Marina w Lądzie

Marina w Lądzie
  • Marcin
  • 4 sierpnia 2021
Marina w Lądzie

Urokliwa marina w Lądzie, położona dosłownie naprzeciwko lawendowych pól Lawendowego Lądu, to kolejne ciekawe miejsce w tej niewielkiej, wielkopolskiej miejscowości. Mimo wszystko, jest to doskonałe miejsce do odpoczynku po zwiedzaniu pobliskiego dawnego opactwa Cystersów lub Nadwarciańskiego Parku Krajobrazowego. Jednak w marinie można nie tylko dobrze zjeść, wypić i odpocząć ale również, a może nawet przede wszystkim skorzystać z uroków Warty! Możemy ruszyć z niej kajakiem, łodzią lub niewielkim statkiem i udać się w niezapomnianą podróż po trzeciej co do długości rzece w Polsce.

Marina w Lądzie to wbrew pozorom bardzo interesujące kulinarnie miejsce! Zjemy tutaj świeżą rybkę “z ostatniego połowu” oraz pyszne polskie jedzenie w naprawdę dobrej cenie! Dodatkowo możemy skosztować również domowych ciast oraz napić się nieco mocniejszych trunków! Jednak niepozorna marina w Lądzie to również miejsce oferujące bezpieczną przystań w porcie rzecznym, miejsce do rozbicia namiotu wraz z zapleczem sanitarnym, możliwość organizacji spotkań i przyjęć a nawet zakład produkujący infrastrukturę portową. Sporo jak na niewielką marinę w małej miejscowości na Wartą:)

region
lokalizacja

Ląd 137, ok. 25 km na zachód od Konina

GALERIA

Marina w Lądzie

Marina w Lądzie
Marina w Lądzie
Marina w Lądzie

W SKRÓCIE


  • UNIKALNOŚĆ

Choć marina w Lądzie jest wyjątkowa, w wielu aspektach przypomina inne tego typu miejsca nad polskimi rzekami. Warto jednak podkreślić wyjątkowy klimat, szeroką ofertę, dobrą regionalną kuchnię i bardzo przystępne ceny.

  • MOIM ZDANIEM

Nikt nie powinien z mariny w Lądzie wyjechać niezadowolonym. Można w niej przeżyć ciekawą wodną przygodę, dobrze zjeść lub po prostu miło spędzić czas i właśnie dlatego jestem przekonany, że warto ją odwiedzić będąc w tych stronach!

MAPA

Dokładną lokalizację miejsca: Marina w Lądzie, znajdziecie na interaktywnej mapie atrakcji turystycznych w Polsce na kierunkowo.pl!

OCENY

ŚREDNIA OCEN

3.8 / 5

Marina w Lądzie


CENY

4 / 5

Cena są na bardzo akceptowalnym poziomie.

ILOŚĆ TURYSTÓW

3.5 / 5

Bliskość lawendowych pól oraz szeroka oferta mariny powoduje, że odwiedza ją wiele osób. Tłumów raczej nie ma, ale weekendami na pewno trzeba spodziewać się większej ilości osób.

UŁATWIENIA DLA ODWIEDZAJĄCYCH

4 / 5

Sporo kierunkowskazów, pomagających trafić do mariny a do tego kilka tablic na miejscu, dzięki którym poznamy okoliczne szlaki wodne oraz możliwości spędzenia czasu na wodzie.

PRAKTYCZNE INFORMACJE

PARKING

5 / 5

Tuż przy marinie zlokalizowano bezpłatny parking dla gości mariny.

POTRZEBNY CZAS

Trudno określić ile czasu będziecie potrzebować, bo zależy to ściśle od atrakcji na które się zdecydujecie.

SUGEROWANY WIEK

Sama marina w Lądzie to miejsce dla każdego, jednak niektórych atrakcji mariny nie polecam dla małych dzieci.

DOSTĘPNOŚĆ

Położenie nad brzegiem rzeki, wymusza w wielu miejscach schody i podesty, które będą utrudniały poruszanie się osobom niepełnosprawnym. Z pomocą innych, dadzą oni radę niemal w pełni korzystać z mariny.

  • PODPOWIEDŹ KIERUNKOWO.PL

Mimo że marina w Lądzie jest mniej znana niż pobliska marina w Pyzdrach, to właśnie ona ma szerszą ofertę i moim zdaniem przyjemniejszy klimat!

Marina w Lądzie

MOCNE STRONY

  • szeroka oferta,
  • przystępne ceny,
  • unikalna i malownicza lokalizacja,

SŁABE STRONY

  • bywa w niej tłoczno, szczególnie weekendami…

Drogi Czytelniku, miło mi, że dotarłeś do końca mojego wpisu! Jeśli pomógł on znaleźć niezbędne informacje, inspirację do dalszych podróży lub po prostu spodobało się Tobie, to co robię, będę wdzięczny, gdy wesprzesz mnie niewielkim napiwkiem stawiając wirtualną kawkę lub zostając Patronem bloga:)

Dowiedź się więcej o okolicy!

Więcej blogowych wpisów znajdziecie w kategorii zwiedzam Polskę! Serdecznie zapraszam:)

kierunkowo.pl w socialmediach

mapa atrakcji turystycznych w Polsce

Poznajcie interaktywną mapę ciekawych miejsc w Polsce na kierunkowo.pl!