
Wyjątkowy mural na Śródce w Poznaniu
Mural na Śródce w Poznaniu jest trójwymiarowym malowidłem zlokalizowanym na zbiegu ulicy Śródka i Rynku Śródeckiego w Poznaniu na ścianie jednej z kamienic i nosi długą nazwę: Opowieść śródecka z trębaczem na dachu i kotem w tle. Odsłonięty został w 2015 roku i przedstawia historię tej dzielnicy miasta, która kiedyś tętniła życiem podmiejskiej osady słynącej z wielu rzemieślników i kupców. Kryje on w sobie jednak o wiele więcej ukrytych wątków z historii tego miejsca. Wprawne oko dostrzeże jeźdźca na koniu, którym jest książę Wielkopolski Władysław Odonic, trębacza nawiązującego do dawnego śródeckiego ratusza czy kota, uznawanego za symbol tego miejsca. Wszystko co umiejscowione w trójwymiarowym malowidle, ukazującym dawne zabudowania w sposób tak realistyczny, że można odnieść wrażenie iż stoimy nie przed muralem a pięknym kwartałem dzielnicy! Więcej o muralu przeczytacie na stronach internetowych Miasta Poznania.
Co jeszcze we wpisie?
To znajdziesz w moim blogowym opisie tego miejsca.
Autor wpisu
Cześć, jestem Marcin!
Od ponad 30 lat podróżuję po Polsce, odkrywając jej najciekawsze zakątki i smaki. Swoimi mikropodróżniczymi odkryciami dzielę się z Wami od 2019 roku na moim blogu – kierunkowo.pl. Więcej o mnie przeczytacie tutaj
Lokalizacja – Wyjątkowy mural na Śródce w Poznaniu
Lokalizacja miejsca „Wyjątkowy mural na Śródce w Poznaniu”: Poznań, zbieg ulicy Śródka i Rynek Śródecki. Dokładną lokalizację znajdziecie na interaktywnej mapie atrakcji turystycznych w Polsce na kierunkowo.pl!
Sprawdź moją mapę atrakcji i ponad 500 miejsc, które na niej oznaczyłem!
Konkrety
Wyjątkowy mural na Śródce w Poznaniu w wielkim skrócie! Poznajcie unikalność tego miejsca i moją opinię o nim!
5/5
Wiele murali widziałem i wiele z nich można nazwać dziełami sztuki, jednak mural na Śródce w Poznaniu to unikat! Zachwyca swoją trójwymiarową formą a dodatkowo zaciekawia akcentami związanymi z historią tego miejsca! Atrakcja niemal doskonała!
Będąc w Poznaniu nie ograniczajmy się jedynie do zobaczenia poznańskiego Rynku, ruszmy na poznański Ostrów Tumski z którego kilka kroków dzieli nas już od muralu na Śródce! Dodatkowo w jego bezpośrednim sąsiedztwie możemy zjeść coś pysznego, chwilę odpocząć lub trafić na ciekawe wydarzenie, które coraz chętniej odbywają się pod muralem.
Galeria zdjęć
Wyjątkowy mural na Śródce w Poznaniu

Rating miejsca
Ocena praktycznych informacji o miejscu: cen, ilości odwiedzających i ogólnego przygotowania miejsca do bycia atrakcją turystyczną. Im wyższa ocena tym lepiej!
Średnia ocena – 3.7/5 – składowe oceny:
Ceny – 5/5
Bez opłat
Ilość odwiedzających – 4/5
Przeważnie bez tłumów, choć można trafić zarówno na wycieczkę jak i większą grupę turystów. Miejsca jednak starczy dla każdego!
Przygotowanie – 2/5
Moim zdaniem taka ciekawostka i atrakcja jak mural na Śródce w Poznaniu zasługuje na znacznie lepszą informację dla turystów, zaczynając od kierunkowskazów przy innych atrakcjach w okolicy aż po tablicę informacyjną, stojącą w miejscu z którego najlepiej widać trójwymiarowe malowidło.
Ja tworzę rzetelne treści, którym możesz zaufać a Ty stawiasz kawkę:)
Dzięki drobnym wpłatom od Czytelników (10, 15, 25 zł), mogę utrzymywać i rozwijać bloga
Praktyczne informacje – Wyjątkowy mural na Śródce w Poznaniu
Parking – 4/5
Kilka miejsc parkingowych znajduje się na Rynku Śródeckim, kolejne na pobliskiej ulicy Gdańskiej. Parkowanie jest bezpłatne, jednak czasami ciężko o wolne miejsce.
Potrzebny czas
Kilka minut.
Sugerowany wiek
Dla każdego.
Dostępność
Dla każdego.
Poznańska Śródka to dzielnica, która w ostatnich latach odradza się z popiołów. Połączenie jej Mostem Jordana z Ostrowem Tumskim oraz budowa Bramy Poznania, spowodowało, że na dzielnicy otworzyło się wiele ciekawych lokali gastronomicznych, organizowane są wydarzenia uliczne oraz powstają takie perełki jak mural na Śródce, czy mural, który gra podczas deszczu! Dlatego gdy już zawitasz pod najsławniejszy mural na Śródce, poświęć kilka minut i zobacz co jeszcze kryje w sobie ta dzielnica miasta.
Plusy i minusy
główne atuty
- unikalność formy,
- lokalizacja,
- wpleciona w malowidło historia dzielnicy,
słabsze strony
- słabo rozwinięta informacja turystyczna
Poznajcie inne miejsca w okolicy
Wpis opublikowano: 18 maja 2021Marcin Krawczyk
mikropodróżnik | bloger | polonofil
Od ponad 30 lat podróżuję po Polsce, odkrywając jej najciekawsze zakątki i smaki. Specjalizuje się w krótkich wyjazdach (mikropodróżach), dzięki którym udaje mi się łączyć pracę zawodową z życiem pełnym podróżniczych przygód! Swoimi mikropodróżniczymi odkryciami dzielę się z Wami od 2019 roku na moim blogu – kierunkowo.pl, starając się tworzyć najbardziej rzetelny blog podróżniczy o Polsce. Więcej o mnie przeczytacie na stronie o mnie
Dodaj komentarz