kąpielisko glinianki w mosinie

Przystanek Glinianki w Mosinie

Na terenach dawnych zakładów ceramicznych, po których do dzisiaj pozostały zalane wodą wyrobiska po wydobywaniu gliny. Te niewielkie zbiorniki wodne, dzisiaj udostępnione do celów rekreacyjnych to glinianki, czyli stawy powstałe w miejscach dawnych kopalń gliny. Po zakończeniu wydobycia i funkcjonowania zakładów ceramicznych, stawy nie od razu stały się atrakcją i miejscem rekreacji. Potrzeba było czasu, by miejscowe władze dostrzegły potencjał tego miejsca. Przystanek Glinianki w Mosinie, bo tak zostało nazwane to miejsce, zaczął funkcjonować od 2013 roku. Oczywiście w latach wcześniejszych wykonano tutaj wiele pracy, by teren po dawnych wyrobiskach został ciekawym miejscem do odpoczynku i rekreacji.

Obecnie Przystanek Glinianki w Mosinie to świetnie, jak na miejsce i warunki, urządzona przestrzeń rekreacyjna. Na ich terenie znajdziemy kąpielisko z piaszczystą plażą, wieżę widokową oraz liczne ścieżki po których przyjemnie pospacerować w ciepłe dni i wieczory. Dodatkowo Przystanek Glinianki został połączony z licznymi szlakami rowerowymi w okolicy, wyposażony został w infrastrukturę dla odwiedzających (ławki, wiaty, stojaki rowerowe) oraz wygodny parking. Obecnie teren ten jest bardzo popularnym miejsce odpoczynku dla mieszkańców najbliższej okolicy a nawet mieszkańców, bardziej odległego Poznania.

Dokładną lokalizację miejsca: Przystanek Glinianki w Mosinie, znajdziecie na interaktywnej mapie atrakcji turystycznych w Polsce na kierunkowo.pl!
3 / 5

Przystanek Glinianki w Mosinie to świetnie zaprojektowane i urządzone miejsce do wypoczynku i rekreacji. Spokojnie może być przykładem dla innych podobnych atrakcji, w jaki sposób wykorzystać dawne tereny przemysłowe i stworzyć w ich miejscu, przestrzeń do relaksu i odpoczynku.

Przystanek Glinianki w Mosinie

kąpielisko glinianki w mosinie
wieża widokowa na osowej górze
kąpielisko glinianki
3 / 5

Odwiedzając Przystanek Glinianki w Mosinie, jestem przekonany, że miło spędzisz czas! To chyba najlepsza reklama, dlatego bez owijania w bawełnę napiszę, że warto odwiedzić to miejsce!

Przystanek Glinianki w Mosinie
4.3 / 5

5 / 5

Bez opłat.

4 / 5

W upalne dni można spodziewać się tutaj tłumów, jednak w inne dni jest na Gliniankach o wiele spokojniej.

4 / 5

Wokół Glinianek rozmieszczono tablice, tworzące ścieżkę edukacyjną nt. Wielkopolskiego Parku Narodowego. Szkoda jedynie, że brak bardziej szczegółowej i szerszej informacji o samym miejscu, w którym się znajdujemy.

5 / 5

Dwa parkingi, może nie za duże ale powinny wystarczyć. Dodatkowo są bezpłatne.

Jeżeli przyjeżdżasz tylko pospacerować, wejść na wieżę i skorzystać ze świeżego powietrza – 30 minut będzie wystarczające. Jednak kiedy chcesz poplażować, korzystaj do woli.

Dla każdego.

W kilku miejscach niestety wybudowane zostały schody, dlatego mogą być one pewnym utrudnieniem. Jednak zdecydowana większość Glinianek dostępna dla każdego.

  • świetnie urządzona i zagospodarowana przestrzeń,
  • czysto,
  • mnogość atrakcji w tym kąpielisko i wieża widokowa,
  • parking,
  • może być tłumnie w upalne dni, dodatkowo wtedy parking może okazać się zbyt mały,
  • kilka miejsc gdzie są stopnie, utrudniające korzystanie osobom o obniżonej sprawności,

W okresie letnim kąpielisko na Gliniankach jest strzeżone.

Warto również skorzystać z pobliskiego Wielkopolskiego Parku Narodowego, w którym fani spacerów, wędrówek i jazdy na rowerze powinny doskonale się odnaleźć.

Przystanek Glinianki w Mosinie

Wpis opublikowano: 1 listopada 2020, ostatnia modyfikacja treści: 26 lipca 2021

Z Waszym wsparciem mogę więcej!

Jeżeli spodobał Wam się mój blog, znaleźliście na nim inspirację lub odpowiedź na swoje pytania, dodajcie mi wiatru w żagle abym mógł tworzyć jeszcze więcej i lepiej! Z góry dziękuje!

JESZCZE WIĘCEJ MIEJSC W KATEGORII

ZWIEDZAM POLSKĘ

ZNASZ FAJNE MIEJSCE?!

Znasz miejsce warte polecenia innym? Podpowiedź je nam a My skontaktujemy się z Gospodarzami i spróbujemy zaprosić ich do umieszczenia swojego miejsca na kierunkowo.pl. Pamiętajcie, trzeba promować to, co piękne i dobre!

ciekawe miejsca w Polsce kierunkowo.pl