Góra Parkowa w Kudowie-Zdroju kudowa-zdrój atrakcje

Góra Parkowa w Kudowie-Zdroju i Altana Miłości

Góra Parkowa w Kudowie-Zdroju to wzniesienie mające 477 m n. p. m. wysokości, znajdujące się kilkaset metrów na północny-wschód od centrum miasta. Jest to część pasma Gór Stołowych, jednak nie znajdziecie na niej charakterystycznych ostańców skalnych. Góra Parkowa w Kudowie-Zdroju ze względu na bliskość dzielnicy uzdrowiskowej jest popularnym miejscem na spacer a ze względu na stromość podejścia bardziej intensywny niż spokojny:)

Największą atrakcją Góry parkowej jest Altana Miłości, z której można podziwiać Kudowę-Zdrój z góry. Znajduje się ona na wysokości około 450 m n. p. m., czyli około 60 metrów wyżej niż centrum miasta. Altana Miłości to drewniana wiata, znajdująca się około 300 metrów od szczytu Góry Parkowej, na którym stoi maszt radiowo-telewizyjny widoczny z daleka. Widok na miasto z Altany Miłości niestety przez zadrzewienia nie jest rozległy ale sam widok jest przyjemny dla oka i wynagradza trud podejścia. Na zboczach wzniesienia znajduje się jeszcze jeden obiekt – ewangelicki kościółek z końca XVIII wieku, wzniesiony przez braci czeskich. Od kościółka, zachodnią część góry nazywa się często Wzgórzem Kaplicznym.

Dokładną lokalizację miejsca: Góra Parkowa w Kudowie-Zdroju i Altana Miłości, znajdziecie na interaktywnej mapie atrakcji turystycznych w Polsce na kierunkowo.pl!
2 / 5

Góra Parkowa w Kudowie-Zdroju nie wyróżnia się niczym szczególnym, choć na pewno Altanka Miłości z widokiem na miasto zasługuje na docenienie.

Góra Parkowa w Kudowie-Zdroju i Altana Miłości

Góra Parkowa w Kudowie-Zdroju kudowa-zdrój atrakcje
Góra Parkowa w Kudowie-Zdroju kudowa-zdrój atrakcje
Góra Parkowa w Kudowie-Zdroju kudowa-zdrój atrakcje
Góra Parkowa w Kudowie-Zdroju
2 / 5

Niewiele przegapicie, rezygnując z wejścia na Górę Parkową. Mimo to, dla wielu będzie ona miłym miejscem na chwilę aktywnego wypoczynku na intensywnym spacerze czy ucieczką do ciszy od zgiełku centrum miasta.

Góra Parkowa w Kudowie-Zdroju i Altana Miłości
4 / 5

5 / 5

Poruszanie się po Górze Parkowej jak i wejście do Altanki Miłości nie wiąże się z żadnymi opłatami.

4 / 5

Na pewno jest ich znacznie mniej niż w położonym niżej uzdrowisku. Prawdopodobnie miniecie się na zboczach góry z pojedynczymi osobami.

3 / 5

Zielony szlak, którym dojdziemy na szczyt góry jest oznaczony, w pewnym miejscach trudno jednak odnaleźć oznaczenia. Podobnie z innymi ścieżkami, które wytyczono na zboczach Góry Parkowej. Na plus na pewno należy zaliczyć oznakowanie wejścia głównego, przyrządy do ćwiczeń rozlokowane oraz ławki przy trasach i drogowskazy w Parku Zdrojowym. Niestety ogólnie jest co najwyżej poprawnie.

4.5 / 5

Najbliższym parkingiem jest bezpłatny parking na ulicy Moniuszki. Również przy głównej ulicy (Zdrojowej) znajdziecie bezpłatne parkingi. Mimo, że miejsc parkingowych wydaje się dużo, często jest problem znaleźć wolne miejsce.

Wejście z Parku Zdrojowego na szczyt Góry Parkowej to kwestia około 20 minut intensywnego podejścia. Nieco bliżej jest do Altany Miłości, do której dotrzecie w 10-15 minut w zależności od formy. Ogólnie na Górze Parkowej spędzicie najprawdopodobniej 30-45 minut, choć możecie oczywiście pospacerować dłużej.

Dla każdego, choć dla najmłodszych stromy teren będzie małym wyzwaniem.

Podejście pod Górę Parkową jest strome a w najtrudniejszych miejscach zamontowano betonowe schody. Trasa będzie zbyt trudna, by pokonać ją wózkiem dziecięcym lub inwalidzkim. Również osoby mające problemy w poruszaniu się, mogą potrzebować tutaj pomocy.

  • położenie blisko innych ciekawych miejsc i atrakcji,
  • dobre miejsce na intensywny spacer z dala od gwaru centrum miasta,
  • punkt widokowy w Altanie Miłości,
  • przyrządy do ćwiczeń, zlokalizowane przy trasach,
  • bezpłatne parkingi w okolicy,
  • niedopracowane oznakowanie tras,

Wchodząc pod Górę Parkową można się nieźle zmęczyć i spocić:) A człowiek spocony zdecydowanie bardziej przyciąga komary, których pod wieczór nie brakuje w lesie na zboczach wzniesienia. Warto pamiętać by zabrać spraye i płyny odstraszające, jeżeli nie chcecie ze spaceru wrócić za bardzo pokąsani.

Góra Parkowa w Kudowie-Zdroju i Altana Miłości

Kotlina Kłodzka to szczególnie piękne miejsce na mapie Polski! Poznajcie jej atrakcje, dzięki moim wpisom:

Wyjątkowe miejsca w tych stronach Polski, znajdziecie również w kategorii ciekawe miejsca w Polsce. Oznaczyłem je dla Was tagiem #kotlina kłodzka. Więcej inspiracji podróżniczych i ciekawych miejsc znajdziecie na mapie atrakcji turystycznych w Polsce na kierunkowo.pl!

Wpis opublikowano: 27 lipca 2022, ostatnia modyfikacja treści: 6 lipca 2023

Z Waszym wsparciem mogę więcej!

Jeżeli spodobał Wam się mój blog, znaleźliście na nim inspirację lub odpowiedź na swoje pytania, dodajcie mi wiatru w żagle abym mógł tworzyć jeszcze więcej i lepiej! Z góry dziękuje!

JESZCZE WIĘCEJ MIEJSC W KATEGORII

ZWIEDZAM POLSKĘ

ZNASZ FAJNE MIEJSCE?!

Znasz miejsce warte polecenia innym? Podpowiedź je nam a My skontaktujemy się z Gospodarzami i spróbujemy zaprosić ich do umieszczenia swojego miejsca na kierunkowo.pl. Pamiętajcie, trzeba promować to, co piękne i dobre!

ciekawe miejsca w Polsce kierunkowo.pl