wieża widokowa na osowej górze

Wieża widokowa na Osowej Górze w Mosinie

W Mosinie na zboczach Osowej Góry, w miejscu dawnych wyrobisk kopalnianych powstały świetnie zaprojektowane terenu rekreacyjne. Na ich terenie znajdziemy dwie najważniejsze punkty: Kąpielisko Glinianki oraz to, o czym właśnie czytacie, czyli wieża widokowa na Osowej Górze. Będąc tutaj, wielu z nas nawet nie pomyśli, że te tereny były kiedyś po prostu kopalnią odkrywkową iłów i glin. Właśnie w tym tkwi magia Glinianek w Mosinie.

Cały ten obszar a także dalszą okolice możemy podziwiać z wysokiej na blisko 17 metrów wieży widokowej. Sama wieża widokowa na Osowej Górze, znajduje się na wysokości 140, 5 m. n. p. m. Dzięki takim parametrom, z wieży można podziwiać panoramę Wielkopolskiego Parku Narodowego, Mosiny oraz oddalonego o blisko 20 kilometrów Poznania. Na samą wieżę prowadzą ciekawie urządzone ścieżki, przy których zlokalizowano tablice, tworząc edukacyjną ścieżkę dydaktyczną, poświęconą Wielkopolskiemu Parkowi Narodowemu. U jej podnóża znajduje się niewielki zbiornik wodny (glinianka), nad którym zostało umiejscowione, strzeżone w okresie letnim, kąpielisko.

Wieża widokowa na Osowej Górze w Mosinie

przy ulicy Pożegowskiej w Mosinie

Dokładną lokalizację miejsca: Wieża widokowa na Osowej Górze w Mosinie, znajdziecie na interaktywnej mapie atrakcji turystycznych w Polsce na kierunkowo.pl!
1 / 5

Drewniana wieża widokowa na Osowej Górze nie jest szczególnie wyjątkowa. To typowa konstrukcja punktu widokowego, umiejscowiona na niewielkiej górze wśród otaczających ją nizin. Widok choć rozległy, nie jest wyjątkowo urzekający.

Wieża widokowa na Osowej Górze w Mosinie

wieża widokowa na osowej górze
wieża widokowa na osowej górze
wieża widokowa na osowej górze
wieża widokowa na osowej górze
wieża widokowa na osowej górze
wieża widokowa na osowej górze
3 / 5

Dobrze zaprojektowane i utrzymane miejsca warto odwiedzać! Taki miejscem jest wieża widokowa na Osowej Górze, która mimo że nie zachwyca widokiem to imponuje zagospodarowaniem terenów po dawnej kopalni.

Wieża widokowa na Osowej Górze w Mosinie
3.7 / 5

5 / 5

Bezpłatne.

4 / 5

Raczej nie powinno się trafić na tłum.

2 / 5

Ścieżka dydaktyczna opowiada o Wielkopolskim Parku Narodowym, natomiast o tym miejscu informacje są szczątkowe.

5 / 5

Dwa parkingi (jeden świetnie urządzony i drugi – dziki), darmowe i bardzo blisko są świetnym rozwiązaniem.

Zarezerwuj sobie 15 minut.

Nie pamiętam zapisów regulaminu wieży, ale moim zdaniem dzieci do 3 lat powinny jeszcze poczekać na swój czas, by wejść na szczyt wieży.

Na szczyt wieży nie wejdą osoby niepełnosprawne a małe dzieci będą mogły mieć z tym problem.

  • świetny parking,
  • dobrze zaprojektowany teren rekreacyjny,
  • rozległy widok z wieży,
  • zadbanie, czysto i schludnie,
  • niepotrzebne kilka stopni w ciągu dojścia z parkingu do wieży, które utrudnią życie osobą mniej mobilnym,
  • choć widać Poznań, to nie można mówić, że jest stąd doskonały widok na miasto,
  • mało informacji o samych Gliniankach na ich terenie

Mimo, że do wieży prowadzi przyjemna, niemal parkowa alejka to w połowie jej długości mamy kilkustopniowe podejście… Będzie to trudne miejsce do pokonania dla wózków inwalidzkich i dziecięcych.

Wieża widokowa na Osowej Górze w Mosinie

Z Waszym wsparciem mogę więcej!

Jeżeli spodobał Wam się mój blog, znaleźliście na nim inspirację lub odpowiedź na swoje pytania, dodajcie mi wiatru w żagle abym mógł tworzyć jeszcze więcej i lepiej! Z góry dziękuje!

JESZCZE WIĘCEJ MIEJSC W KATEGORII

ZWIEDZAM POLSKĘ

ZNASZ FAJNE MIEJSCE?!

Znasz miejsce warte polecenia innym? Podpowiedź je nam a My skontaktujemy się z Gospodarzami i spróbujemy zaprosić ich do umieszczenia swojego miejsca na kierunkowo.pl. Pamiętajcie, trzeba promować to, co piękne i dobre!

ciekawe miejsca w Polsce kierunkowo.pl