Zielona Symfonia w Poznaniu
Kilka kroków od najsławniejszego śródeckiego muralu znajduje się kolejny „mural”, czy może bardziej nietypowa instalacja na ścianie jednej z kamienic. To Zielona Symfonia, czyli grający mural! Dzięki zastosowaniu plątaniny rur i przeróżnych blaszanych elementów, spływająca woda gra na nich swoją symfonię! Oczywiście nie liczmy na urzekającą symfonię, przypominającą koncert orkiestry symfonicznej a nastawmy się bardziej na blaszane odgłosy i szum spływającej wody. Niemniej atrakcja intryguje a dodatkowo to chyba jedyna tego typu instalacja w Polsce!
Zielona Symfonia na Śródce została odsłonięta w 2018 roku i szybko stała się śródecką atrakcją! Pod muralem znajduje się również kawałek placu, który co jakiś czas gości ciekawe wydarzenia kulturalne i lokalne.
Co jeszcze we wpisie?
To znajdziesz w moim blogowym opisie tego miejsca.
Autor wpisu
Cześć, jestem Marcin!
Od ponad 30 lat podróżuję po Polsce, odkrywając jej najciekawsze zakątki i smaki. Swoimi mikropodróżniczymi odkryciami dzielę się z Wami od 2019 roku na moim blogu – kierunkowo.pl. Więcej o mnie przeczytacie tutaj
Lokalizacja – Zielona Symfonia w Poznaniu
Lokalizacja miejsca „Zielona Symfonia w Poznaniu”: Poznań, ul. Ostrówek 17. Dokładną lokalizację znajdziecie na interaktywnej mapie atrakcji turystycznych w Polsce na kierunkowo.pl!
Sprawdź moją mapę atrakcji i ponad 500 miejsc, które na niej oznaczyłem!
Konkrety
Zielona Symfonia w Poznaniu w wielkim skrócie! Poznajcie unikalność tego miejsca i moją opinię o nim!
4/5
Jak już wspomniałem Zielona Symfonia jest najprawdopodobniej jedyną tego typu instalacją w Polsce! To tylko potwierdza jej wyjątkowość i niepowtarzalność.
3/5
By usłyszeć piękno deszczowej symfonii, musimy przyjść tutaj w czasie trwania konkretnej ulewy… Jednak przy okazji słonecznej pogody, możemy podziwiać ten pomysłowy mural, dlatego warto zobaczyć to miejsce będąc na poznańskiej Śródce, idąc np. w kierunku innego, bardziej znanego muralu.
Galeria zdjęć
Zielona Symfonia w Poznaniu
Rating miejsca
Ocena praktycznych informacji o miejscu: cen, ilości odwiedzających i ogólnego przygotowania miejsca do bycia atrakcją turystyczną. Im wyższa ocena tym lepiej!
Średnia ocena – 4/5 – składowe oceny:
Ceny – 5/5
Bez opłat.
Ilość odwiedzających – 4.5/5
W tym miejscu nie spotkacie raczej nikogo kto podziwia tą intrygującą instalację. Delikatny tłum pod muralem, może jednak zostać przyciągnięty przez sąsiednie restauracje i kawiarnie.
Przygotowanie – 2.5/5
Jedna tablica na ścianie, na której znajduje się instalacja to trochę mało…
Ja tworzę rzetelne treści, którym możesz zaufać a Ty stawiasz kawkę:)
Dzięki drobnym wpłatom od Czytelników (10, 15, 25 zł), mogę utrzymywać i rozwijać bloga
Praktyczne informacje – Zielona Symfonia w Poznaniu
Parking – 4/5
Brak dedykowanego parkingu, jednak w pobliżu jest kilka miejsc gdzie można zostawić samochód. Warto poszukać miejsca na ul. Ostrówek, Cybińska czy Rynek Śródecki.
Potrzebny czas
Kilka minut wystarczy by poznać to miejsce.
Sugerowany wiek
Dla każdego.
Dostępność
Dla każdego.
Poznańska Śródka to dzielnica, która w ostatnich latach odradza się z popiołów. Połączenie jej Mostem Jordana z Ostrowem Tumskim oraz budowa Bramy Poznania, spowodowało, że na dzielnicy otworzyło się wiele ciekawych lokali gastronomicznych, organizowane są wydarzenia uliczne oraz powstają takie perełki jak mural na Śródce, czy mural który gra podczas deszczu! Dlatego gdy już tutaj zawitasz, poświęć kilka minut i zobacz co jeszcze kryje w sobie ta dzielnica miasta.
Plusy i minusy
główne atuty
- niepowtarzalność,
- lokalizacja,
- dostępność,
słabsze strony
- niestety cały urok Zielonej Symfonii można poznać jedynie przy dużym szczęściu, rzęsistym deszczu i wietrze
Poznajcie inne miejsca w okolicy
Poznaj Poznań jeszcze lepiej! Dzięki poniższym wpisom poznasz najciekawsze miejsca miasta:
Marcin Krawczyk
mikropodróżnik | bloger | polonofil
Od ponad 30 lat podróżuję po Polsce, odkrywając jej najciekawsze zakątki i smaki. Specjalizuje się w krótkich wyjazdach (mikropodróżach), dzięki którym udaje mi się łączyć pracę zawodową z życiem pełnym podróżniczych przygód! Swoimi mikropodróżniczymi odkryciami dzielę się z Wami od 2019 roku na moim blogu – kierunkowo.pl, starając się tworzyć najbardziej rzetelny blog podróżniczy o Polsce. Więcej o mnie przeczytacie na stronie o mnie
Dodaj komentarz