Poznajcie wyjątkowo piękne uzdrowisko Kudowa-Zdrój, które swoje najciekawsze miejsca skrywa wśród palm! Poznajcie je z mojego wpisu w którym przybliżam wszystko, co będziecie mogli zobaczyć, odwiedzając uzdrowisko Kudowa-Zdrój – atrakcje turystyczne, najciekawsze miejsca, wyjątkowe zabytki, zielone zakątki i wszelkie inne skarby tego dolnośląskiego uzdrowiska. Przekonajcie się, że to fantastyczne miejsca na spędzenie wakacji dla całej rodziny!
Kudowa-Zdrój. Podstawowe informacje
Początki dzisiejszej Kudowy-Zdrój datuje się na XIV wiek, kiedy to po raz pierwszy wzmiankowano o wsi na tych terenach. Historycznie osada należała do Korony Czeskiej aż do pierwszej wojny śląskiej (1740-1742) po której przeszła w granice Prus. Nieco wcześniej, bo w XVII wieku odkryto tutaj na pierwsze złoża wód leczniczych, którą początkowo badali Czesi a następnie na prośbę samego Króla Prus Fryderyka II Wielkiego, który był mocno zainteresowany tym miejscem, wodę zbadali również prusacy. Badania potwierdziły cenne właściwości kudowskich źródeł i krótko po nich, bo już w 1772 roku uruchomiono tutaj pierwszą pijalnię. W kolejnych latach, aż do końca XVIII wieku miasto bardzo prężnie się rozwijało i rozbudowywało.
W XIX wieku do Kudowy-Zdrój zaczęli ściągać pierwsi kuracjusze, a dalsze badania naukowe miejscowych wód mineralnych oraz powstające na ich podstawie prace naukowe, spowodowały, że miasto oficjalnie zostało nazwane uzdrowiskiem.
Kolejnym impulsem do dalszego rozwoju uzdrowiska, było doprowadzenie do miasta linii kolejowej z Kłodzka, co nastąpiło w 1905 roku. To właśnie wtedy powstały najbardziej charakterystyczne i znane budynki w mieście, m. in. obecny szpital uzdrowiskowy “Polonia“. Do uzdrowiska z każdym rokiem przybywało również coraz więcej kuracjuszy a lata świetności przypadły na okres dwudziestolecia międzywojennego, kiedy to ówczesna Bad Kudowa była już uzdrowiskiem o międzynarodowej renomie!
Po II wojnie światowej oraz sporach granicznych pomiędzy Polską a Czechosłowacją, Kudowa-Zdrój ostatecznie znalazła się w granicach Rzeczypospolitej Polskiej. Pierwsze lata powojenne były trudne, ponieważ wiele obiektów uzdrowiska, mimo niewielkich zniszczeń wojennych wymagało remontów oraz napraw. Najwięcej prac wykonano do końca lat 40. XX wieku, choć wiele z nich trwało również w latach późniejszych. Przyczyniały się one do rozwoju uzdrowiska oraz powiększenia oferty leczniczej, co jednoznacznie przekładało się na stały wzrost liczby kuracjuszy. Obecnie Kudowa-Zdrój, to jedno z najbardziej cenionych polskich uzdrowisk, do których każdego roku przybywają tysiące kuracjuszy i turystów.
Lokalizacja
Kudowa-Zdrój położona jest w zachodnim cyplu Ziemi Kłodzkiej, będąc najdalej na zachód wysuniętym jej miastem. Administracyjnie obecnie znajduje się w województwie dolnośląskim.
Położone Kudowy-Zdrój ma również niebagatelne znaczenie, jeżeli chodzi o jej uzdrowiskowy charakter. Miasto znajduje się na pograniczu Gór Stołowych i Pogórza Orlickiego, na wysokości 370-420 m n. p. m., dzięki czemu charakteryzuje się łagodniejszym klimatem od innych miejscowości i uzdrowisk w okolicy.
Komunikacja, dojazd i parking
Przez Kudowę-Zdrój przebiega droga krajowa nr 8, będącą najważniejszą trasą w okolicy biegnącą w stronę Czech aż od stolicy regionu – Wrocławia. Dodatkowo w Kudowie-Zdroju krzyżuje się z drogą wojewódzką nr 387 biegnącą w kierunku Radkowa i Ścinawki Średniej (tzw. Droga Stu Zakrętów). Dzięki nim dojazd do uzdrowiska jest wygodny i stosunkowo szybki.
Na turystów i kuracjuszy przybywających do Kudowy-Zdroju własnym samochodem przygotowano wiele miejsc parkingowych wzdłuż głównych ulic (parkowanie jest bezpłatne) a także odrębne parkingi, zlokalizowanie w różnych częściach miasta (parkowanie na nich zazwyczaj jest płatne). W mieście tylko na ul. Słonecznej i Kombatantów obowiązuje strefa płatnego parkowania.
Do uzdrowiska można dojechać również pociągami Kolei Dolnośląskich, które realizują połączenia do miasta po niezwykle malowniczej trasie przebiegającej przez Ziemię Kłodzką. W Kudowie-Zdroju znajduje się stacja końcowa.
Kolejną opcją są połączenia autobusowe, które oferuje m. in. PKS Kłodzko, Flixbus czy prywatni przewoźnicy. Dla wytrwałych i żądnych przygód pozostaje jeszcze dojście o własnych siłach, jednym ze szlaków turystycznych przebiegających przez miasto. Ja naliczyłem ich 5, więc jest w czym wybierać a jeżeli zastanawiacie się, co oznacza kolor danego szlaku – zachęcam do przeczytania mojego poradnika: Szlaki turystyczne. Kolory, oznaczenia i najważniejsze trasy
Kudowa-Zdrój: atrakcje turystyczne centrum uzdrowiska
Pozwólcie, że wejdę w buty przewodnika po niezwykłym uzdrowisku położonym u podnóża Gór Stołowych. Postaram przybliżyć Wam wszystkie zakamarki które skrywa Kudowa-Zdrój: atrakcje turystyczne, najciekawsze i wyjątkowe miejsca oraz ciche i spokojne miejscówki, gdzie będziecie mogli uspokoić swoje myśli i ciało!
A oto i ja – mikropodróżnik i autor bloga kierunkowo.pl na najbardziej znanej fontannie w Kudowie-Zdroju! Przejdźmy jednak do znacznie ciekawszych rzeczy, niż moja osoba czyli miejsc w Kudowie-Zdroju, które warto zobaczyć! Na mój temat zawsze możecie przeczytać więcej na stronie o mnie.
Pijalnia Wód Mineralnych i Park Zdrojowy
Moim zdaniem Pijalnia Wód Mineralnych to najważniejszy budynek uzdrowiska, które gdyby nie lecznicze wody, pewnie nie zyskało by takiej sławy i renomy wśród miejscowości uzdrowiskowych! Otacza ją piękny Park Zdrojowy, który doskonale łączy i wiąże ze sobą najważniejsze budynki i obiekty uzdrowiska.
Pijalnia Wód Mineralnych
Wzniesiony w 1931 roku budynek kudowskiej Pijalni Wód Mineralnych to serce uzdrowiska. To w nim możecie skosztować jednej z dwóch tutejszych wód mineralnych: Moniuszko lub Marchlewski.
Wody możecie spróbować przy zdroju, który znajdziecie w półkolistej części budynku. Oczywiście, podobnie jak w pobliskich uzdrowiskach by napić się wody musicie zakupić bilet oraz… kubeczek, jeżeli nie macie akurat przy sobie swojego kubeczka, butelki lub naczynka.
Przy zdroju niemal zawsze spotkacie innych turystów czy kuracjuszy, co tylko dowodzi, że wody mineralne cieszą się dużą popularnością! Więcej o Pijalni Wód Mineralnych w centrum kudowskiego uzdrowiska przeczytacie w opisie tego miejsca, który znajdziecie w kategorii tu byłem: Pijalnia Wód Mineralnych w Kudowie-Zdrój
W sąsiedztwie pijalni…
Tuż pod ścianą półokrągłego budynku znajduje się najstarsze z kudowskich ujęć, pochodzące aż z 1587 roku. Obecnie studnia przykryta jest błękitną szybą, przez którą możemy zobaczyć jej wnętrze.
W zachodnim skrzydle pijalni, oprócz licznych sklepików z pamiątkami czy biżuterią, znajduje się również sala koncertowa, na której być może będziecie mieć szczęście wysłuchać koncertu, których w Kudowie-Zdroju, szczególnie latem nie powinno brakować!
Park Zdrojowy
Od okolic kudowskiej pijalni, przez blisko kilometr na zachód rozciąga się rozległy, obficie zielony i po prostu piękny Park Zdrojowy. Więcej o nim dowiecie się z mojego opisu w kategorii tu byłem: Park Zdrojowy w Kudowie-Zdroju, ale najciekawsze jego zakamarki przybliżę Wam nieco niżej.
Park Zdrojowy to przede wszystkim oaza spokoju, w której znajdziecie wiele stref tematycznych, pomników przyrody czy przepięknych kwietnych kompozycji czy rabat, wśród których leniwy spacer będzie czystą przyjemnością.
Park Zdrojowy ma blisko 13 ha powierzchni a jego historia sięga XVIII wieku. Lata świetności Parku Zdrojowego przypadały na lata międzywojenne, dlatego też postanowiono że prowadzone obecnie prace renowacje mają przywracać mu wygląd i blask, właśnie lat 20-30. XX wieku.
Park Centralny
Najbardziej okazałą częścią Parku Zdrojowego w Kudowie-Zdroju i miejscami niemal dosłownie zapierającą dech w piersiach jest tzw. Park Centralny. Znajduje się on w pobliżu Pijalni Wód Mineralnych i jest najbardziej popularnym wśród kuracjuszy fragmentem parku.
Znajdziecie w nim m. in. okazałą i rzadko spotykaną dawną halę spacerową ale również Plac Centralny, na którym poza charakterystycznymi palmami znajduje się również fontanna i piękne kwiatowe kompozycje.
To również miejsce, gdzie często goszczą liczne wydarzenia kulturalne, rozrywkowe a nawet sportowe. My podczas swojego pobytu w Kudowie-Zdrój mieliśmy okazję podziwiać prawdziwych ludzi z żelaza, biorących udział w biegach długodystansowych, odbywających się w ramach Dolnośląskiego Festiwalu Biegów Górskich, podczas którego niektórzy śmiałkowie biegli na dystansie aż 240 km!
Hala spacerowa
Dawna hala spacerowa, nazywana dzisiaj Teatrem pod blachą, to najbardziej charakterystyczna z budowli kudowskiego Parku Zdrojowego. Nie jest to oryginalna hala, która powstała w Kudowie-Zdroju w połowie XIX wieku lecz jej replika. Pierwotnie hala była drewniana i stała nico bliżej kudowskiej pijalni.
Dzisiaj hala nie służy już leniwym spacerom kuracjuszy uzdrowiska. Jest za to przestrzenią goszczącą wydarzenia kulturalne czy po prostu miejscem, gdzie można kupić na co dzień wyjątkową pamiątkę.
Ogród Muzyczny
W południowych zakątkach Parku Zdrojowego, znajduje się Ogród Muzyczny im. Harcmistrza Władysława Skoraczewskiego, w którym możemy przymierzyć się do rzeczywistych rozmiarów atrap instrumentów muzycznych, pięknie wkomponowanych w wypełnione kwietnymi rabatami otoczenie.
Choć na “instrumentach” nie można zagrać, wielu śmiałków próbuje swoich sił na kontrabasie, który ma odtworzone nawet struny. Po odpowiednim ich poruszeniu potrafią wydać z siebie cichy, basowy dźwięk.
Najczęściej jednak jest to miejsce, gdzie odwiedzający Kudowę-Zdrój robią sobie pamiątkowe zdjęcie. Szczególnie popularny jest fortepian, na którym umieszczono napis “Kudowa-Zdrój” i z tego co kojarzę, to jedynie miejsce tego typu.
Zielona enklawa
Park Zdrojowy w Kudowie-Zdroju to blisko 13 hektarów zieleni, dzięki czemu każdy może znaleźć w nim ustronne miejsce dla siebie. Większość parku stanowi bujna, często zabytkowa zieleń między którą znajdują się wyjątkowe miejsca, często dodatkowo ozdobione kompozycjami kwiatowymi.
By łączyć przyjemne z pożytecznym, na terenie Parku Zdrojowego rozmieszczono tabliczki informacyjne, dzięki którym możemy bliżej poznać najciekawsze okazy parkowego drzewostanu.
Góra Parkowa
Nad Parkiem Zdrojowym jak i całym uzdrowiskiem góruje wznoszące się na wysokość 477 m n. p. m. wzniesienie, nazwane Górą Parkową. Na jej szczycie w latach 70. ubiegłego stulecia postawiono maszt radiowo-telewizyjny, który widoczny jest z niemal każdego miejsca w dzielnicy uzdrowiskowej Kudowy-Zdrój.
Południowe zbocza góry, które opadają w kierunku Parku Zdrojowego są strome, a mimo to wytyczono na nich wiele ścieżek spacerowych. Przebiega przez nie również zielony szlak turystyczny, który doprowadzi nas m. in. do Altany Miłości, która jest najlepszym punktem widokowym na Kudowę-Zdrój. Na części wzniesienia, zwanej Wzgórzem Kaplicznym znajduje się również niewielki kościółek ewangelicki.
Altana Miłości
Wróćmy jednak do Altany Miłości, która jest popularnym celem spacerów wśród gości uzdrowiska. Położona na wysokości około 450 m n. p. m., drewniana altana to przede wszystkim dobry punkt widokowy na miasto.
Choć panorama nie jest rozległa, bo ogranicza są porastający wzgórze las to różnica poziomów między altaną a centrum miasta, wynosząca około 50 metrów w pionie, pozwala naprawdę spojrzeć na kudowskie uzdrowisko z góry!
Muzeum Zabawek
Wracamy ponownie do centrum miasta, które nadal ma dla nas w zanadrzu wiele ciekawych miejsc. Jednym z nich jest bez wątpienia Muzeum Zabawek, dzięki któremu przeniesiecie się w czasie do lat swojego dzieciństwa!
W niewielkim budynku muzeum, będziecie mogli zobaczyć tysiące zgromadzonych zabawek, które stały się muzealnymi eksponatami! Wśród nich na pewno znajdziecie te, którymi sami się bawiliście, gdy byliście jeszcze dziećmi. Miejsce to jest szczególnie fajne dla dorosłych, którzy będą mieli tutaj co wspominać. Zabawki zostały podzielone tematycznie i wyeksponowane w taki sposób, by przedstawiały to wszystko czym bawili się najmłodsi w różnych latach i okresach.
Muzeum Zabawek to również fajna przygoda dla waszych pociech, dla których przygotowano specjalną muzealną grę oraz organizowane są warsztaty tworzenia zabawek, podczas których spędzicie kreatywnie czas całą rodziną! Więcej o Muzeum Zabawek w Kudowie-Zdroju przeczytacie w moim wpisie: Muzeum Zabawek w Kudowie-Zdroju. Królestwo wspomnień!
Zabytkowe budynki, pensjonaty i wille w centrum
Centrum miasta i najważniejsze ulice uzdrowiska to miejsce, gdzie co krok można natknąć się na wyjątkowej urody pensjonat czy willę. Wszystkie one są oczywiście zabytkami i najczęściej wybudowano je na początku XX wieku.
Szczególnie polecam Wam zwrócić uwagę na willę “Powodzenie” (przy ul. Zdrojowej 36) czy pensjonat “Amalia” (Zdrojowa 35), które prezentują się wyjątkowo pięknie i wyróżniają ciekawą i charakterystyczną architekturą. Możecie zobaczyć je na powyższych zdjęciach. To tylko dwa przykładowe budynki, spośród kilkudziesięciu unikalnych zabytków, które możecie zobaczyć spacerując głównymi ulicami miasta.
Urząd Miasta Kudowa-Zdrój
Równie efektownie prezentuje się budynek Urzędu Miasta (Zdrojowa 24), który nim został siedzibą miejscowych władz w latach 90. XX wieku, był domem wypoczynkowym.
Wzniesiono go w 1904 roku i pierwotnie nosił nazwę Villa Gerike, później Haus Charlotte czy dom wczasowy Jutrzenka II. Obecnie jak już wiecie jest Urzędem Miasta, przed którym efektownie prezentuje się kwiatowa kompozycja, stworzona na wzór herbu miasta. Tak ten cień na zdjęciu herbu to ja:)
Miasto aptek!
Teraz nieco w żartach, moje spostrzeżenie:) Uzdrowisko – uzdrowiskiem, wody mineralne, korzystny klimat i górskie powietrze to nadal za mało, by w XXI wieku skutecznie leczyć kuracjuszy.
Oczywiście medycyna stale idzie do przodu i należy z tego korzystać, ale ilość aptek w (bądź co bądź uzdrowisku) jest intrygująco duża:)
Nawet odważyłem się stwierdzić, że to całkiem dobra lokalizacja dla aptek – dookoła mnóstwo wody do popijania tabletek:) I to wody pełnej zdrowia!
Kudowa-Zdrój: atrakcje turystyczne na obrzeżach miasta
W Kudowie-Zdrój ciekawe jest nie tylko uzdrowiskowe centrum ale również obrzeża miasta, również te dalsze, które dla wielu będą zaskoczeniem, że znajdują się również w granicach administracyjnych miasta. Poznajcie kolejne punkty na mapie, które miejcie na uwadze, chcąc odwiedzić uzdrowisko Kudowa-Zdrój: atrakcje turystyczne, unikatowe miejsca i tereny, gdzie przyroda potrafi zachwycić.
Czermna: kaplica czaszek i ginące zawody
Drugą najbardziej znaną dzielnicą Kudowy-Zdrój jest położna na północny-zachód od centrum Czermna. Jest to dzielnica położona tuż przy granicy państwowej, za którą znajduje się czeska Mala Czermna.
Nad dzielnicą góruje kościelna dzwonnica, która znajduje się przy kościele św. Bartłomieja i największej atrakcji turystycznej, tej części miasta – Kaplicy Czaszek.
Kaplica Czaszek
Miejsce to na pewno nie jest dla każdego, bo emocje jakie będą towarzyszyły po przekroczeniu jej progu będą dla Was raczej ponure i przytłaczające… Jej wnętrze “zdobi” około 3000 ludzkich czaszek i kości, ofiar wojen i epidemii które nawiedziły te rejony w XVII i XVIII wieku.
Kaplica Czaszek to faktycznie ogromny grobowiec, w którym spoczywa 20-30 tys. osób. Więcej o tym niezwykłym i unikalnym miejscu (w całej Europie są jedynie 3 podobne miejsca) możecie przeczytać w przygotowanym przeze mnie opisie, który znajdziecie w kategorii tu byłem: Kaplica Czaszek w Czermnej
Szlak Ginących Zawodów i mini ZOO
Niecałe 200 metrów od Kaplicy Czaszek znajdziecie jeszcze jedno miejsce, które zachwyca swoją wyjątkowości i przygotowanymi atrakcjami. To Szlak Ginących Zawodów w którym będziecie mogli od podstaw poznać tajniki dawnych zawodów, które dzisiaj są już na wymarciu…
Będziecie mieli tutaj okazję spróbować prawdziwego wiejskiego chleba, wypiekanego w tradycyjnym piecu opalanym drewnem, zobaczyć w jaki sposób powstają gliniane naczynia oraz wejść do wnętrza ponad 100-letniego wiatraka.
A to nadal nie wszystko co możecie znaleźć w tym miejscu, bo za wyjątkowym Szlakiem Ginących Zawodów znajdziecie tutaj również skansen dawnych maszyn rolniczych oraz mini ZOO. Więcej o tym miejscu dowiecie się z mojego wpisu: Szlak Ginących Zawodów i mini ZOO w Kudowie-Zdrój
Zabytkowa zabudowa
Cała Czermna jest niezwykle malownicza i potrafi urzec swoim swojskim charakterem. Pełno tutaj malowniczych gospodarstw, pełnych kwitnących kwiatów i zabytkowej zabudowy, położonych przy wąziutkich wiejskich dróżkach.
Najbardziej charakterystyczne są jednak zabytkowe domy tkaczy, które wybudowano na przełomie XVIII i XIX wieku. Znajdziecie je przy głównej ulicy, noszącej imię T. Kościuszki.
Skansen w Pstrążnej
Skansen w Pstrążnej to jest faktycznie Muzeum Kultury Ludowej Pogórza Sudeckiego, które istnieje od 1984 roku. Położony jest Pstrążnej, w najdalej na północ wysuniętej dzielnicy Kudowy-Zdroju do której droga prowadzi przez Czermną. W skansenie będziecie mogli obejrzeć kilka zabytkowych budynków, sprowadzonych z całej Kotliny Kłodzkiej, które reprezentują charakterystyczne rodzaje budownictwa na tych obszarach lata temu. W budynkach na terenie muzeum można podziwiać oryginalne meble i wyposażenie gospodarskie pochodzące nawet z XVIII wieku. Na terenie skansenu najbardziej charakterystyczny jest drewniany wiatrak, z którego można oglądać cały skansen i okolice.
Miejsce polecam Wam, mimo że nie udało mi się jeszcze do niego dotrzeć. Było ono na mojej liście miejsc do odwiedzenia, ale zabrakło niestety na nie czasu… Mam chociaż powód by ponownie wrócić w te strony:)
Tylko na kierunkowo.pl!
Wyjątkowy e-book “MIKROPODRÓŻE” już dostępny! Ponad 700 podróżniczych inspiracji z Wielkopolski, Pomorza i Dolnego Śląska, blisko 260 kolorowych zdjęć, 5 gotowych planów mikropodróży, setki praktycznych porad i wskazówek tworzących najobszerniejszy poradnik, poświęcony krótkim formom podróżowania, liczący aż 294 strony!Labirynt w Błędnych Skałach
Na koniec jeszcze jedno miejsce! Sam byłem zaskoczony, że wręcz legendarne Błędne Skały również znajdują się w administracyjnych granicach Kudowy-Zdroju. Właśnie dlatego postanowiłem wspomnieć o nich w również w tym wpisie. Skalny labirynt w Błędnych Skałach to jedno z najbardziej znanych miejsc w Górach Stołowych a być może nawet na całej Ziemi Kłodzkiej!
Odwiedzając to miejsce, będziecie mogli przejść się skalnym labiryntem który wije się wśród pokaźnych rozmiarów skalnych ostańców. Gwarantowane ciasne i miejscami niskie przejścia, przepiękne formacje skalne oraz piękne widoki, które możecie podziwiać z tarasów rozlokowanych w pobliżu Błędnych Skał. Dla wielu to pozycja obowiązkowa do odwiedzenia podczas odwiedzin Gór Stołowych! Więcej o tym miejscu możecie przeczytać w moim wpisie: Błędne Skały – skalny labirynt (mapa, zdjęcia, parking)
Na terenie Gór Stołowych wiele lat temu utworzono park narodowy, który ma chronić najcenniejsze skarby tego niewielkiego pasma górskiego. Każdy kto choć raz odwiedził Góry Stołowe, na pewno wie jak cennym przyrodniczo terenem jest ten obszar. Więcej o Parku Narodowym Gór Stołowych możecie przeczytać w moim opisie tego miejsca, który znajdziecie w kategorii tu byłem: Park Narodowy Gór Stołowych
Kudowa-Zdrój: atrakcje turystyczne dla dzieci
Ziemia Kłodzka to bardzo fajna miejscówka na rodzinne wakacje, szczególnie dobrze pod tym względem wygląda Kudowa-Zdrój: atrakcje turystyczne, które znajdziecie w samym mieście jak i okolicy powinny być miłym umileniem wyjazdu.
Miejsca, które powinny zainteresować najmłodszych podróżników, częściowo opisałem dla Was już wcześniej. Mam na myśli m. in.:
- Szlak Ginących Zawodów i mini ZOO w Kudowie-Zdrój
- Błędne Skały – skalny labirynt (mapa, zdjęcia, parking)
- Muzeum Zabawek w Kudowie-Zdroju. Królestwo wspomnień!
To najciekawsze atrakcje dla najmłodszych w Kudowie-Zdroju, ale nie jedyne!
Po Parku Zdrojowym możecie przejechać się wesołą ciuchcią, która swój przystanek ma w pobliżu Pijalni Wód Mineralnych. Dodatkowo w Parku Zdrojowym znajduje się całkiem spory plac zabaw a na pewno również parkową fontanną dzieci nie pogardzą:)
W Kudowie-Zdroju znajduje się również Aquapark Wodny Świat, który przypadnie do gustu fanom wodnych szaleństw.
kierunkowo.pl poleca na rodzinny urlop!
Poznaliście już wszystko, co warte czasu i uwagi, odwiedzając uzdrowisko Kudowa-Zdrój: atrakcje turystyczne, najciekawsze miejsca i unikalne zabytki oraz budowle. Chciałbym polecić Wam coś jeszcze!
Mieliśmy szczęście trafić na bardzo przyjazne miejsce dla rodzin z dziećmi, w którym zamieszkaliśmy na kilka dni naszego pobytu w Kotlinie Kłodzkiej. Choć nikt mnie o to nie prosił, mogę Wam z czystym sumieniem polecić Apartamenty “Pod Dębami” w Kudowie-Zdroju. Poza przestronnymi i wygodnymi apartamentami znajdziecie tam również plac zabaw, trampolinę, zabawki ogrodowe dla dzieci a także pokój zabaw wewnątrz budynku, który sprawdzi się nie tylko w czasie niepogody!
Warto dodać, że miejsce to znajdziecie również w kafeterii MyBenefit, która zyskuje coraz większą popularność wśród pracodawców, dzięki czemu za nocleg będziecie mogli zapłacić z puli punktów w kafeterii, oszczędzając swoje pieniądze.
Apartamenty “Pod Dębami” poznacie lepiej odwiedzając ich oficjalną stronę internetową oraz odnajdując je w popularnych serwisach rezerwacyjnych.