Wieża widokowa JAGODA II w Osiecznej wieże widokowe

Wieża widokowa JAGODA II w Osiecznej

Wieża widokowa JAGODA II w Osiecznej to stojąca na jednym ze wzgórz leszczyńskiego pasma moren czołowych, drewniana wieża z tarasem widokowym z którego można podziwiać malownicze tereny wokół Osiecznej. Znajduje się ona w terenie leśnym i prowadzi do niej dobrze oznakowana droga. Wieża widokowa JAGODA II w Osiecznej ma 30 metrów wysokości a taras widokowy znajduje się 25 metrów ponad ziemią. Prowadzą na niego 152 drewniane stopnie, mniej więcej tyle samo co na 8-9 piętro w bloku.

Wieża widokowa JAGODA II w Osiecznej została otwarta 18 grudnia 2021 roku i zastąpiła wcześniejszą wieżę, która ze względu na zły stan techniczny, musiała zostać rozebrana kilka lat wcześniej (wzniesiona w 2006 roku, rozebrana w 2018 roku). Nowa wieża jest około trzykrotnie wyższa od swojej poprzedniczki, która miała zaledwie 8 metrów.

Wieża widokowa JAGODA II w Osiecznej

na południe od Osiecznej, dojazd od strony ulicy Łoniewskiej

Dokładną lokalizację miejsca: Wieża widokowa JAGODA II w Osiecznej, znajdziecie na interaktywnej mapie atrakcji turystycznych w Polsce na kierunkowo.pl!
3 / 5

Wielkopolska w większości jest płaska jak stół, tym bardziej takie miejsca jak wieża widokowa JAGODA II w Osiecznej należy doceniać i uważać za wyjątkową atrakcję. Oczywiście nie jest to jedyna wielkopolska wieża widokowa, niemniej ze względu na swoją lokalizację na wzgórzach i dużą wysokość, pozwala nam podziwiać wyjątkowo rozległy widok na piękne okolice Osiecznej.

Wieża widokowa JAGODA II w Osiecznej

Wieża widokowa JAGODA II w Osiecznej wieże widokowe
Wieża widokowa JAGODA II w Osiecznej wieże widokowe
jagoda wieża osieczna
Wieża widokowa JAGODA II w Osiecznej
widoki osieczna wieża
Wieża widokowa JAGODA II w Osiecznej
4 / 5

Wieża widokowa JAGODA II w Osiecznej moim zdaniem to jedno z najciekawszych miejsc w okolicy! Piękny widok, położenie w cichym i spokojnym lesie po którym aż miło się przespacerować i odrobinka adrenaliny, kiedy wchodzi się po schodach na wysoką, drewnianą wieżę. Na pewno zapamiętacie to miejsce!

Wieża widokowa JAGODA II w Osiecznej
4.5 / 5

5 / 5

Wejście na wieże jest bezpłatne.

4 / 5

Latem bardzo możliwe, że spotkacie tutaj nielicznych rowerzystów czy spacerowiczów. W innych porach roku miejsce to jest rzadziej odwiedzane, przez co większa szansa na to, że będziecie mogli się dłużej cieszyć widokami w samotności.

4.5 / 5

Im bliżej wieży, tym lepiej oznakowane jest dojście do niej. Od parkingu przy ulicy Łoniewskiej trasa jest wręcz doskonale oznakowana a dodatkowo znajdzie na niej tablice edukacyjne, przybliżające nieco przyrodę lasu. Szkoda, że brakuje czytelnych i wyraźnych oznaczeń (tablic, drogowskazów) przy głównych drogach, kierujących nas w stronę wieży.

4.5 / 5

Około 350 metrów na południowy-wschód od wieży znajduje się miejsce postojowe, przygotowane specjalnie dla odwiedzających wieżę widokową w którym mogą oni bezpiecznie pozostawić swoje auto. Miejsce jest oznakowane i można dojechać do niego nieutwardzoną drogą od ulicy Łoniewskiej. Minimalny minus za wąską ścieżkę dojazdową oraz mało widoczne oznakowanie samego parkingu.

Dojście do wieży z parkingu trwa 5 minut, dokłądnie tyle samo powrót. Wejście na wieżę zajmuje od 2 do 5 minut, w zależności od waszej formy. Na tarasie widokowym, możecie spędzić tak wiele czasu, jak tylko chcecie; ja przykładowo spędziłem na nim 10 minut.

Od 2 lat wzwyż, choć należy pamiętać by najmłodsi (do 8 lat) zawsze byli pod opieką rodziców czy opiekunów. Im wyżej tym bardziej czuć lekkie kołysanie wieży i narastający wiatr, co może nie spodobać się szczególnie małym dzieciom.

Dojście do wieży prowadzi leśną ścieżką, po opadach miejscami błotnistą. Po dojściu pod wieżę, dalsza droga na taras widokowy prowadzi drewnianymi schodami. Wejście na górę zajmuje kilku minut i dla niektórych osób może być sporym wysiłkiem lub wyzwaniem.

  • stosunkowo niedawno otwarta, drewniana wieża widokowa o wysokości aż 30 metrów,
  • zlokalizowana na jednym z najwyższych wzgórz w okolicy, przez co widoki są jeszcze bardziej rozległe,
  • świetnie oznakowane dojście,
  • miejsce parkingowe dla odwiedzających,
  • niewielka ilość odwiedzających,
  • bezpłatna,
  • mało tablic i drogowskazów kierujących do wieży widokowej w centrum Osiecznej,

Z wieży widokowej widać bardzo dobrze Osieczną i jej najciekawsze zabytki oraz atrakcje, np. zamek, kościoły czy unikalne drewniane wiatraki z XVIII wieku, które dzisiaj są siedzibą Muzeum Młynarstwa i Rolnictwa w Osiecznej. Niestety by zobaczyć je wszystkie dokładnie, potrzebujecie lornetki lub aparatu z teleobiektywem bo wieża oddalona jest od centrum miasta o około 1,5 kilometra.

Wieża widokowa JAGODA II w Osiecznej

Poznajcie okolice Osiecznej z innych moich wpisów:

Po więcej inspiracji i ciekawych miejsc zapraszam Was do kategorii zwiedzam Polskę oraz na mapę atrakcji turystycznych w Polsce, którą również znajdziecie na kierunkowo.pl!

Wpis opublikowano: 8 listopada 2022, ostatnia modyfikacja treści: 6 lipca 2023

Z Waszym wsparciem mogę więcej!

Jeżeli spodobał Wam się mój blog, znaleźliście na nim inspirację lub odpowiedź na swoje pytania, dodajcie mi wiatru w żagle abym mógł tworzyć jeszcze więcej i lepiej! Z góry dziękuje!

JESZCZE WIĘCEJ MIEJSC W KATEGORII

ZWIEDZAM POLSKĘ

ZNASZ FAJNE MIEJSCE?!

Znasz miejsce warte polecenia innym? Podpowiedź je nam a My skontaktujemy się z Gospodarzami i spróbujemy zaprosić ich do umieszczenia swojego miejsca na kierunkowo.pl. Pamiętajcie, trzeba promować to, co piękne i dobre!

ciekawe miejsca w Polsce kierunkowo.pl