Rodzinny park rozrywki Zaurolandia

Rodzinny park rozrywki Zaurolandia w Rogowie

Rodzinny park rozrywki Zaurolandia, który zlokalizowany jest w Rogowie, około 20 km na północ od Gniezna to doskonałe miejsce na wyjazd z dziećmi! Motywem przewodnim są oczywiście dinozaury, które dzięki realistycznym makietom i rzeczywistym rozmiarom robią ogromne wrażenie, szczególnie na dzieciach. Na terenie parku znajdziemy aż blisko 80 figur przeróżnych dinozaurów a to nie jedyne atrakcje, ponieważ rodzinny park rozrywki Zaurolandia to również duży plac zabaw oraz strefa innych atrakcji, takich jak dmuchane zamki, kolejka elektryczna, karuzele, park linowy. Dodatkowo położenie nad brzegiem Jeziora Rogowskiego również zostało wykorzystane i dzięki temu, możemy również skorzystać z wodnych atrakcji, np. kajaków, rowerków wodnych czy łódek.

A to nadal nie wszystko, bo na terenie Zaurolandii znajdziemy również Muzeum Paleontologiczne a nasze pociechy będziemy mogli zapisać np. na zajęcia i warsztaty plastyczne. Na terenie parku znajdziemy również punkty gastronomiczne a dla chcących zostać na dłużej, jest możliwość przenocowania się w hotelu. Jednym słowem pomyślano o wszystkim!

Rodzinny park rozrywki Zaurolandia w Rogowie

w m. Rogowo (ok. 20 km na północ od Gniezna), nad brzegiem Jeziora Rogowskiego,

Dokładną lokalizację miejsca: Rodzinny park rozrywki Zaurolandia w Rogowie, znajdziecie na interaktywnej mapie atrakcji turystycznych w Polsce na kierunkowo.pl!
3 / 5

Rodzinny park rozrywki Zaurolandia to jeden z kilku w Polsce parków dinozaurów (podobny znajduje się w Szklarskiej Porębie – Dinopark w Szklarskiej Porębie), jednak jego położenie, ogrom dodatkowych atrakcji, ogólne zorganizowanie przestrzeni zasługuje na wyróżnienie. Właśnie dlatego uważam, że jest on wyjątkowy na tle innych dinoparków.

Rodzinny park rozrywki Zaurolandia w Rogowie

Rodzinny park rozrywki Zaurolandia
zaurolandia w rogowie Rodzinny park rozrywki Zaurolandia
Rodzinny park rozrywki Zaurolandia
Rodzinny park rozrywki Zaurolandia
4 / 5

Cztery gwiazdki, nie pojawiły się tutaj przypadkowo. Na tak wysoką ocenę miał wpływ przede wszystkim szeroki uśmiech mojego syna, który czuł się z Zaurolandii jak ryba w wodzie a miał wtedy zaledwie 3 lata i nie mógł skorzystać ze wszystkiego, co przygotowano tutaj dla najmłodszych. A ja jako rodzic mogę jedynie potwierdzić, że rodzinny park rozrywki Zaurolandia to miejsce świetnie przemyślane, przygotowane i pozwalające miło spędzić czas.

Rodzinny park rozrywki Zaurolandia w Rogowie
3.3 / 5

3 / 5

Wejście na teren parku dla całej rodziny (2+2) to koszt około 100 złotych. Jednak w cenie biletu nie mamy wszystkich atrakcji, spośród których wiele jest dodatkowo płatnych. Za dalsze atrakcje możemy płacić indywidualnie (szczególnie fajne w przypadku małych dzieci, bo płacimy tylko za te z których może ono skorzystać) lub kupując opaskę nielimitowanych atrakcji.

2 / 5

Jest ich dużo, szczególnie w weekendy. Można jednak uniknąć wielkiego tłumu, przyjeżdżając tutaj możliwie wcześnie lub w dzień roboczy.

5 / 5

Nie można się do niczego przyczepić! Zarówno przy przebiegającej w pobliżu drodze ekspresowej znajdziemy drogowskazy, które nas pokierują do bram parku, jak i na samym terenie Zaurolandii znajdziemy mnóstwo elementów informacji turystycznej. Świetna robota!

4.5 / 5

Duży i bezpłatny parking u samych bram parku, przeznaczony wyłączenie dla odwiedzających to miejsce. Jedyny minus, że w dniach szczególnie dużego ruchu okazuje się nieco za mały.

Absolutne minimum to 2 godziny, choć potencjał tak duży, że możecie spędzić tu nawet cały dzień!

Większość atrakcji przewidziano dla dzieci w wieku 5-12 lat, jednak nawet młodsze pociechy znajdą tutaj wiele ciekawych atrakcji dla siebie. Moim zdaniem maluchy już od 1,5 – 2 lat, będą się tutaj doskonale bawiły. Jeżeli chodzi o dorosłych, również powinni znaleźć coś dla siebie, chociażby z wodnych atrakcji czy oferty gastronomicznej.

Po całym terenie parku bez większego problemu będziecie mogli poruszać się wózkiem dziecięcym czy inwalidzkim. Dostępność do atrakcji to już indywidualna sprawa.

 • dziesiątki rzeźb dinozaurów, rzeczywistych rozmiarów,
 • ogrom atrakcji, innych niż sam dinopark,
 • świetnie przygotowana informacja dla odwiedzających,
 • wygodny i duży parking pod samym parkiem,
 • położenie nad jeziorem i dodatkowe atrakcje wodne,
 • opaska nielimitowanych atrakcji, szczególnie fajne rozwiązanie przy nieco starszych dzieciach,
 • duży i przestrony teren parku, dostępny dla każdego i świetnie zaaranżowany i zorganizowany,
 • bilety rodzinne,
 • atrakcja dla całej rodziny,
 • ceny są akceptowalne, choć przy wejściu rodzinnym, całkowity koszt nie jest mały,
 • bywa tłumnie, weekendami nawet bardzo

Jeżeli planujecie mimo świadomości większych tłumów, odwiedzić rodzinny park rozrywki Zaurolandia w weekend, radzę by być tutaj dosłownie kilka minut po jego otwarciu. Wtedy bez problemu znajdziecie miejsce by zaparkować, bez kolei kupicie bilety a na terenie parku unikniecie tłumów przy rzeźbach dinozaurów i w dodatkowych atrakcjach. Nam taki patent się sprawdził doskonale.

Rodzinny park rozrywki Zaurolandia w Rogowie

Więcej o Zaurolandi dowiecie się z wpisu: ZAUROLANDIA w Rogowie. Prawdziwy raj dla dzieci!

Wpis opublikowano: 17 listopada 2021, ostatnia modyfikacja treści: 23 listopada 2021

Z Waszym wsparciem mogę więcej!

Jeżeli spodobał Wam się mój blog, znaleźliście na nim inspirację lub odpowiedź na swoje pytania, dodajcie mi wiatru w żagle abym mógł tworzyć jeszcze więcej i lepiej! Z góry dziękuje!

JESZCZE WIĘCEJ MIEJSC W KATEGORII

ZWIEDZAM POLSKĘ

ZNASZ FAJNE MIEJSCE?!

Znasz miejsce warte polecenia innym? Podpowiedź je nam a My skontaktujemy się z Gospodarzami i spróbujemy zaprosić ich do umieszczenia swojego miejsca na kierunkowo.pl. Pamiętajcie, trzeba promować to, co piękne i dobre!

ciekawe miejsca w Polsce kierunkowo.pl