tu byłem

W Mosinie na zboczach Osowej Góry, w miejscu dawnych wyrobisk kopalnianych powstały świetnie zaprojektowane terenu rekreacyjne. Na ich terenie znajdziemy dwie najważniejsze punkty: Kąpielisko Glinianki oraz to, o czym właśnie czytacie, czyli wieża widokowa na Osowej Górze. Będąc tutaj, wielu z nas nawet nie pomyśli, że te tereny były kiedyś po prostu kopalnią odkrywkową iłów i glin. Właśnie w tym tkwi magia Glinianek w Mosinie.

Cały ten obszar a także dalszą okolice możemy podziwiać z wysokiej na blisko 17 metrów wieży widokowej. Sama wieża widokowa na Osowej Górze, znajduje się na wysokości 140, 5 m. n. p. m. Dzięki takim parametrom, z wieży można podziwiać panoramę Wielkopolskiego Parku Narodowego, Mosiny oraz oddalonego o blisko 20 kilometrów Poznania. Na samą wieżę prowadzą ciekawie urządzone ścieżki, przy których zlokalizowano tablice, tworząc edukacyjną ścieżkę dydaktyczną, poświęconą Wielkopolskiemu Parkowi Narodowemu. U jej podnóża znajduje się niewielki zbiornik wodny (glinianka), nad którym zostało umiejscowione, strzeżone w okresie letnim, kąpielisko.

region:

lokalizacja: przy ulicy Pożegowskiej w Mosinie

Wieża widokowa na Osowej Górze w Mosinie

zdjęcia

unikalność

1/5

Drewniana wieża widokowa na Osowej Górze nie jest szczególnie wyjątkowa. To typowa konstrukcja punktu widokowego, umiejscowiona na niewielkiej górze wśród otaczających ją nizin. Widok choć rozległy, nie jest wyjątkowo urzekający.

moim zdaniem

3/5

Dobrze zaprojektowane i utrzymane miejsca warto odwiedzać! Taki miejscem jest wieża widokowa na Osowej Górze, która mimo że nie zachwyca widokiem to imponuje zagospodarowaniem terenów po dawnej kopalni.

Wieża widokowa na Osowej Górze w Mosinie

mapa

oceny

średnia ocena
3.7/5

ceny

5/5

Bezpłatne.

ilość turystów

4/5

Raczej nie powinno się trafić na tłum.

infrastruktura turystyczna

2/5

Ścieżka dydaktyczna opowiada o Wielkopolskim Parku Narodowym, natomiast o tym miejscu informacje są szczątkowe.

przydatne informacje

potrzebny czas

Zarezerwuj sobie 15 minut.

sugerowany wiek

Nie pamiętam zapisów regulaminu wieży, ale moim zdaniem dzieci do 3 lat powinny jeszcze poczekać na swój czas, by wejść na szczyt wieży.

parking

5/5

Dwa parkingi (jeden świetnie urządzony i drugi – dziki), darmowe i bardzo blisko są świetnym rozwiązaniem.

dostępność

Na szczyt wieży nie wejdą osoby niepełnosprawne a małe dzieci będą mogły mieć z tym problem.

podpowiedź kierunkowo.pl!

Mimo, że do wieży prowadzi przyjemna, niemal parkowa alejka to w połowie jej długości mamy kilkustopniowe podejście… Będzie to trudne miejsce do pokonania dla wózków inwalidzkich i dziecięcych.

Wieża widokowa na Osowej Górze w Mosinie

mocne strony

  • świetny parking,
  • dobrze zaprojektowany teren rekreacyjny,
  • rozległy widok z wieży,
  • zadbanie, czysto i schludnie,

słabe strony

  • niepotrzebne kilka stopni w ciągu dojścia z parkingu do wieży, które utrudnią życie osobą mniej mobilnym,
  • choć widać Poznań, to nie można mówić, że jest stąd doskonały widok na miasto,
  • mało informacji o samych Gliniankach na ich terenie

dowiedź się więcej!

Więcej blogowych wpisów znajdziecie w kategorii zwiedzam Polskę! Serdecznie zapraszam:)

więcej o tym miejscu w internecie

Wieża widokowa na Osowej Górze w Mosinie

pomogłem?

Fajnie Cię spotkać właśnie w tym miejscu, czyli na końcu wpisu:) Mam nadzieję, że okazał się pomocny i dał wiele informacji, pomysłów lub inspiracji! Jeżeli masz ochotę odwdzięczyć się, możesz wspomóc dalszy rozwój bloga niewielką wpłatą, stawiając mi wirtualną kawkę. Pamiętaj również, by obserwować mnie w serwisach Facebook, Instagram i twitter, dzięki czemu nie przegapisz kolejnych wpisów.

autor
Marcin
Marcin

kierunkowo.pl

Cześć, miło Cię widzieć! Poznaj mojego bloga, na którym opisuję swoje mikropodróże, ciekawe miejsca w Polsce, kulinarne dokonania i doświadczenia z bycia tatą w podróży i w domu.

Podobał Ci się ten wpis?

Daj grosza autorowi to możliwość wsparcia dowolną kwotą autora a tym samym i bloga. Dzięki Twojemu wsparciu możliwy będzie szybszy rozwój bloga! Więcej dowiesz się na stronie społeczności kierunkowo.pl!

0
Co myślisz o tym wpisie? Zostaw swój komentarz!x
()
x