożony” i nie było do niego dostępu ze wschodniego brzegu z powodu silnego wiatru. Z tabliczki, którą zobaczyliśmy na przyczółku wschodnim widać, że most również i w dni z wysoką temperaturą może zostać zamknięty. Szkoda…

Obrotowy most nad Słupią w Ustce

Bolesława Limanowskiego 1, 76-270 Ustka

Dokładną lokalizację miejsca: Obrotowy most nad Słupią w Ustce, znajdziecie na interaktywnej mapie atrakcji turystycznych w Polsce na kierunkowo.pl!
4 / 5

Obrotowy most w Ustce nie ma swojego odpowiednika. Jego nietypowa konstrukcja, położenie i funkcjonowanie jest unikatowe.

Obrotowy most nad Słupią w Ustce

most w ustce
most w ustce
3 / 5

Jedną z głównych atrakcji Ustki, czyli obrotowy most warto zobaczyć, będąc w tym nadmorskim uzdrowisku. Ruchomy most w Ustce będzie ciekawostką dla fanów techniki, dzieci oraz osób lubiących ciekawostki. Dodatkowo wieczorem most jest efektownie podświetlmy i zapewne wygląda jeszcze bardziej imponująco.

Obrotowy most nad Słupią w Ustce
4.3 / 5

5 / 5

Bez opłat.

4 / 5

Nie jest źle, choć wielu chce skorzystać.

4 / 5

Most jest widoczny z daleka, choć nie każdy zna jego mechanizm działania. Tablice informacyjne jedynie na miejscu.

3 / 5

Najbliższy parking po zachodniej stronie miasta, czyli tej mniej turystycznej. Dodatkowo niestety płatny.

Przejście mostem to kwestia paru minut. Jeżeli chcesz zobaczyć jak most się obraca zarezerwuj około 10 minut.

Dla każdego.

Miejsce dostępne dla każdego.

  • doskonała przeprawa na drugi brzeg w najbardziej turystycznie uczęszczanym miejscu miasta,
  • imponująca konstrukcja i ruchoma praca mostu,
  • pięknie podświetlona nocą,
  • okazjonalnie zamykana ze względu na złą pogodę,
  • w przypadku zamknięcia najbliższa przeprawa oddalona jest o 2 kilometry,
  • W wietrzne dni oraz wyjątkowo upalne, most nie jest udostępniony dla pieszych i rowerzystów. Niestety najbliższa przeprawa na drugi brzeg oddalona jest wtedy o około 2 kilometry.

Obrotowy most nad Słupią w Ustce

Interesuje Cię okolica? Wcale się nie dziwię! Poznaj ją lepiej dzięki poniższym wpisom:

Wpis opublikowano: 10 czerwca 2020, ostatnia modyfikacja treści: 14 maja 2023

Z Waszym wsparciem mogę więcej!

Jeżeli spodobał Wam się mój blog, znaleźliście na nim inspirację lub odpowiedź na swoje pytania, dodajcie mi wiatru w żagle abym mógł tworzyć jeszcze więcej i lepiej! Z góry dziękuje!

JESZCZE WIĘCEJ MIEJSC W KATEGORII

ZWIEDZAM POLSKĘ

ZNASZ FAJNE MIEJSCE?!

Znasz miejsce warte polecenia innym? Podpowiedź je nam a My skontaktujemy się z Gospodarzami i spróbujemy zaprosić ich do umieszczenia swojego miejsca na kierunkowo.pl. Pamiętajcie, trzeba promować to, co piękne i dobre!

ciekawe miejsca w Polsce kierunkowo.pl