Zachodnia plaża w Międzyzdrojach

Zachodnia plaża w Międzyzdrojach

Międzyzdroje podzieliło swoją plażę umownie na dwa kąpieliska, które rozdziela betonowe molo. Zachodnia plaża w Międzyzdrojach, położona po zachodniej stronie molo to szeroka, piaszczysta plaża położona wzdłuż dzielnicy Międzyzdrojów, szczególnie bogatej w miejsca noclegowe. Wzdłuż plaży ciągnie się zlokalizowana na wydmach kładka spacerowa, z której możemy swobodnie wchodzić na plażę wybranym zejściem. Na plaży znajdziemy wypożyczalnię sprzętu plażowego, strzeżone kąpielisko, przebieralnie i kilka barów plażowych.

Zachodnia plaża w Międzyzdrojach

na zachód od międzyzdrojskiego molo

Dokładną lokalizację miejsca: Zachodnia plaża w Międzyzdrojach, znajdziecie na interaktywnej mapie atrakcji turystycznych w Polsce na kierunkowo.pl!
2 / 5

Zachodnia plaża w Międzyzdrojach to jedna z wielu, podobnych do siebie plaż w Polsce.

Zachodnia plaża w Międzyzdrojach

Zachodnia plaża w Międzyzdrojach
Zachodnia plaża w Międzyzdrojach
Zachodnia plaża w Międzyzdrojach
2 / 5

Nie oczekuj, że zachodnia plaża w Międzyzdrojach da Ci coś więcej niż wypoczynek nad morzem, piaszczystą plażę oraz dogodne dojście do wody.

Zachodnia plaża w Międzyzdrojach
3 / 5

5 / 5

Bez opłat.

1.5 / 5

Zachodnia plaża w Międzyzdrojach jest tą najbardziej obleganą plażą w mieście. To na nią ciągną największe tłumy spragnionych wypoczynku na plaży. Jedynie dzięki swoim rozmiarom, daje radę w szczycie sezonu pomieścić wczasowiczów.

2.5 / 5

Bez zastrzeżeń zostały oznakowane wejścia na plażę, niestety brakuje dodatkowych oznaczeń, kierujących np. do toalet.

2 / 5

Choć miejsc parkingowych w okolicy jest sporo, nie są one wystarczające by pomieścić wszystkich gości. Dodatkowo na terenie miasta obowiązuje Strefa Płatnego Parkowania, która do najtańszych nie należy. Dookoła znajdziemy również kilka prywatnych parkingów, które mogą okazać się jeszcze droższe.

Według uznania:)

Dla każdego.

Na samą plażę prowadzą zazwyczaj łagodne zejścia, które umożliwiają osobom poruszającym się na wózkach inwalidzkich czy rodzicom z wózkami dziecięcymi dotrzeć do piasku. Przy niektórych zejściach, np. tym przy molo, przygotowany został wygodny zjazd biegnący obok schodów zejściowych.

  • wygodne zejścia na plażę,
  • szeroka i piaszczysta plaża,
  • strzeżone kąpielisko,
  • większy tłum niż na sąsiedniej plaży wschodniej,
  • niewystarczająca baza parkingowa,
  • ubogie zaplecze dla odwiedzających (mała liczba toalet i punktów gastronomicznych)

W moim odczuciu woda przy zachodniej plaży jest cieplejsza ale bardziej brudna, niż na wschodniej plaży za molem. Warto sprawdzić to na własnej skórze:)

Zachodnia plaża w Międzyzdrojach

Poznaj pozostałe atrakcje i ciekawe miejsca w Międzyzdrojach, przejdź do wpisu:

Wpis opublikowano: 16 czerwca 2021, ostatnia modyfikacja treści: 24 lipca 2021

Z Waszym wsparciem mogę więcej!

Jeżeli spodobał Wam się mój blog, znaleźliście na nim inspirację lub odpowiedź na swoje pytania, dodajcie mi wiatru w żagle abym mógł tworzyć jeszcze więcej i lepiej! Z góry dziękuje!

JESZCZE WIĘCEJ MIEJSC W KATEGORII

ZWIEDZAM POLSKĘ

ZNASZ FAJNE MIEJSCE?!

Znasz miejsce warte polecenia innym? Podpowiedź je nam a My skontaktujemy się z Gospodarzami i spróbujemy zaprosić ich do umieszczenia swojego miejsca na kierunkowo.pl. Pamiętajcie, trzeba promować to, co piękne i dobre!

ciekawe miejsca w Polsce kierunkowo.pl