Współpraca
Witaj w sekcji współpraca! Skoro już jesteś właśnie w tym miejscu, spytam od razu: Co powiesz na wspólny projekt? Połączone siły to zawsze większa szansa na sukces, dlatego pozwól się przekonać, że właśnie z kierunkowo.pl warto stworzyć coś razem!
Poznajmy się!
Nazywam się Marcin Krawczyk i od ponad 30 lat podróżuję po Polsce, odwiedzając jej najciekawsze zakątki. Przemierzam głównie Wielkopolskę, Dolny Śląsk i Pomorze ale miałem przyjemność odkrywać również Małopolskę, Śląsk, Kujawy, Ziemię Lubuską oraz Świętokrzyską. Początkowo podróżowałem z rodzicami a obecnie najczęściej wyruszam na mikropodróże samemu lub wraz z moją rodzinką. Od 2019 roku opisuję je na moim blogu – kierunkowo.pl. Więcej o sobie piszę na stronie o mnie.
Zastanawiasz się się jak skutecznie promować swoje usługi, miejsce lub markę w sieci? Świetnie trafiłeś! To właśnie współpraca z wartościowymi twórcami internetowymi, zdaniem wielu specjalistów od marketingu jest przyszłością skutecznego marketingu w dzisiejszych czasach! kierunkowo.pl to wiarygodny, rzetelny i zdobywający coraz większą sympatię internautów blog podróżniczy, istniejący od 2019 roku.
Dotychczasowe współprace
Współpraca w ramach której Marcin Krawczyk – autor bloga kierunkowo.pl, dwukrotnie wygłosił prelekcję o swoich mikropodróżach na scenie głównej targów podróżniczych Tour Salon 2023 w Poznaniu. Tematy prelekcji:
- Mikropodróże – podróżuj bliżej za swoimi marzeniami!
- Wielkopolska na jeden dzień – pomysły na jednodniowe wyprawy do najciekawszych zakątków regionu
Wydarzenie poprzedziły materiały wideo (rolki IG + FB), wpisy, grafiki oraz inne działania promujące wydarzenie w socialmediach. Więcej szczegółów na stronie targów Tour Salon.
Długofalowa współpraca, mająca na celu promocję Teatru Cortique oraz wystawianych w nim spektakli, która rozpoczęła się na początku 2023 roku i trwa nadal. W ramach współpracy przygotowany został wpis: Teatr Cortique. Broadway w sercu Poznania! oraz nawiązujące do niego publikacje w socialmediach (Facebook, Instagram, Twitter) m. in. wpisów, relacji i rolek, których ilość trudno zliczyć! Wiele z nich powstaje na bieżąco, po kolejnych spektaklach teatru.
Szeroko zakrojona, blisko półroczna współpraca, mająca na celu promocję marek Poznańskiego Centrum Dziedzictwa, w szczególności Centrum Szyfrów ENIGMA. W ramach współpracy przygotowany został wpisy: Odkryj ukryte! Poznajcie unikalne Centrum Szyfrów ENIGMA, Brama Poznania. Tu się Polska zaczęła! oraz dziesiątki wpisów w socialmediach (Facebook, Instagram, Twitter). Blog kierunkowo.pl był inicjatorem i wspólnie ze administratorami IGERS POZNAŃ organizatorem #instameet w Centrum Szyfrów ENIGMA oraz Bramie Poznania.
Wspólna organizacja #instameet, czyli fotograficznych spotkań instagramowej społeczności IGERS POZNAŃ, w Centrum Szyfrów Enigma oraz Bramie Poznania.
Współpraca z Agro Skórka, dzięki której powstały blogowe wpisy o północnej Wielkopolsce oraz o samej kameralnej agroturystyce w Skórce k. Piły: Agro Skórka. Przyjedź raz, a na pewno tu wrócisz! Dodatkowo w ramach wzajemnej współpracy przygotowano wpisy w socialmediach (Facebook, Instagram) promujące agroturystykę Agro Skórka oraz region Krajny. Wszystkie wpisy podróżnicze z mikropodróży na północ Wielkopolski znajdziecie pod tagiem #krajna.
Udostępnienie wybranych fotografii do celów promocyjnych Szklarskiej Poręby.
Współprace na krótszym dystansie
Poza powyższymi wspólnymi projektami, wiele blogowych treści powstało w ramach krótszych form współpracy, które udało się nawiązać m. in. z:
- Zamek Cesarski w Poznaniu – CK Zamek (Zamek Cesarski w Poznaniu. Pruska pamiątka wypełniona kulturą)
- Muzeum Archeologiczne w Biskupinie (Biskupin. Muzeum Archeologiczne w miejscu sensacyjnego odkrycia)
- Stare i Nowe ZOO w Poznaniu (Stare ZOO w Poznaniu. Zielony zwierzyniec w centrum miasta i Spacerem po ZOO w Poznaniu! (zdjęcia, dojazd, trasa))
- Wzgórze Lecha w Gnieźnie (Wzgórze Lecha w Gnieźnie: katedra, skarbiec i 1000 lat historii!)
- Historyland w Poznaniu (HistoryLand w Poznaniu. Historia opowiedziana klockami LEGO)
- Zamek w Kórniku – Biblioteka Kórnicka (Zamek w Kórniku. Skarbnica dóbr kultury i przepiękna rezydencja)
- Park Miniatur Dolnego Śląska w Kowarach (Park Miniatur w Kowarach. Dolnośląskie zabytki w miniaturze!)
- Muzeum Sentymentów w Kowarach (Muzeum Sentymentów w Kowarach. Pamiętasz to?!)
- Święta Góra w Gostyniu (Gostyńska Święta Góra. Pomnik historii, który fascynuje pięknem i historią)
- Karkonoskie Tajemnice w Karpaczu (Karkonoskie Tajemnice. Podziemny świat Ducha Gór w Karpaczu)
- Muzeum Kultury Ludowej Pogórza Sudeckiego w Kudowie-Zdrój (Skansen w Pstrążnej. Niezwykle malowniczy koniec świata!)
- Muzeum Adama Mickiewicza w Śmiełowie (Pałac w Śmiełowie. Muzeum Mickiewicza, jakiego nie znaliście!)
- Muzeum Papiernictwa w Dusznikach-Zdrój (Muzeum Papiernictwa. Jedyna taka papiernia, wystawa i warsztaty!)
- Muzeum Pierwszych Piastów na Ostrowie Lednickim (Wielkopolski Park Etnograficzny. Piękny skansen wielkopolskiej wsi, Ostrów Lednicki. Najważniejsza wyspa w historii Polski!),
- Informacją Turystyczną Miasta Kalisza (Wieża Ratuszowa w Kaliszu. Atrakcja, która zaskakuje i zachwyca!, Skarbiec w Kaliszu, Centrum Baśni i Legend Kaliskich oraz Lokacji Miasta, Baszta Dorotka i dawne mury miejskie w Kaliszu),
- Muzeum Młynarstwa i Rolnictwa w Osiecznej (Muzeum Młynarstwa w Osiecznej. Wiatraki pełne historii!),
- Ogrodami Hortulus w Dobrzycy (Ogrody Hortulus. Najpiękniejsze ogrody Pomorza!),
- Muzeum Zabawek w Kudowie-Zdroju (Muzeum Zabawek w Kudowie-Zdroju. Królestwo wspomnień!),
- Zamkiem w Rydzynie (Zamek w Rydzynie. Największy w Wielkopolsce!),
- Narodowym Muzeum Rolnictwa i Przemysłu Rolno-Spożywczego w Szreniawie wraz z filiami (Muzeum Rolnictwa w Szreniawie. Ależ to unikat!, Muzeum Wikliniarstwa i Chmielarstwa. Plecionka, chmiel i wiklina!),
- Opactwie Benedyktynów w Lubiniu (Opactwo Benedyktynów w Lubiniu. Historia zapisana w murach!, Kościół świętego Leonarda w Lubiniu),
- Pilskim Muzeum Wojskowym (Pilskie Muzeum Wojskowe. Dawne lotnisko pełne pasji!, Muzeum na dawnym lotnisku w Pile),
- Zamku Leśna Skała w Szczytnej (Zamek Szczytna. Nietuzinkowy a mało znany!, Zamek Leśna Skała w Szczytnej),
- Muzeum Gorzelnictwa w Turwi (Muzeum Gorzelnictwa w Turwi. W murach czynnej gorzelni!),
- Muzeum Regionalnym w Jarocinie (Spichlerz Polskiego Rocka. Zobacz uchem!),
- i wielu innych dla których oprócz blogowych wpisów oraz oznaczenia na mapie atrakcji turystycznych w Polsce na kierunkowo.pl przygotowano również posty, relacje i rolki w socialmediach.
kierunkowo.pl w liczbach
kierunkowo.pl to stale rozwijający się blog, który swoją historię rozpoczął w 2019 roku. Od tego czasu wiele się zmieniło, dzięki czemu obecnie to wyjątkowa baza pomysłów i inspiracji podróżniczych oraz kulinarnych, uzupełnionych o wiele praktycznych porad i podpowiedzi. To wszystko sprawiło, że nie daję rady na bieżąco aktualizować statystyk, które rosną w ciągu roku nawet o kilkaset procent!
Obecnie kierunkowo.pl to 5 typów treści: blogowe wpisy w kategorii zwiedzam Polskę, opisy atrakcji turystycznych i ciekawych miejsc w kategorii ciekawe miejsca w Polsce, listy inspiracji podróżniczych w kategorii pomysły, blogowe poradniki pełne praktycznej wiedzy w kategorii poradnik oraz setki kulinarnych inspiracji w przepiśniku! W wielkim skrócie:
Do tego musimy doliczyć również interaktywną mapę atrakcji turystycznych w Polsce, projekt MIKROPODRÓŻE, który promuje i zachęca do podróżowania na krótkich dystansach.
Zasięgi bloga
Staranie przygotowane treści, ich jakość i dobre pozycjonowanie w wyszukiwarkach internetowych sprawiły, że kierunkowo.pl może się pochwalić obecnie poniższymi wynikami odwiedzin i wyświetleń.
Wszystkie powyższe dane pochodzą z okresu I.2023 – XII.2023. W związku ze stałym rozwojem bloga, wszystkie dane statystyczne stale się poprawiają, notując nawet kilkunastoprocentowe wzrosty na przestrzeni miesiąca. Jeżeli interesują Cię najbardziej aktualne lub bardziej szczegółowe dane skontaktuj się w dowolny sposób, który możesz wybrać na stronie kontakt.
Kim są czytelnicy?
Zdecydowana większość czytelników bloga to oczywiście Polacy (94%), mieszkający głównie w Polsce (ponad 90%). Czytelnikami bloga w porównywalnym stopniu są mężczyźni (ponad 54%) oraz kobiety (ok. 46%). W zdecydowanej większości opublikowane treści trafiają do czytelników w wieku 18-34 lata (kolejno: 27,% w wieku 18-24 i 33,5% w wieku 25-34). Pozostałe grupy wiekowe mają udział: 35-44 to około 15,5% czytelników, 45-54 to 12,5% a osoby starsze to wszyscy pozostali. Większość z nich mieszka w województwach: mazowieckim, wielkopolskim i dolnośląskim. W ponad 90% trafiają na bloga, przekierowani z najpopularniejszych wyszukiwarek internetowych.
Socialmedia
Choć priorytetem jest budowanie rzetelnego bloga, jednocześnie generujemy również zasięgi w oparciu o dobre pozycjonowanie w wyszukiwarkach internetowych. Równocześnie dbam również o tworzenie społeczności, która chce pozostać ze mną w stałym kontakcie! Właśnie dlatego działam również w socialmediach, m. in. na Facebooku i Instagramie. Obecnie mojego bloga śledzi w socialach, ponad 5000 osób.
Formy współpracy
Jesteśmy elastyczni jak plastelina i bez problemu dopasujemy się do nawet najbardziej szalonych czy nieszablonowych pomysłów. Oferujemy Wam niezliczone pokłady naszej kreatywności, by efekt końcowy był sukcesem dla każdego z nas!
Podziel się swoim pomysłem!
Masz inny pomysł? Powiedź mi co potrzeba, czego oczekujesz, jaki masz pomysł na współpracę a ja odpowiem, co możemy razem zrobić! Dlatego napisz do mnie, za pomocą dowolnej metody (szczegóły na stronie kontakt) i opisz mi swój pomysł na nasz wspólny projekt! Na pewno znajdziemy nić porozumienia i stworzymy projekt na jakim Tobie zależy!
Sprawdź jak bardzo pasujemy do siebie
Jeżeli Wasze miejsce, marka, inicjatywa, produkt lub usługa zawiera się w jeden z niżej wymienionych tematów – idealnie! W naturalny sposób uda się wpleść Wasz pomysł w tematykę bloga! Dzięki temu nasz wspólny projekt zyska na autentyczności oraz lepiej trafi w zainteresowania społeczności.
- publikacje podróżnicze oraz przewodniki i mapy turystyczne,
- turystyka i inicjatywy lokalne,
- wyposażenie i sprzęt turystyczny, akcesoria i gadżety,
- fotografia (również mobilna) oraz akcesoria foto,
- elektronika użytkowa, aplikacje mobilne,
- polskie produkty i usługi, produkty i wyroby regionalne,
- transport krajowy,
- dziecko w podróży (produkty, akcesoria, atrakcje, miejsca),
- warsztaty, wydarzenia podróżnicze i kulinarne,
- akcesoria i sprzęt kuchenny,
Mimo wszystkiego co już opublikowałem na kierunkowo.pl, jestem otwarty na inne formy działania czy współpracy, takie jak np. unikatowe i ciekawe projekty turystyczne czy kulinarne, artykuły sponsorowane, wpisy lub relacje sponsorowane na Facebook lub Instagram, recenzje, promowanie wydarzeń, prelekcje, podcasty i rozmowy, kampanie, festiwale a także inicjatywy, przy których można poznawać nowych, ciekawych ludzi i ich inicjatywy!