Wieża widokowa JAGODA II w Osiecznej

Wieża widokowa JAGODA II w Osiecznej wieże widokowe
 • Marcin
 • 8 listopada 2022
Wieża widokowa JAGODA II w Osiecznej

Wieża widokowa JAGODA II w Osiecznej to stojąca na jednym ze wzgórz leszczyńskiego pasma moren czołowych, drewniana wieża z tarasem widokowym z którego można podziwiać malownicze tereny wokół Osiecznej. Znajduje się ona w terenie leśnym i prowadzi do niej dobrze oznakowana droga. Wieża widokowa JAGODA II w Osiecznej ma 30 metrów wysokości a taras widokowy znajduje się 25 metrów ponad ziemią. Prowadzą na niego 152 drewniane stopnie, mniej więcej tyle samo co na 8-9 piętro w bloku.

Wieża widokowa JAGODA II w Osiecznej została otwarta 18 grudnia 2021 roku i zastąpiła wcześniejszą wieżę, która ze względu na zły stan techniczny, musiała zostać rozebrana kilka lat wcześniej (wzniesiona w 2006 roku, rozebrana w 2018 roku). Nowa wieża jest około trzykrotnie wyższa od swojej poprzedniczki, która miała zaledwie 8 metrów.

kategoria miejsca
region
lokalizacja

na południe od Osiecznej, dojazd od strony ulicy Łoniewskiej

GALERIA

Wieża widokowa JAGODA II w Osiecznej

Wieża widokowa JAGODA II w Osiecznej wieże widokowe
Wieża widokowa JAGODA II w Osiecznej wieże widokowe
jagoda wieża osieczna
Wieża widokowa JAGODA II w Osiecznej
widoki osieczna wieża
Wieża widokowa JAGODA II w Osiecznej

W SKRÓCIE


 • UNIKALNOŚĆ

Wielkopolska w większości jest płaska jak stół, tym bardziej takie miejsca jak wieża widokowa JAGODA II w Osiecznej należy doceniać i uważać za wyjątkową atrakcję. Oczywiście nie jest to jedyna wielkopolska wieża widokowa, niemniej ze względu na swoją lokalizację na wzgórzach i dużą wysokość, pozwala nam podziwiać wyjątkowo rozległy widok na piękne okolice Osiecznej.

 • MOIM ZDANIEM

Wieża widokowa JAGODA II w Osiecznej moim zdaniem to jedno z najciekawszych miejsc w okolicy! Piękny widok, położenie w cichym i spokojnym lesie po którym aż miło się przespacerować i odrobinka adrenaliny, kiedy wchodzi się po schodach na wysoką, drewnianą wieżę. Na pewno zapamiętacie to miejsce!

MAPA

Dokładną lokalizację miejsca: Wieża widokowa JAGODA II w Osiecznej, znajdziecie na interaktywnej mapie atrakcji turystycznych w Polsce na kierunkowo.pl!

OCENY

ŚREDNIA OCEN

4.5 / 5

Wieża widokowa JAGODA II w Osiecznej


CENY

5 / 5

Wejście na wieże jest bezpłatne.

ILOŚĆ TURYSTÓW

4 / 5

Latem bardzo możliwe, że spotkacie tutaj nielicznych rowerzystów czy spacerowiczów. W innych porach roku miejsce to jest rzadziej odwiedzane, przez co większa szansa na to, że będziecie mogli się dłużej cieszyć widokami w samotności.

UŁATWIENIA DLA ODWIEDZAJĄCYCH

4.5 / 5

Im bliżej wieży, tym lepiej oznakowane jest dojście do niej. Od parkingu przy ulicy Łoniewskiej trasa jest wręcz doskonale oznakowana a dodatkowo znajdzie na niej tablice edukacyjne, przybliżające nieco przyrodę lasu. Szkoda, że brakuje czytelnych i wyraźnych oznaczeń (tablic, drogowskazów) przy głównych drogach, kierujących nas w stronę wieży.

PRAKTYCZNE INFORMACJE

PARKING

4.5 / 5

Około 350 metrów na południowy-wschód od wieży znajduje się miejsce postojowe, przygotowane specjalnie dla odwiedzających wieżę widokową w którym mogą oni bezpiecznie pozostawić swoje auto. Miejsce jest oznakowane i można dojechać do niego nieutwardzoną drogą od ulicy Łoniewskiej. Minimalny minus za wąską ścieżkę dojazdową oraz mało widoczne oznakowanie samego parkingu.

POTRZEBNY CZAS

Dojście do wieży z parkingu trwa 5 minut, dokłądnie tyle samo powrót. Wejście na wieżę zajmuje od 2 do 5 minut, w zależności od waszej formy. Na tarasie widokowym, możecie spędzić tak wiele czasu, jak tylko chcecie; ja przykładowo spędziłem na nim 10 minut.

SUGEROWANY WIEK

Od 2 lat wzwyż, choć należy pamiętać by najmłodsi (do 8 lat) zawsze byli pod opieką rodziców czy opiekunów. Im wyżej tym bardziej czuć lekkie kołysanie wieży i narastający wiatr, co może nie spodobać się szczególnie małym dzieciom.

DOSTĘPNOŚĆ

Dojście do wieży prowadzi leśną ścieżką, po opadach miejscami błotnistą. Po dojściu pod wieżę, dalsza droga na taras widokowy prowadzi drewnianymi schodami. Wejście na górę zajmuje kilku minut i dla niektórych osób może być sporym wysiłkiem lub wyzwaniem.

 • PODPOWIEDŹ KIERUNKOWO.PL

Z wieży widokowej widać bardzo dobrze Osieczną i jej najciekawsze zabytki oraz atrakcje, np. zamek, kościoły czy unikalne drewniane wiatraki z XVIII wieku, które dzisiaj są siedzibą Muzeum Młynarstwa i Rolnictwa w Osiecznej. Niestety by zobaczyć je wszystkie dokładnie, potrzebujecie lornetki lub aparatu z teleobiektywem bo wieża oddalona jest od centrum miasta o około 1,5 kilometra.

Wieża widokowa JAGODA II w Osiecznej

MOCNE STRONY

 • stosunkowo niedawno otwarta, drewniana wieża widokowa o wysokości aż 30 metrów,
 • zlokalizowana na jednym z najwyższych wzgórz w okolicy, przez co widoki są jeszcze bardziej rozległe,
 • świetnie oznakowane dojście,
 • miejsce parkingowe dla odwiedzających,
 • niewielka ilość odwiedzających,
 • bezpłatna,

SŁABE STRONY

 • mało tablic i drogowskazów kierujących do wieży widokowej w centrum Osiecznej,

Drogi Czytelniku, miło mi, że dotarłeś do końca mojego wpisu! Jeśli pomógł on znaleźć niezbędne informacje, inspirację do dalszych podróży lub po prostu spodobało się Tobie, to co robię, będę wdzięczny, gdy wesprzesz mnie niewielkim napiwkiem stawiając wirtualną kawkę lub zostając Patronem bloga:)

Dowiedź się więcej o okolicy!

Więcej blogowych wpisów znajdziecie w kategorii zwiedzam Polskę! Serdecznie zapraszam:)

kierunkowo.pl w socialmediach

mapa atrakcji turystycznych w Polsce

Poznajcie interaktywną mapę ciekawych miejsc w Polsce na kierunkowo.pl!